benzin emişinde problem var

ayvaz_11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1994 model 2000 i gls vectra
arabam tüplü
benzinde kullanırken gaz pedalına ilk basışta araba yığılıyor benzin yemiyor 1-2 saniye sonra topluyor kendini .vites değiştirmelerdede aynısını yapıyor basar basmaz benzin yemiyor. ama gazda kullanırken herhangi bir problem yok emilatörlü gaz sistemi var ama benzinli gibi gidiyor.

arabayı tamire götüreceğim fakat başka bi arkadaşımda da bu problem varsa bilgi vermesini rica ediyorum ortalık malum basit bir işi cok iş yapmış gibi gösteriorlar .bilelimde ne oldugunu ona göre gidelim dedim
şimdiden teşekkürler

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
as

vallahi arkadaşım 2001 astram vardı aynısı bendede oluyordu gazı yemiyordu servise gittim herhangi bir arızası yok dediler bir iki ayar yaptılar düzelti ama motor soğukkenn ilk çalışmada yada ilk hareket halinde gazı sonradan yiyorduu onada normal dediler o şekilde kulandım

ayvaz_11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim cevapladıgın için
benim arabada sadece sogukken deil ısındıkdan sonra, uzun yolda veya normal kullanımındada aynı problem var .

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
lpg hava debimetresinin içinden buharlaşmış olarak geçiyor; mikser debimetrenin önüne takılı ; bende aynı aracı aynı lpg sistemiyle 3 sene kullandım ; benzinde ilk çalıştığı sıralarda tekleme ,gaza geç tepki verme sorunları olurdu, ısınınca düzelşirdi ama tam bitmezdi bu sorun; lpg de problem olmazdı; lpg hava debimetresinin içinden geçtiği için debimetreyi bozuyor;benim tavsiyem bu sorundan kurtulmak için lpg mikserini yuvarlak mikserle değiştirerek gaz kelebeğinin önüne aldırın; ya da emme manifolduna aynı sıralı sistem lpg taktırıyormuş gibi deldirin ve mikseri iptal edip sanayide o açtırdığınız 4 adet deliğe uygun bir boru yaptırıp lpg regülatöründen çıkan gaz hortumlarını buraya bağlatıp gaz ayarı yaptırın ; ben bu iki olayı da arabayı satmadan önce düşünmüş ama hayata geçirememiştim , aracımı sattıktan sonra iki ayrı araçta iki sistemi de gördüm ve sorunsuz çalışıyorlardı; bu iki sistemin herhangi birini uyguladıktan sonra aracın benzinde düzgün çalışması için gaz kelebeğini ve hava debimetresini temizletip aracı bir süre benzinde kullanın........

ayvaz_11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim arkadaşım saolasın tavsiyen için

ceyhun0534

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var neden olabilir acaba? tamirciye sordum benzin pompası benzinsiz kalmış ve kurumuş o yüzden pompa arızalı dedi fakat ben arabayı kesinlikle benzinsiz bırakmam. ayrıca bırakma gibi lüksümde yok çünkü benzinde çalışıyor ve çalıştırırken hiç sorun yaşamadım. benzinsiz kalsaydı elbet günün birinde arabayı çalıştıramıyacaktım :)

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle debimetreyi daha sonrada sırasıyla benzın pomapası, benzın filitresi ve enjektörleri kontrol ettirmelisin