baykan marka lpg

tjet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
65 ytl 40lt lpg =1.625 lt fiyatı lpg yi nerden alıyorsun o fiyat çok uçuk:eek: :eek: :eek:

foodforthegods

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim vectra da şehir içinde 140 ykr harcıyor. ama otomatik vitesli.

wunderland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bakınsana irfan 1 abinin yaşta 44 ondandır biraz yavaş kullanıyor:) kızmadın demi abii..En doğrusu yavaş ve dikkatli sür çoook yaşaaaaa kazasız sürüşler

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bakınsana irfan 1 abinin yaşta 44 ondandır biraz yavaş kullanıyor:) kızmadın demi abii..En doğrusu yavaş ve dikkatli sür çoook yaşaaaaa kazasız sürüşler
yok kızmam evet yavaş kullanıyorum 120-160 arası otoyol için aşagı düşersem kendimi yorgun ve bitkin hissediyorum.Kamyondan başkasını sollamam:)
Zaten opeller 90 gitmez giderse markaya ayıp olmaz mı?:)
yakıt konusunda şakaya yapmıyorum 100-105 uzun yol ş.içi 15 km yol gidiş 2 tren yolu geçiyorum (hemzemin geçit) eger istasyona tren gelirse 3-4 dk. beklemek şartıyla,2 adet hız kesmeye yarayan setler var baya yüksek mecbur yavaşlıyon ufak plastikleri veya demirleri saymıyorum.3 ışık en azı 45 saniye,vites düşerten(3 den 2 )viraj geçiyorum.Araç benzinde 25 derece sıcaklıkda geçiyor.Oda rolantide çalışıyor.Kısaca %99 gaz la gidiyorum.dönüşde aynı yol.Bu şartlarda 130-140 ytl.pek 140 ytl.da olmuyor ama olabilir diye yazdım...böyle yapmazsam parça ve bakım parasını nasıl ödeyecegiz.Tek çaresi yakıttan tasarruf kanımca...

Son düzenleme:
M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Bugün uzunyolda denedim (%90 klima açık ve 5 kişi +yük) ve tüketim 118 ykr ...

ilkercanyurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim ama 65 ytl ile 280 km.bana da çok fazla geldi.en iyisi brc bence.

ilkercanyurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de çok ilginç bir deneyimim oldu.depoyu dolduruyorum (60 ytl) ortalama 280 km yol yapıyorum.üç defa 20 ytl gaz alıyorum 240 veya 250 km de kalıyorum.enteresan değil mi?

ucevit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar enterasandır ama yakıt aldığınız yerleri değiştirerek aracınızın lpg tüketim hesaplamalarını tekrar kontrol edin..

ilk lpg taktığımda 3 ay önce aracım 165 ykr yakıyordu km de daha sonra sürekli yakıt aldığım istasyonda güya pompalara bakım yapıldı nedense bu bakım istasyonların pompalara yazar kasa koyma yükümlülüklerinin uygulanma zamanına denk geldi .. pompalara yapılan güya bu bakımdan sonra aracım aynı istasyondan aldığım yakıt ile birlikte 220 ykr yakmaya başladı ... hemen istasyon değiştirdim burda aracım 175 ykr ye düştü km de. ama ne şanstır ki burda da yapılan bir bakım sonucunda 240 ykr ye çıktı :)))) km de 1 ay sonra burayıda değiştirdim bu arada gerekli araç bakımlarımıda yaptırdığım halde düşürememiştim yakıt sarfiyatını ... yeni bir istasyon değişikliğine daha gerek duydum ve sonuç aracım km de 180 ykr yakıyor .:))))))) inşallah o bakım ekibi burayada uğramaz :))))))))))))
şunu belirteyim hergün yaptığım yol ve yol performansım aynı 3 aydır edindiğim izlenimlerim bunlar sadece paylaşmak istedim ...herkese iyi sohbetler..........