AYGAZ da müşteri ilişkileri çağ dışı :((

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdaslar aygazın müşteri ilişkileri hakkındaki görüşlerimi mail yoluyla ilgili makama ilettim bir örnegini sizlerle paylaşıyorum.

LPG pompacıları neden akaryakıt pompacılarına göre insanlıktan uzak.

özellikle aygazda:(

shellgas daki muameleyi hiç bir aygazda göremedim. diger lpg satıcılarını hiç bilmiyorum bile.

LPG alan insana 2. sınıf muamelsi yapılıyor hiçbirniz farkında değilmsiniz yorumlarınızı bekliyorum.

asıl şikayetci oldugum bayinin ismini xxxx olarak burda paylaşırken gizleedim.

bilenler ankarada bilirler konya yolu skoda yanı neziroglu karsısı

28/09/2009 tarihinde yollamıs oldugum maile olumlu yada olumsuz bir cevap alamadım acaba aygazın hizmet hatti oto gaz bayilerindeki müşteri ilişkileri ile aynı şekildemi işliyor...

28/09/2009 da göndermiş oldugum mail:

merhabalar lpg li aracımda genelde aygaz euro lpg kullanmaktayım

tabi bu gazı alabilmek için ankarada emek mahallesinden baya uzaga gitmek gerekiyor eskiden eskisehir yolu üzerinde bulunan bayinizden almaktaydım orası kapndıktan sonra eskisehir yolu üzerinde aygaz satısı yapan biyer kalmadı.

alternatif olarak kazım karabekir, konya yolu üzernde bulunan öveçler mevkiinde ve çigdem mahalessi mevkiinde opet istasyonlarındaki bayileriniz kullanıyorum.

gaz kalitesi olarak tartışılmaz ama aygaz ne yazikki çalısanlarını müşteri ilişkileri konusunda egitmemiş. kılık kıyafetten tutun konusma tarzına iş güvenliğinden pratik olmaya kadar hersey ne yazıkki sıfır.

size saymıs oldugum kazım karabekir ,konya yolu hacıbaba yanındaki bayiniz ve konya yolu skoda yanındaki subeniz içinde aygaz kalitesini sıfıra indirmekte en büyük katkı sahibi xxxxx(skoda yanı) petrol çalışsanlarıdır

inanın ordan almak zorunda kaldıgım zamanlar bir ayagım geri gidiyor

1. 8 adet pompa var ama pompalar konum itibariyle 8 aracın zorla yerleşmesine neden oluyor
2. opet kısmından benzin alan kişiyle aygaz tarafından lpg alan kişi aynı muameleyi görmüyor.
3. bu 8 pompaya genelde 1 kişi bakıyor 2 kişi olduklarını bi kere gördüm
4 tek kişi baktıgından dolayı tam depo dolmasını istedigimiz halde gazı hmen kesip sizi göndermeye çalışıyorlar
5 kılıksız sacı sakalı birbirine girmiş bi adam türkceden yoksun bi şekilde soru soruyor anlayıp cevapta veremiyoruz
6 ödeme yapacagımız zmanda lpg alan kişi farklı muamele görüyor

bayileriniz lpg de kar oranını düşükmü tutmaktasınız bizim bu 2. sınıf muamele görmemize neden olan nedir??
insanlar araclarına tüp taktırmaktan bu yüzdenmi çekiniyorlar

madde madde saymayada gerek yok genel olarak aygaz aldıgım yerler diger firmalara göre gercekten müşteri ilişkileri konusunda çok geri ve bu şikayeti xxxxx petrolün medeniyetsizlikte başı çeken 1 numaralı bayiniz oldugu için yazıyorum.

umarım aygaz olarak bayilerde gaz kalite kontrolü ypan ekipleriniz vardır, keşke çalışsanların müşteriye yaklaşımını kontrol eden sivil ekiplerinizde olsaydı.

dikkate alınması temennilerimle

bu mailim yaklasık bir ay önce sizlere gönderilmişti o zamandan beri ankaradaki tüm aygaz bayilerini +istanbul yolcugumdaki bayileri tek tek ziyaret ettim sonuc tamamen ayni müşteri ilişkilerinize sıfır bile veremeyegim.

bir iki bayide gördügüm olay fişi almayan müşterilere davranıs biçimleri biraz daha insancıl.(pompacıların fişi kendi adına yada tanıdık plakalara kesilmesi sonucu)

Son düzenleme:

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende şikayetçiyim o görewlilerin tutumlarından.bayramda bursadan gelirken opetten lpg alıyoduk babam kart çektirirken (ki abi araba burda dursun dedi)annem arabada fenalaştı.ben koştur koştur markete su falan almaya gittim.geldim arkada 2 araba war hadisene 41 die bağırıyolar.pompacıda onlara uydu.bende bağırdım kadın burda fenalaştı 1 dk bekleseniz ölür müsünüz _? dedim hala bağırıyolar ben üstlerine yürürken babam geldi girdi araya...insanlık ölmüş.ki kaldı ki benim 2-3 kez koştur koştur markete girip çıktığımı gördüler...yazık yazık

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya bu aygaz takıntısı nedir anlamadım.2006 aralık ayından beri arabamda lpg var.Emin olun hiç gaz ayrımı yapmadım.Sadece 1 defa kırıkkaleden aldıgım lpg de arabanın çekişinde düşüklük hissettim.Şimdi konya yolu üzerinde ki aygazda 1,59 aygazın hemen altındaki shell de 1,48 petrol ofisinde 1,49 lpg nin fiyatı ve ben sürekli ya shell yada po yu kullanıyorum ve memnunum.Hemde dış yıkama bedava.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
valla ben cıftlık kavsagından alıorum opetten alırsam , shellden alırsamda sıtelerden alıyorum gayet ılgılıler:D

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç lpg almadım almayıda düşünmüyorum. ama benimde dikkatimi çekti lpg pompaları ayrı yerde benzin pompalarına göre daha özensiz ve düzensiz. hele sadece benzin satan istasyonlar ise tam bi facia bizim burda var ondan biliyorum. lpg sektörüne daha ciddi ve daha iyi firmalar girmeli bence. sanki bedava veriyorlar yada yok pahasına satıyorlar. Türkiye deki çarpık ticaret anlayışı işte bu.

mdgencer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aygazin pek fazla elinde olan birsey yok bu konuda. Sonucta calisan insanlar OPET adi altinda calisiyor. Aygaz kendi urununu yurtdisindan satin alarak ic piyasaya satiyor. Burada da alici OPET. Aygaz sadece su sekilde baski yapabilir. Musterilerimiz sikayetci oldugundan dolayi calisanlariniza biraz dikkat edin seklinde. Bana sorarsan bu maili kale bile almamislardir :) Evet uzucu bir durum acikcasi ama olayin Aygaz ile bir alakasi yok ;)

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aynen almamıslardır çünkü ben bi aygaz bayisinden opet kartımıdiye sikayetçi olmustum bna böyle seyler olabilir kar marjları çok düsük die cevap attılar:D

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kar marjı düşük diye magara adamlarımı çalıştımrak zorundalar aslında en güzeli amerika gibi kendin dolrup ödeyeceksin.

adam azcık gazı basıyo hadi git yeter diyor

şimdi günahlarını almayımda herseferndede gaz girşinin kapagı takılmaz orda burda unutulrmu ya

Son düzenleme:

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aygazin pek fazla elinde olan birsey yok bu konuda. Sonucta calisan insanlar OPET adi altinda calisiyor. Aygaz kendi urununu yurtdisindan satin alarak ic piyasaya satiyor. Burada da alici OPET. Aygaz sadece su sekilde baski yapabilir. Musterilerimiz sikayetci oldugundan dolayi calisanlariniza biraz dikkat edin seklinde. Bana sorarsan bu maili kale bile almamislardir :) Evet uzucu bir durum acikcasi ama olayin Aygaz ile bir alakasi yok ;)

bugun cevap geldi sorun opet-aygaz bölümüne iletildi falan demişler bide telefon numarmı istemişler bkalım nolcak:)

ilk maile cvp gelmemişti buna 2 farklı bölümden cvp atmıslar

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Çiftlik kavşağındaki opetten alıyorum her zaman, gayet de ilgililer çalışanlar. Hatta bir abi var, her gidişimde "arabanın yağına suyuna bakalım istersen" diyor, 2 haftada bir de bakıyor sağolsun. Kısaca ben memnunum opetten ve istasyonumdan.