Bana Servis Yolu Göründü

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Dün akşam araçta hiçbir proplem yoktu. Bu sabah aracı çalıştırdım, 1 dakika kadar ısıttım, hareket ettim. Araçtan tangur tungur ses geliyordu. Önce ciddiye almadım. Kardır, buzdur vs. diye düşündüm. Yaklaşık 1 km gittikten sonra aracı inceledim, anormal bir durum göremedim. Ön sağ tekerden sanırım ses geliyor. Sanki demir demire sürtüyormuş gibi. Yada bilye dağıtmış gibi bir ses. Çok yavaş gidince vede iyice hızlanınca duyulmuyor.
Ne olduğunu bilen arkadaş varsa eğer, bilgi verirse memnun olurum. Tahminen bana kaça malolur?
Saygılarımla,

gülşadcandan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük Ihtimalle Balata Tozu Yada Sac Aksamindaki Toz Eğri Olduğundan Bu Ses Gelmiş Olabilir .

Gülşad Candan

Opal Müşteri Hizmetleri

0312 583 0507

lelmas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.lelmas.com
Araba ısındıktan sonra da geçmiyorsa muhakkak servise gitmeli yoksa aracın yürüyen aksamı fazla gitmeyin derim...BEnim aracımda da oluyor ama ilk kalkınca banada balata tozudur dediler ama biraz ilerleyince geçiyor sesi... Isındıktan sonra kalmıyor?

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Çıkan ses sağ teker porye bilyası denilen parçadan kaynaklanıyormuş. Sadece oda değil, Akis kafaları bozulmuş, alt tablalar, rotlar, viraj lastikleri vs.vs. Bilya taşıyıcı dedikleri parçanın içinde dönmüş ve aşındırmış. Tüm parçalar yenilendi ancak abs ve tc düz yolda sürekli devreye giriyor. Yol temiz olduğu halde tc yanıp sönüyor ve gazı kesiyor. Alete takıp baktılar, alet hata bulunamadı diye yazıyor. Proplem nedir bilen var mı?

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Akis başları orjinal değilmiş ve 65 ytl fark daha verdim. Orjinal akis başları ile değiştirmişler. Birde sağ tc sensörünü yenilemişler. Proplem çözüldü. Total 500 kaat.