Benzin Oktanı

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bızım araclar ıcın bence hıc gerek 98 oktana.performan vermez versede hıssedemezsın. 98 oktan kullanınca yag sevıyesıde bıraz yukselebılır:)

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
Bu oktan konusunda net bişi anlayamadım kimsenin de anladığını sanmıyorum.Bi kesim zarar vermez ,performans artışı biraz olur diyor.Bi kesim de 2000 motordan aşağısına hiç farketmez hatta arabaya zarar verir diyor.Bu işden anlayanlar bile 2 ye ayrılıyor gördüğüm kadarıyle.Ki, geçenlerde opel yetkili servisi bana 98 oktan benzin kullanmamı tavsiye etti.Eee buyur şimdi.HOş 98 oktan benzin bulmak çok zor artık,ben hiç bi yerde görmüyom.Ben zaten yaklaşık 5-6 aydır PO 97 alıyorum.

sitkiuysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla aracım 1.2,
olsa değil 95 85 kullanırım :)

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 oktan diye birşey çıkmamakta zaten rafineriden 97 oktan dedikleri 95 oktanın katkılısı. 98 oktan var o başlı başına başka bir yakıt onun için fiyatı da fazla.100 oktan eskiden çıkıyordu artık çıkmıyor rafineriden 100 oktan dedikleri 98 oktanın katkılısı. mesela 2.0 vectralarda vuruntu sensörü vardır 95-97-98 oktanı kendi ayrırır bunlardan birini kullanabilirsiniz. 1.6 vectralarda (b kasa) bu sensör yoktur 95 kullanmanız lazım veya sensörün ufak bir devresi vardır üstünde 95 yazar onu kullanmak istediğiniz oktan değeri ile değiştirmeniz gerekmektedir.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
şimdi nasıl zarar versin yüksek oktanlı benzin ama istasyon içine solvent koyarsa veya başka malzeme zarar verir bu 95 97 98 olmuş önemli değil üretici firmalar neden zarar verecek mamül neden yapsınlar dimi

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu oktan konusunda net bişi anlayamadım kimsenin de anladığını sanmıyorum.Bi kesim zarar vermez ,performans artışı biraz olur diyor.Bi kesim de 2000 motordan aşağısına hiç farketmez hatta arabaya zarar verir diyor.Bu işden anlayanlar bile 2 ye ayrılıyor gördüğüm kadarıyle.Ki, geçenlerde opel yetkili servisi bana 98 oktan benzin kullanmamı tavsiye etti.Eee buyur şimdi.HOş 98 oktan benzin bulmak çok zor artık,ben hiç bi yerde görmüyom.Ben zaten yaklaşık 5-6 aydır PO 97 alıyorum.

savaş abinin alıntı ile verdiği paragrafı okuyun lütfen. yanlış yada tartışmalı hiçbir cümle yok orada. yüksek oktanlı yakıt performansı artırır, fakat yüksek hacimli motorlarda. bizim araçlara hiçbir faydası yok. anlayanlar 2 ye ayrılmıyor aslında. işlerine gelmediğinden öyle diyorlardır. birde yanlışda ısrar var bizim millette eğer kendi uyguluyorsa. kullanım klavuzunda bile yazıyor yakıtı 95 oktan alın diye.

besim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devamlı 95 oktan alıyordum ama aracım motoru avans yapıyordu,vites geçişlerinde bazen devir düştüğnde de avans yapıyordu.ustam 95 kullanma dedi artık 97 kullanıyorum avansın sesi kalmadı.

gsı osman

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir karar verin 95 mi 98 mi bizde konuyu yakından takip ediyoruz ben şimdi gsı ma ne alıcam 95 mi 98 mi :)