Baskı Balatası Yanması

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi geliyorum servisten ve evet garanti yok ancak belirli bir ömrünü yemişsin dediler, hatta direk kokudan anladılar. Sanırım 1.3 ve önden çekişli bir araçta klima açık durup 1. viteste kalkmaya çalışarak acemilik yaptım. Kokunun geçeceğini söyledi görevli ancak değiştirmenin 1600 YTL'ye mal olacağını ve şanzımanın sökülmesi ve parçanın gelmesini beklemem gerektiğini belirtti. Kendi aracından da 350 km aynı sorun olmuş ancak halen kullandığını, çekmede sorun olursa ancak gerekli bir değişikliğin yapılması gerektiğini söyledi.

dediğim gibi sen kullanmaya devam et... araç kaçırma yapınca gidersin.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım corsa 1.3 ler zorlanmaya gelmıyo :) dayımın arabada dık yokuslarda koku yapıyor :) hatta ilk koktugu zaman kokorec zannetmıstım :D

ardacanbolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, ben konular içerisinde bulamadım o nedenle sizinle paylaşmak istedim. iki hafta önce cumartesi günü aldığım astra 1.3 cdti arabamla yazlıkta yokuş çıkarken durmak zorunda kaldım ve tekrar kalkışta beyaz duman ve lastik yanığı kokusuyla karşılaştım. Çekişte ve frenlerde bir problem olmamasına rağmen, bugün park halindeyken sürüş sonrası aynı koku devam etmekte. Araştırmam sonucu baskı balatasının yandığını sanıyorum ancak başına böyle bir problem gelen arkadaş varsa sebebini açıklayabilirse sevinirim. Aracı servise götürmeyi düşünüyorum ancak garanti kapsamında mı bir bilgim yok.

aracının kilometresine bağlı arantide yaptırabilirsin, fakar araçda yük varsa ve dediğin gibi yokuşda zorlandıgından yaptıysa şanzıman sökülünce yapılan kontrollerde zorlandıgı belli olur, yetkili servisin insiyatifine kalmış birşey garantide de yapabilirler, eğer servise sağdık bir müşteriysen sürekli bakımları aksatmadan yaptırıyorsan yaparlar sanırsam..

okanss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.okanss.com
Aldığım yer olan İzmir Arkas'a götürdüm dediğim gibi oradaki servis görevlisi direk elini bile atmadan teşhisini söyledi. Ben dediğiniz gibi debriyaj ile ilişkimi daha kısa tutuyorum artık, gerek kalkışlar gerekse beklerken bugün üniversiteden evime dönerken koku yapmadı sanırım sebebi artık daha dikkatli kullanmam. Ancak yokuşlarda yine zorlanacağımdan sahil yolu ya da otobanı tercih ediyorum İzmir'de. Yeni sürücü olsam da böyle öğremek istemezdim ancak aracını yeni alanlar ya da dikkat etmeyenlerin artık daha dikkatli kullanmalarını öneririm. Öneriler için teşekkürler arkadaşlar.

karasahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.

ardacanbolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aldığım yer olan İzmir Arkas'a götürdüm dediğim gibi oradaki servis görevlisi direk elini bile atmadan teşhisini söyledi. Ben dediğiniz gibi debriyaj ile ilişkimi daha kısa tutuyorum artık, gerek kalkışlar gerekse beklerken bugün üniversiteden evime dönerken koku yapmadı sanırım sebebi artık daha dikkatli kullanmam. Ancak yokuşlarda yine zorlanacağımdan sahil yolu ya da otobanı tercih ediyorum İzmir'de. Yeni sürücü olsam da böyle öğremek istemezdim ancak aracını yeni alanlar ya da dikkat etmeyenlerin artık daha dikkatli kullanmalarını öneririm. Öneriler için teşekkürler arkadaşlar.

çoğu sürücü yokuşlarda kalkış yaparken el freni kullanmayı acemi sürücü olarka algılar ancak alakası yoktur, yokuşda el frenş kullanmak bilinçli sürücülüktür aracını korumak için bunun yapılması gerekir bence. yaklaşık 10 yıldır bu işin içindeyim (oto mekanikeriyim) ve kendim hep böyle yaparım...