Başıma gelmeyen kalmadı

onurtrklmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Corsa D aracımla bir iki tatsızlık yaşadım.

araçta 5 kişi uzun yola çıktık. yoldaki çukurlardan geçerken arkadan (tahminen arka soldan) çok kötü ses geldi. sanki teker direkt çamurluk içine vuruyor gibi küt küt ediyordu çukura girip çıktıkça. arkadaşlar amörtisöre baktırmak lazım falan dediler sizin öneriniz nedir?

1 hafta arayla önce sol sonra sağ tekerden bankete çıktım. ilkinde araç hızlıydı sanırım 40-50 gibiydi. döner kavşakta minibüsçünün biri üzerime kırınca kaçayım derken ortadaki sarı plastik kaldırıma vurdum. (http://www.isguvenligi-ins.com/urunler/serit_duzenleme/serit_duzenleme_butonu_2a.jpg) ikincideyse aracı kenara çekeyim derken yerinden çıkmış bir kaldırım taşını farketmeyip üstünden atladım. içim cız etti iki olayda da.

bu olaydan sonra araçta hafif sola çekme hissediyorum. ama direksiyonda boşluk yok. bir de u dönüşü yaparken bir sürtme sesi var.

bir de arabanın ön tarafından camın altında dijital saatin oradan tıkırtı geliyor. rölantideyken ya da biraz devir verince geliyor sonra azalıyor. özellikle trafikte dur kalk yapıtımda her kalkışta zangır zangır titriyor gibi ses çıkarıyor. orasını burasını tokatlıyorum ama titreme içeriden bir yerden çözemedim.

bu tıkırtı meselesi bankete çıkmadan önce de vardı.

bunlar için kesin sanayiye gitmek lazım ama forumdan da bir akıl almak istedim. ne yapmak lazım ne önerirsiniz?

Son düzenleme:

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tıkırtı normal diyeceğim, kızacaksınız. tıkırtı için oraların iyice sökülüp bakılması lazım, uzun iş anlayacağınız. Aracın yürüyeni içinde ustaya gitmelisiniz. Bir yerlere zarar verilmiş, tam ne olduğunun anlaşılması için ustanın bakması lazım.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Tıkırtı normal diyeceğim, kızacaksınız. tıkırtı için oraların iyice sökülüp bakılması lazım, uzun iş anlayacağınız. Aracın yürüyeni içinde ustaya gitmelisiniz. Bir yerlere zarar verilmiş, tam ne olduğunun anlaşılması için ustanın bakması lazım.

Tıkırtı için ustaya giderseniz, %99 sesler artar. Kendiniz elinizden gelmiyorsa hiç duymayın.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
z rot olabilir