Astra'ya Branda

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracıma bez branda yaptırmayı düşünüyorum. aracım siyah olduğundan bu sıcaklarda park halinde cayır cayır yanmasına içim elvermiyor. Özellikle pazar günleri yazlıkta kullanmayı düşünüyorum. Ağaç altına aracı park etsem kuşlar b.kluyor sinir oluyorum. Bez brandanın boyaya zararı var mıdır? Önerir misiniz?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra'ya Branda

bez branda yerine içi miflonlu branda tavsiye ederim çünkü bez branda içine toz alır bu tozlar bezin her hareketinde boyaya zarar verir miflonlu yapay kumaşlı branda içine toz geçirmez terleme yapmaz boyada yanığa yol açmaz.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
bez branda yerine içi miflonlu branda tavsiye ederim çünkü bez branda içine toz alır bu tozlar bezin her hareketinde boyaya zarar verir miflonlu yapay kumaşlı branda içine toz geçirmez terleme yapmaz boyada yanığa yol açmaz.

+1

Brandayı örttükten sonra aracın altından geçirdiğiniz iple araca bağlarsanız branda hareket etmez, buda olası toz çiziklerini ya da brandanın rüzgardan uçmasını engeller.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki miflonlu olanlar çizmez mi?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Peki miflonlu olanlar çizmez mi?
miflonlu olanlar yapay yani plastik bazlı kumaş olduğu için üstüne gelen tozu alta geçirmez miflonun olmasının amacı aracın terleme yapıp boyasının yanmasını engellemek,çünkü yapay kumaş hava almıyor oda kaportada neme yol açıyor bu nem güneş altında kumaşın araca yapışıp boyayı yakmasına sebep oluyor miflon nemi engelleyip yanmayı kesiyor.

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben benim araçta kullandım. Bir çok dış etkene maruz kalan aracın boyasını hiç branda takılmayan araca göre daha fazla koruyor. Güneşin ultraviole soldurucu ışınlarından, Ansızın yağan iri dolu tanelerinin araca yaptığı küçük göçüklerden,  Kuşların pisliğinde bulunan ve siyah araca temas ettimi çıkmayan beyaz asit lekesinden, Ağaçlardan damlayan reçine vb. maddelerden, ևocukların bisiklet-taş vs gibi materyalleri arabanın üstüne koyup/yaslayıp çizmesinden brandasız araca göre bir miktar daha fazla koruma sağlıyor,

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

by-Abdullah link' Alıntı:
yaptırmana gerek yok..hazır içi ozel mıflonla kaplı olanlar var ondan al rahatca kullan bnce..bende var çok kalıtelı ne guneş nede soguk alıyor..hepsıburada da 80tl ye almıştım..

Link atabilir misin kardeşim?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abdullah biri almış yorum da yapmış adı da Abdullah, yoksa sen misin?  8)

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hepsiburadadan siparişimi geçtim. Umarım memnun kalırım.