Ayna kapakları ve kapı kolları boyama

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdilik özel bir ortamım yok ufo kullanarak sıcaklık ortamını yaratıyorum. İnşallah ilerde vakumlu tozsuz bir fırınlama ünitesi kuracam hobi amaçlı...

anladım teşekkür ederim merak ettiğim buydu :) ufo ile ne kadar mesafede ve bu sonucu elde ettiniz yani mesafe ve ısıyı nasıl doğru ayarlayabiliriz?

Hakan0687

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım teşekkür ederim merak ettiğim buydu :) ufo ile ne kadar mesafede ve bu sonucu elde ettiniz yani mesafe ve ısıyı nasıl doğru ayarlayabiliriz?

Ben bu işte önceden tecrübe sahibi olduğum için göz kararı bir sıcaklıkta kuruttum. Aslında en doğrusu bağlayıcı bileşenin kimyasal yapısına göre termometre ile çalışmak...

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu işte önceden tecrübe sahibi olduğum için göz kararı bir sıcaklıkta kuruttum. Aslında en doğrusu bağlayıcı bileşenin kimyasal yapısına göre termometre ile çalışmak...

anladım abi çok teşekkür ederim bende sık sık araba parçaları olsun değişik parçalar olsun boyuyorum da çok güzel birşey öğrettin bana tekrar teşekkür ederim :)

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Güzel çalışma. Tebrik ederim. Ben de kapı kolları dahil nerdeyse her bir yerini boyamıştım. Kapı kollarını sökerek yapsaydınız daha az uğraştırırdı. Bir de kullandığınız astar plastik astarıdır umarım. Çünkü bende daha önce gri renkli normal astar kullanmıştım ama 3 ay sonra ufak ufak dökülmeye başlamıştı. Sonra plastik astarıyla uygulamayı yapınca hem zımpara derdi yok (şeffaf) hem de 1,5 yıldır nokta kalkma yok.
Bir de hem boyadan hem de vernikten sonra ben ısıtma olayını saç kurutma makinasıyla yapıyorum. Gayet iyi bir sıcaklık istenilen bölgede elde ediliyor.

Ne olursa olsun en önemlisi plastik parçalar için mutlaka plastik astarı kullanın.

Hakan0687

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel çalışma. Tebrik ederim. Ben de kapı kolları dahil nerdeyse her bir yerini boyamıştım. Kapı kollarını sökerek yapsaydınız daha az uğraştırırdı. Bir de kullandığınız astar plastik astarıdır umarım. Çünkü bende daha önce gri renkli normal astar kullanmıştım ama 3 ay sonra ufak ufak dökülmeye başlamıştı. Sonra plastik astarıyla uygulamayı yapınca hem zımpara derdi yok (şeffaf) hem de 1,5 yıldır nokta kalkma yok.
Bir de hem boyadan hem de vernikten sonra ben ısıtma olayını saç kurutma makinasıyla yapıyorum. Gayet iyi bir sıcaklık istenilen bölgede elde ediliyor.

Ne olursa olsun en önemlisi plastik parçalar için mutlaka plastik astarı kullanın.

Teşekkür ederim. Evet plastik astar kullandım tabiki. Bu konuda çok haklısınız. Normal astar plastik aksamda hiç bir işe yaramaz. Ben eski aracımın tamponlarını boyamıştım astar kullanarak dediğiniz gibi yıllarca hiç bir sorun yaşamadım üstelik tazyikli suyla çok yıkama yapmama rağmen. Ancak plastik astar da olsa ufak bir zımparalamayla daha güzel sonuç tecrübe edindim