Ayak bölgesine gelen buz gibi hava

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
Motor ideal sıcaklığındayken kaloriferi tam güç en sıcakta çalıştırıp cama verdiğim zaman elime soğuk geliyordu. Dün inceledim soğuğun kaynağını. Yolcu tarafında ayak koyulan yerde taa en dipte hava üfleyen yerin de arkasında bir yerden deli gibi soğuk geliyor. Sanki klima açılmş soğuk havaya ayarlanmış. Ama cama verilen ya da içeri verilen havada bir soğukluk yok. Bunun sebebi nedir ki???

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede Geliyor Biyerden Hava Dışardan Hava alıyor içeri

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi laf var; ayağını sıcak, başını serin tut diye:D. Tam tersi işte. Bende de var aynı sorundan. Vitesin olduğu bölüm sökülüp bakılacakmış. Ben kalorifer peteğinin oynamış olmasından şüpheleniyorum... Yakında baktıracağım, artık kim önce baktırırsa yazsın buraya:D

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben geçen kış a.oğlunun şahine binip erenköye gidip gelmiştim. sonra 2 gün bacaklarımı hissetmemiştim. soğuklar iyice bastırdı bi an önce önleminizi alın arkadaşlar:)

kibritçi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhtemelen asyaya kadar uzanan hava kanalları ıyı yalıtılmamaış doblolarda aynı nekadar sıcak olursa olsun ayaklara soguk verıyor cama verıldıgındede ılk baslarda cama carpan hava soguyup ınsanın yuzune carpıyor

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorifer Petegi İçirde o oynasda yerinden konuyla alakası yok bence.ona gelen 2 adet hortum var onun etrafından alıyor olabilir belki.

mustafa6886

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı sorun vardı ayağım elim kısaca heryer buz gibi vites bölümünün olduğu konsolu elektrikçi söker ordan petek çıkacak küçük bişey onu radyatörcü temizleyip şişleyecek yalnız dikkat edin bu işlemi yaptırdıktan sonra bu seferde aşırı sıaktan şikayetçi olursunuz

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım bugün bakıma girdi, bende de gaz pedalının oradan soğuk üfleme vardı, hava dağılımı yüz'e doğru olduğu halde,ve yukarıdan sıcak gelirken... Polen filtresi takılırken büzülmüş, kaloriferi söktürmeme gerek kalmadı... Söktürmeden önce 10-15 Tl ye polen filtresini değiştirmede fayda var...

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@Termometre: Çok mantıklı. Benim araç da bakıma girecek ilk önce ona bakayım bari:)