Ben Bole Bişi Gormedim Duymadım

ASTRA-L

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostlar bilmiyorum ama ben daha bole bşi duymadım yani. gecen arabanın yanan fren ampulunu değiştirim dedim yanlışlıkla çift duylu dğilde normal ampul takmışım aracıma bindiğimde daha anahtarı tamkadan frene bastım butun gostergeler çalıştı sanki kontağı açmışım gibi ilk başta noluyoruz fln dedim sonradan anahtarı takıp çalıştırdım arabayı ardından işimi halledip eve geldiğimde ayağım frendeyken kontak anahtarını yuvadan çıkardım araba hala çalışıyodu frenden ayağımı çekene kdr stop etmedi :D
sonra bidaha denedim yine aynı şey. sonra çalıştırıp yurudum giderken çok hafifi frene basarak anahtarı çıkardım araba hiç tepki vermeden normal çalışmasına devam etti freni bırankıncada stop etti:eek: bole bişi başına gelen oldumu hiç sanmıyorum ama:D

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu nun olması normal çünki kendinde sölemişsin.çift flamanlı yerine tek taktığında frene basınca gelen 12 v park devresine geçer.buda kontak açık gibi davranır.yalnız bu durumda fazla zorlama istersen.bir an önce yaptır ve yaptırana kadarda sök o ampülü.

bkaraman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşımında astra da başına gelmişti yerli ampul takmış yol bilgisayarında sürekli hata veriyordu ama bir problem yoktu uzun araştırmalar sonucu bu ampulden kaynaklandığı tesbit edilldi

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
bkaraman' Alıntı:
arkadaşımında astra da başına gelmişti yerli ampul takmış yol bilgisayarında sürekli hata veriyordu ama bir problem yoktu uzun araştırmalar sonucu bu ampulden kaynaklandığı tesbit edilldi
slm neden söktüğün ampülden değilde başka tip ampül takma gereği duydun bence acil olarak ampülü değiştir fazla geciktirme.

ASTRA-L

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostlar soktum ztn yaw anladım ben ondan olduğunu arabada 2 tne yedek ampul vardı ben yanlışlıkla tekli olanı takmışım yani bilerek yada isteyerek yapmadım bunu :D soktukten sonrada anormal bişi yok duzeldi yani..

ASTRA-L

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede kusur walla arayıp servise sorucam şimdi :mad:

bkaraman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansugurler' Alıntı:
slm neden söktüğün ampülden değilde başka tip ampül takma gereği duydun bence acil olarak ampülü değiştir fazla geciktirme.

arabayı aldığımızsa öyleydi eski sahibi yapmış neyse halletik sonra

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni ve avrupa arabalara beyin denilen şey bu olsa gerek...