benzin göstergesi anormalliği

EMRE_EMRE

Kayıtlı Kullanıcı
37-Kastamonu
Siteyi ziyaret et
araçım 1.4 140 hp sedan 2015

Servis montajlı landirenzo evo kit mevcut

bugüne kadar sıkıntı yaşamadım lakin dün uzun yol seyahatimde benzin full tutuyorum lpg fulledikten sonra benzinin üzerini tamamlarım. yola çıkmadan önce lpg aldım benzin 1.7lt kadar yakmıs onuda tamamladım depo fullendi. 200 km yol gittim ve hareket halindeyken benzin ibresi fullden kırmızı boş kısma geldi aynı zamanda mesafe göstergeside --- haline geçti. İlk defa basıma geldi bu sonra aracı kenara cektim stop ettimbekledim tekrar çalıştırdım ibreler hareket etti ama yinekırmızıyı gösteriyor benzin göstergesi ardından tekrar stop ettim çalıştırdım yine aynısı değişmedi bende lpgden benzine aldım aracı 120 km kadar benzinle kullandım sonra normale döndü bu neden kaynaklanmıştır. bir arıza nedenimi dir?. Arabanın gidişinde cekişte anormallik yok bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eski Renault aracımda da aynı şeyi yaşamıştım. Bana göre bunun iki nedeni var. Birincisi depo havalandırma hortumunun tıkanması (araç yeni olduğu için bu durum biraz uzak bir ihtimal) ikincisi ise yakıt deposunun taşana kadar doldurulmasıdır. İdeal depo doldurumu için; yakıt dolum tabancasının otomatiği attıktan sonra fazla yakıt almamaktır. Bizde depo fullemek demek, aracın deposundan yakıt taşana kadar yakıt almak anlaşılıyor. Bu hatayı zamanında ben de çok yapıyordum. Dikkat ederseniz aracı benzinde biraz kullandıktan sonra yakıt seviyesi normal seviyeye geliyor, o nedenle bence sorun bu olmalı.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg montajı ile alakalı. Hatta araç ile de denilebilir. Lpg ciler Ek bi parça daha takip sorunu cozuyor. Araç benzinde gittiğini hesap ederek göstergeyi düşürüyor. Benzini biraz eksiltip üzerine benzin alana kadar gösterge yükselmez. Herhangi bir sorun yok rahat olun.