ateşleme problemi

bozer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhalar ,

Ben istanbuldan burak aracımda ateşleme problemi bulunmakta aracım kadet 88 model c20xe motor elektrkçiler ateşleme modülü arızalı dediler almanyadan getirtim taktık tık yok hiç ataşleme yapmıyor bobini değiştirdik yine ateşleme yok sorun ne olabilir yardımlarınızı rica ediyorum araç tekirdağ da mahsur kaldı

xet4

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracnız distribütörlüdür
tek kanal ateşleme sinayli gelir büyük ihtimal sinyal gelmiyor bunu avometre ile ölçersiniz eğer sinyal değeri - olarak geliyorsa trigger problemi vardır(krank sensör)
diğer türlü distribütör arızalı olabilir.
ateşleme modülü kanal ayarlar distribütör(batch fire) tek kanala sahip modülle 4 e dağıtıyorsunuz.

bozer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim avometre ile ölçümü tam nerden yapıcam dispritörün üzerine giren sokettenmi ordan ise kaç volt görmem gerekiyor daha önceden ordan baktım ama herhangi bir voltaj göremedim krank sensörünün tam yerini tarif edebilirmisiniz bide ona bakalım şimdiden teşekkür ederim

xet4

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle distiribütörü değiştirip denedinizmi?
problem muhtemelen ecudan veya krank sensörden kaynaklı olabilir,
eğer elinizde motronic 2.5 in ecu şeması varsa ign/t1 den çıkan sinyale bakabilirsin avometre ile ölçün.
benimde daha önce başıma gelmişdi ateşleme olmadığında krank sensörden yaşamışdım
enjektörleriniz açıyormu?kontrol etmenizi tavsiye ederim bende ateşleme sorunu varken 1-4 çalışıyordu 2-3 çalışmadı
krank sensörden kaynaklıydı
krank sensörünüzü kontrol edin avometre ile ölçebilirsiniz
3 pin olucak
kırmızı/gri +v 0.5v
gri/siyah:sinyal 4v peak
diğeride shield dır

xet4

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
distirbütörün üstündeki soket hall sensörün o fişi takmasanızda arabanız çalışır.
krank sensör blokdadır sensör bildiğiniz mıknatıs krankın üstündeki okuyucudaki dalgalarla sinyal yolluyor(motronic 60-2) bizdekiler