Avea, Turkcell Ve Vodafon Kullananlar‏!!!

nr26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar, aşağıdaki yazı AVEA, TURKCELL ve VODAFON 'yi karalama kampanyası değildir. Her ne kadar ilk okudunduğunda şüphe ile yaklaşılsa bile, olayı deneyince gördüm.Sizde mutlaka iletebildiğiniz kadar herkese bu maili forward edin.

AVEA, TURKCELL VE VODAFON KULLANANLAR

Telefonunuzdan hemen ##002# yi tuşlayın (Arayın, ekranınıza aktarma iptal diye bir yazı gelecek) böylece yönlendirmeyi kaldırın. Yoksa size ulaşamayan herkesten bir kontör düşecek... Ve bunu AVEA, TURKCELL ve VODAFON kullanan herkese gönderin. Göndermezseniz siz aradığınızda sizden de kontör düşecek.

Eğer aradığınız kişinin telefonu da telesekreter ayarli ise, dinlediğiniz 1

sn'lik 'aradığınız kişiye ulaşılamıyor' mesajı için bir normal arama karşılığı ücretlendiriliyorsunuz !!!
İşin garip olan kismi bu değil aslında. Normal AVEA, TURKCELL ve VODAFON hatlarında default (fabrika çıkışı) olarak ayarli bir telesekreter yokken, herkeste bu telesekreter otomatik olarak ayarlı geliyor!!! Yani sizin hiçbir şeyden haberiniz yokken, çaktırmadan sizden intikamını alıyor. Arkadaşınızı aradığınız ve ulaşamadınız mı? Hemen 1.5kontor . İki dakika sonra yine mi ulaşamadiniz bir 1,5 kontör daha... Ne uyanıkça degil mi? İşin daha da kötüsü kimsenin böyle bir uygulamadan haberi yok, herkes diğer operatörlerde olduğu gibi aranılan telesekreterin bedava olmasını bekliyor. Ne de olsa paralı olan bir uygulama otomatik olarak ayarli gelmez yanılıyor muyum?
Bu olayı iptal ettirmek ise daha da bir trajik komik; AVEA, TURKCELL ve VODAFON'yi arıyorsunuz, durumu anlatıyor ve 'uyanık' olduğunuzu gösteriyorsunuz, onlar da size AVEA, TURKCELL ve VODAFON hatlı telefonunuzdan ##002# 'yi aramanız durumunda tele sekreterin kaldırılabileceğini anlatıyorlar..

bana gelen maili paylaşmak istedim...

horizon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer karşı tarafın telefonu kapalı mesajından bahsediyorsan böyle birşey yok kontor falan atmıyor.ama karşı tarafın telefonu kapalıyken bırakılan sesli mesajdan bahsediyorsan evet kontor atıyor ama sonuçta konuşuyor ve demek istediğini karşı tarafa iletiyorsun tabiki kontor gidecek. genede uyarı veriyor lütfen sinyal sesinden sonra mesajınızı bırakınız diye.yok bu ikisindende bahsetmiyorsan daha açık birşekilde anlatırsan daha iyi olur...
paylaşımın için teşekkürler..

halilertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
tr.netlog.com
bu mailden bana da geldi..eğer yazanlar doğruysa bu güne kadar iyi zengin etmişiz adamları..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar geçenlerde bir haber portalında okuduğuma göre böyle bişi yok aklınızda bulunsun!

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende duymadım boyle bişeyi aradıgım kışinin telefonu kapalıysa kontor falan düşmüyor

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer karşı tarafın telefonu kapalı mesajından bahsediyorsan böyle birşey yok kontor falan atmıyor.ama karşı tarafın telefonu kapalıyken bırakılan sesli mesajdan bahsediyorsan evet kontor atıyor ama sonuçta konuşuyor ve demek istediğini karşı tarafa iletiyorsun tabiki kontor gidecek. genede uyarı veriyor lütfen sinyal sesinden sonra mesajınızı bırakınız diye.yok bu ikisindende bahsetmiyorsan daha açık birşekilde anlatırsan daha iyi olur...
paylaşımın için teşekkürler..

tamamen doğru. bu mail daha önce bana da geldi. turkcell ve vodafone hatlarımın ikisinden de denedim kontör gitmedi.

ya bu mail kasıtlı herkes forwardlasın diye atılanlardan. ya da kendini uyanık! sanan iyi niyetli biri "sinyal sesinden sonra mesajınızı bırakın" ı dinledi, ses geldi, bu hala dinlemeye devam etti, sonra kapattı telefonunu ve "anaaaa kontor gitti laaaa, vay çakallar beni soyacaklar!!!" dedi :)

yani yok böle bişi kulak asmayın ;)

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim nişanlım avea merkezde çalışıyor. yok böyle birşey.