benzin göstergesi ve lambası

ozy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese iyi günler, geçende başka bi sorun için gittiğim ustam benzin ışığının yandığını görünce depoyu çeyreğin altına indirme dedi bizim araçlarda adını bilmediğim bir alet varmış onu bozarsın dedi tamiri yaklaşık 200-250 ytl ye malolacak bir aletmiş bu oyüzden o sarı ışığı yakmamaya dikkat etmek gerekir. kolay gelsin

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese iyi günler, geçende başka bi sorun için gittiğim ustam benzin ışığının yandığını görünce depoyu çeyreğin altına indirme dedi bizim araçlarda adını bilmediğim bir alet varmış onu bozarsın dedi tamiri yaklaşık 200-250 ytl ye malolacak bir aletmiş bu oyüzden o sarı ışığı yakmamaya dikkat etmek gerekir. kolay gelsin
Adamlar nasıl bir kaprisli araba yapmışsa benzini az koyunca bile bozuluyo meret...:)

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adamlar nasıl bir kaprisli araba yapmışsa benzini az koyunca bile bozuluyo meret...:)
:kop: :kop:
o sadece opeller için degil enjeksiyonlu arabalar için söylenen bir söz dogruluk derecesi nedir bakmak lazım.Ben bu arabalar testden geçiyor benzin bitti diye pompa arıza yapmaz hemen ama uzun süre az benzinle kullanılırsa sanırım sorun o zaman olur...Pompanın sogutmasını yapan anladıgım kadarıyla benzin oldugu için zamanla aşırı ısınmadan arıza yapabilir...

levoli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin ışığı yanarken uzun süre dolaşınca benzin pompası araızalanıyo arkadasın corsada oldu benzin azalınca benzin otomatiği sıvı seviyesi azaldığı için ısınmaya başlıyomus ve fazla ısınınca direk arıza yenisi 300 küsür dediler gerçi bende hep ışık yanık geziyom ama hayırlısı...

obaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben denedim lamba yanınca 37 litre alıyor - lamba yanıp sönme yapınca 40 litre alıyor yani daha benim arabada 5 litrelik benzin oluyor ama galiba yukarıda okuduklarımdan ben arızalandırdım çünkü lamba yanıp sönerken aldım biraz geçmişti sonra fulleyince tam dolu göstemedi gene denedin fullemeyi önce full göstermedi sonra gösterdi şimd gene sarı lambanın zamanı geliyor eğer gene eksik gösterirse yandık demekki bozduk:)

K

kokorecci576

Bilgi Girilmemiş
ben denedim lamba yanınca 37 litre alıyor - lamba yanıp sönme yapınca 40 litre alıyor yani daha benim arabada 5 litrelik benzin oluyor ama galiba yukarıda okuduklarımdan ben arızalandırdım çünkü lamba yanıp sönerken aldım biraz geçmişti sonra fulleyince tam dolu göstemedi gene denedin fullemeyi önce full göstermedi sonra gösterdi şimd gene sarı lambanın zamanı geliyor eğer gene eksik gösterirse yandık demekki bozduk:)

yok ya bşy olmas petrol ofisindeki adamlarda öyle diyo ama onlar para kazanmkai için diyorlardır:)

meroy1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ben anlamıyorum astraların deposunu ve benzin göstergesini bendede benim araçta yokuş yukarı parettiğinde ibre bir başka düzken bir başka dik yokuşta bir başka çok oynuyor .buarada depoda dalka kıran yokmuş çoğu modelde bu yüzden devamlı yanıltıyor arasıra ışık yanıyor sonra sonüyor yokmu bu işin çaresi.

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ben anlamıyorum astraların deposunu ve benzin göstergesini bendede benim araçta yokuş yukarı parettiğinde ibre bir başka düzken bir başka dik yokuşta bir başka çok oynuyor .buarada depoda dalka kıran yokmuş çoğu modelde bu yüzden devamlı yanıltıyor arasıra ışık yanıyor sonra sonüyor yokmu bu işin çaresi.
dalga kıranı bilmiyorumda sonuçta içinde şamandıra var ve de yokuşta durunca eksilip ve ya artıp düz yolda eski seviyesine düşmesi gayet normal...