Benzin Kokusu

Engineer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba,arabayı ilk çaıştırdığımda arabanın içine kadar benzin kokusu geliyor son 2 haftadır.motor arıza ışığıda arada sırada yanıp kendi kendine sönüyor.şu anda yanıyor.arabadan inip egzosta bakınca 1 dakika kadar benzin kokusunun devam ettiğini gördüm.daha sonra kesiliyor.sebebi ne olabilir?Birde Egr valfi temizletip Carbon Clean yaptırmayı düşünüyorum,arıza ışığı valf tıkanmaya başladığı için yanmaya başladığını düşünüyorum ve temizletince söneceğini umuyorum.1 hafta sonra uzun yola gidecem,benzin kokusu sorun çıkarmaz arıza ışığı ne anlama geliyor öğrenmem lazım servise götürmeden önce mümkünse.arıza teşhisini çok alakasız koyup gereksiz masraf yaptırıp zaman kaybettirebiliyorlar..konu hakkında bilgisi olan varsa memnun olurum.

reklama gerek yok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ozel serviste en saglıklı sonucu alırsn tamir konusunda tabi bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardımcı olr ama arıza ısıgı zaten surekli yanmaz zaten arıza devam etse bile

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sana sölim bence o arıza katalitlik konvertör den benzin kokusu ve arıza ışığı başka bişe getirmiyor aklıma yanlış olabilirim düzeltirseniz sevinirim

Sanal42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim araçta da vardı. EGR Valfini temizledim. benzin kokusu kalmadı. aşağıdaki linki tıklarsanız orada ayrıntılı bilgi var. İşine yarayabilir.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=31820

e.sarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katalitlik konvertör bu tür noktalarda arıza ışığı yakabiliyor.ama egr ye de bakmak gerekir sanal42 arkadaşın verdiği linkte çok yardımcı.Kısaca EGR ve katalatik konvektörü kontrol ettirin...

erkan.kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr valfi

HErkese merhaba bazı forumlarda oldukça sık bir şekilde egr valfinin iptalinin en iyisi olduğunu vurguluyorlar böyle bir şey mümkün mü yada kim yapıyor bunu yardımcı olursanız sevinirim