Avans sesi

şenol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tatile gittiğimde dikkatimi çekti Araba deniz seviyesine indiğinde veya başka nedenden avans sesi geliyor.Memlekete dönünce düzeliyor.Bunu birkaçkere takip ettim.Ne zaman deniz seviyesi bir yere gitsem arabadan avans sesi geliyor.Bir anlam veremiyorum.Sizdede böyle birşey oluyormu.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yuvarla denize gitsin :D:D

şaka bir yana enteresan geldi bana duymamıştım hiç ama ustaların bildiği bişey vardır muhakkak.

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aldığın yakıttan kaynaklı olmalı.deniz seviyesi ie ilgili bir durum değil gibi geliyor.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olur gayet normal deniz seviyesinde rakım düştüğü hatta 0 a yaklastıgı için hararet yakıtta farklılık olur normaldir;)
yüksek bir yere gittiğinizde (agrı elezıg gibi) hararette farkı anlarsınız ve cekişte;)

şenol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Full depo Eskişehirden yola çıkıyorum hiç benzin almadan deniz kenarına geliyorum kalkışlarda avans sesi başlıyor.Yani aynı benzin.

şenol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olur gayet normal deniz seviyesinde rakım düştüğü hatta 0 a yaklastıgı için hararet yakıtta farklılık olur normaldir;)
yüksek bir yere gittiğinizde (agrı elezıg gibi) hararette farkı anlarsınız ve cekişte;)

attv63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Memleketini özlüyor o zaman kardeş...:)

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle bir sistem yoktur zannetmiyorum ama bendede oluyor arasıra bolu dagında:)

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rakımı yüksek yerlerde havadaki oksijen miktarı daha yüksektir, yanma daha iyi olur.Rakımı düşük yerlerde oksijen miktarı daha düşüktür, yanma daha kötü olur.Bunun avansla alakası olur mu?Bilmiyorum...