Bankanın yaptığı rehinli kasko değiştirilebilir mi?

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Bugün babama 2011 linea dizel araç satın aldım. Araç bedelinin bir kısmına bankadan 2.el taşıt kredisi kullandım. Banka, faiz oranı indirimi ve tahsis ücretinden feragat karşılığında kaskonun bankaca yapılmasını şart koştu. Ben de kabul ettim. ilk önce zurich sigortada 1570tl fiyat çıkarıldı kabul etmedim. Axadan da fiyat çıkaracaklarını belirtiler ve daha sonra aradıklarında axa sigortadan 935tl ye kasko yapılabileceğini söylediler ben de ok verdim. ֖ğleden sonra saat 14den 16ya kadar sistemsel sorun olduğundan bahsedilerek axa sisteminden poliçeyi kesemediklerini, kasko yapılmadan da kredi kullandırımı olamayacağını söylediler. Ben de aracın satışını üstüme almamdan ve karşı tarafın sürecin uzamasından rahatsızlık duymasından dolayı indirimli olarak zurich sigortayı 1480tl olarak kabul ettim. Bu sayede kredi 17,30da satıcının eline geçti.

Sorum şu ki; Kendimi 550tl kazıklanmış olarak hissediyorum. Kredinin açılması için rehinli kesilen zurich kaskoyu iptal ettirip yerine aynı bankadan axa sigortadan kasko yaptırabilir miyim? 

desmicare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bankanın yaptığı rehinli kasko değiştirilebilir mi?

Evet yaptirabilirsiniz

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yaptırabilmelisiniz  :)

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynisini kayinbiraderim yapti.

Kuveyt Turk'ten 2000 TL ye yaptigi kaskoyu 1 ay sonra baska firmadan 1000 TL yeyaptirip iptal etti.

Yeni kaskoyu yaptirdiktan sonra evraklari bankaya vermeniz yeterli.

Bankacilar toplam tutar izerinden hedef aldiklari icinne kadar yiksek kasko yaparsa o kadar cabuk hedefini doldurmus oluyor.

Halkbank'tan kredi kullandim. Kaskoyu ordan yapmami rica ettiler cikardiklari rakam 1400 TL idi. Elimde 1000 TL fiyatla gidince yuksek teminatli ve issizlik sigortali ayni kaskoyu 1061 e yaptilar. Bu sebeple bankaci vatandasi biraz zorlayin derim. Maalesef sizden bizden cikacak para umurlarinda degil.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Ben ING Bank'tan kullandım. Kasko yapalım dediler. Fiyat aldım piyasa fiyatının 200 lira fazlasıydı. İlk kaskom olduğu için zaten pahalıydı. Kabul etmedim biraz araştırdım vs. ve inanamayacaksınız en uygun fiyatı aracı aldığım bayi olan OPAL yaptı :) ben de doğal olarak OPAL'den yaptırdım :)

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kasko yaptırırken İMM tutarı ve kasko içeriğini iyi kontrol etmekte fayda var. Kimi 100.000 TL veriyor kimi 25.000 TL. Bunlarda kasko tutarı ciddi olarak etkiliyor.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Saba mesai başlar başlamaz bankayı aradım. Talebimi ilettim. Gün içinde dönecekler. O kaskoyu değiştirmekte kararlıyım  madd

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sorunum çok şükür çözüldü. Mevcut sigorta iptal edilip Axa sigortadan 935tl'ye poliçe kesildi.  okkk

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

hakkinenk link' Alıntı:
Sorunum çok şükür çözüldü. Mevcut sigorta iptal edilip Axa sigortadan 935tl'ye poliçe kesildi.  okkk
Tebrikler, hayırlı olsun :)