Benzin-dizel-lpg...

Dizelmi?Benzinlimi?LPG mi?

• Kullanılan toplam oy
    373

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
06bb2655' Alıntı:
devirli kullanıyorum nerden çıkardan 2500ü.alışkanlık benimkisi hangi araba olsa 3000den aşağı atmam:)
ayrıca o sanayide çoğu kullanıcı arabasını övmek için fiyatı sallar bende çok kişiyle konuştum arabanın başına yanaşınca adam alıcı falan sanıyo arabayı başlıyo övmeye.10 kuruş yakıyo şehir içi trafiğinde diyen yeni kasa astracıyla bile konuştum:)daha neler neler inanma sen kullandığın arabaya bak katalogtakiler tabiki oynaktır kullanmadan kullanmaya değişir.ama arakdşlarımdan biliyorum lpg daha ucuza gelmiyor.azcık daha fazla diyolar.bilemiyorum o onların hesabı sende farklı hesap yapmışsın.ama şu bi gerçekki ben dizelden vazgeçemem:):):)dizele geçmek istersen lpg-dizel farkını banka hesabıma havale etmeni isterim...
sağlıcakla kal....:):):)

tamam yarın hemen bankaya gidicem:D ben sanayide de çalıştığımdan sadece kullanıcılarla değil lpgmontajı yapan yerleri de tanıyorum, hangi aracın ne kadar yakacağı da normal şartlarda belli, hiç bir astra 10 kuruş yakmaz o konuda haklısın:D benim bahsettiğim lpg sıralı sistem, normal karbüratörlü araçları ilk başta da katmadım zaten, onlar bayağı bi fazla yakıyo ama senin aracınlar lpg li aracın silindir hacmini de karşılaştırınca gerçekten lpg az yakıyo;)

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar yeni dizel araclar dusundugunuz kadar desli calismiyorlar bir kere ztn arabanin camlarini kapattiginiz zaman benzinli arabadan bir farki yok ....
cevreyi kirtletme konusunda ise euro dizeller cevreyi mazotlar kadar kirletmiyor gelelim guc bakimini tabiki ufak motorlu arac gucu fazla olmaz oda maximum gucte yani hp ile ilgili birsey
ama sonucta unutmayin dizel araclarin torklari normal benzinli araclardan daha fazla oldugu icin araba kalkiste hizlanmada ve yol tirmandmada daha iyi olacagi kesindir
1.6 100 beygir bir astra 1.3 90 beygir cdti arabyi anca uzun yolda max speede gecer oda 15 max 20 km bir hiz farki ile... geri kalan ilk kalkis tirnmada dizel arac her zaman daha ustundur yuksek tork :) nedeni ile yanllisim var ise duzeltin

haydarman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel her zaman daha avantajlı, ekonomik daha ne olsun...1 depo ile 900 km..hangi benzinli bunu yapabilir...YAŞASIN DİZELLLL

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin derim baska bi şey demem:)

LeVeLuP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pzeronero' Alıntı:
bu tamamen secim ve imkan meselesi arkadaslar,hangisinin iyi olduguna herkes kendi karar verecek tabiki kendi şartlarına göre.Şöyle örnek vereyim: ben yılda en fazla 12000 km yapıyorum (hatta bulmuyor bile).şu an ki arabam 0,200 ytl / km yakıyor (ortalama) .dizel alsaydım 0,150 ytl/km yakacaktı.yani 0,05 ytl /km kar edecektim. 12000 x 0,05 = 600 ytl eder.
Ama ben dizel arac almak için (sıfır) en az 4-5 bin ytl fark odeyecektim.
goruluyorki arkadaslar ben dogru secimi yapmısım. Herkes kendi hesabını yapacak ona gore karar verecek

Arkadaşlar bence hesaplarınızda hata var.
ben 2006 eylül ayında(son arabalardan birini) 1.3 corsa dizel aldım.benzinliyle dizel arasında 2000 ytl fark vardı.(indirime girmişti bütün modeller).işe gidip gelirken yoğun trafikte kullanıyorum aracımı, daha uzun yol yapmadım.(ikitelli-fatih).o yolu bilenler ne kadar yoğun old.bilir.yakıtı full alıyorum o yüzden hep net hesap yapabiliyorum.0,125 ytl/km yakıyor.şu an 7500 km yaptım.bu gidişle arabam 1 yıllık olduğunda(uzun yola gitmediğimi de varsayarsak)20000 km olur.ortalama benzinli araçlar(benim alabileceğim)
0,200 ytl yakıyorsa;fark 0,75 ytl.toplam harcamadaki fark 1.500 ytl yapar
ben verdiğim farkı 1,5 yılda çıkarırım.sonra arabayı satarken benzinliyle aynı fiyata mı satarım sizce.bu kadar basit.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hesaplar herkesin kendi kullanımına göre değişiyor tabi.dediğin gibi fark 0,075 ytl olsa x12000 km(yıllık)= 900 ytl olur benim için...ama benzinli-dizel arasında 2000 ytl fark az geldi bana? donanım farkı vardır sanırım

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel in sitesinden az önce (22.02.2007) tarihinde aldıgım fiyatlar:

opelfiyatag4.jpg

Karşılaştırmak için Enjoy donanımlı 1.2 benzinli ile yine Enjoy donanımlı 75 lik 1.3 CDTI arasında 4.131 YTL Fark var. onu da 0,075 ytl ye bölersek yaklaşık 55,000 km gibi bir rakam çıkıyor.Bu da benim kullanımımla 4,5 yıl demek (yılda 12.000 km) ... Dediğim gibi, herkes kendi hesabını yapıp ona göre karar verecek

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin den iyi yakıt olmadığı kesin. ama dizel arabaların sesi hayatta en nefret ettiğim ses. mercedes bmw almak gibi bi şansım olmadığı için passat gibi modeller bile bence çok sesli çalışıyo.. şak şak şak:)

lpg sadece ekonomi için tercih ediliyo. yoksa kimse lpg kullanmaz. benzin en iyisi bence

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marikan' Alıntı:
benzin den iyi yakıt olmadığı kesin. ama dizel arabaların sesi hayatta en nefret ettiğim ses. mercedes bmw almak gibi bi şansım olmadığı için passat gibi modeller bile bence çok sesli çalışıyo.. şak şak şak:)

lpg sadece ekonomi için tercih ediliyo. yoksa kimse lpg kullanmaz. benzin en iyisi bence

+999999999

her kelimesine katılıyorum ufacık arabalardan traktör gibi ses cıkıyor içim kalkıyor yhaaa