benzin pompası susturma

kel1971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
test sonucu

bu konu daha öncede sayfalar dolusu tartışılmıştı bir çok ustamız bu uygulamaya sıcak bakmamıştı çok iyi hatırlıyorum.benzin pompasının kuru kalmasının sürekli çalışmasından daha fazla zarar vereceği yazılmıştı.hem gerekli bir durum olsaydı bu biryerlerde denk gelirdik mutlaka genelde bu şekilde bireysel çalışmalar yapılıyor ne derece sağlıklı daha tam bilinmiyor.ayrıca dünyaca ünlü lpg kitleri takan yerlerin tavsiye ettiğini hiç duymadım

bendeki sıkıntı araba benzinden LPG ye geçince de benzin gidiyordu. benim amacım araba ısınıp ta tabi ki bu arada benzin kullanıyor,sistem benzinden LPG ye hemen geçince benzin pompasının durmasını istiyorum .arabayı her çalıştırdığımda zaten hep benzin ile çalışıyor pompanın kuru kalmaması mümkün değil sistemde her zaman benzin var .
deneme hala devam ediyor şu ana kadar her hangi bir sıkıntı yok.
sistemi görmek isteyen yarsa ben buradayım hacıbektaş belediyesine gelen olursa beni her zaman belediyede olurum saygılarımla g.c. avşar

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi esasında yapılana saygı duruyorum. sonuçta bir el emeği iş var ortada. ancak ben yaptıracaksam da hazır sistemleri tercih etmek istiyorum. sonuçta test edilmiş ve onaylanmış sistemler oluyor yanlış bir lehim hatası bile sıkıntı çıkarabilir. benzin pompasının kuru kalması meselesine gelince de araştırdığım kadarıyla tabiki bu da sakıncalı bir durum ancak ondan daha sakıncalı olan bir durum varki bu da direk pompanın susturulup enjenksiyonları soğutmak için gezen yakıtıda durdurmak. tam susturulursa yakıt enjeksiyonları ısınabilir. benim almayı düşündüğüm hazır sistemde Aracınız LPG ile çalıştığı sürece her 2 dakika da bir benzin pompanızı 3 saniye çalıştırarak iç basıncı dengeler. yazan bir açıklama kullanılmış. bu sayede hem basınç dengelenmiş olacak hem 2 dakikada bir enjeksiyonlar soğutulmuş olacak hemde 2 dakikada bir yakıt pompası yakıt geçtiği için kurumayacak. bence daha sağlıklı gibi geldi. Dün akşam tüpü takan ustama gittim. biz sadece röle takıyoruz. Tüpün gösterge ışığı yandığında yakıt pompasını kapatıyor dedi. ama sağlıklı gelmedi bana o yüzden bu bahsettiği sistemden internette buldum. alıp sağlam bir ustaya aracıma bağlatmak istiyorum.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer sistem bende de var. Ancak ben geçiş sırasında yakıtta kesiklik olmasın diye zaman rölesi ile yapmıştım. Araç LPG'de ikende pompa sürekli çalışıyor. Bu uygulama pompanın ömrünü uzatır çünkü pompa çalışmıyor. Benzin içinde durduğunda herhangi bir pas, oksit vs olmaz.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi zavoli türkiye distiribitörünü aradım. (izmirdeymiş)
kendileri böyle bir uygulamanın ilk kontrollerde hemen belli olacağını lpg kitinizde herhangi bir arıza oluşursa koşulsuz olarak yaptığınız müdahele gösterilecektir ve garanti dışı sayılacaktır dedi. ayrıca yakıt pompasını durdurabiliyorsunuz ama enjektörler durmuyor ve onlar bu sefer boş hava emiyor belli süre sonra enjektörleriniz arıza yapar dedi enjektörlerde 300 - 400 gibi rakamlarda dedi. doğruluğunu bilmiyorum. ama bu tüp mevzularından korktuğumdan (yangın, patlama vs.) araştırarak yapmakta fayda var derim. Kendilerinin bayilerinde tüp taktırma işlemi yaptırdığımı işlem bittikten sonra kendi ustalarının bi ara uğra röle takalım dediğini söyledim. adam o kadar ciddi ki röleyi orda taktırın ve röle takılmıştır diye bir fatura alın o faturayı bize fakslayın biz anında kendilerinin bayiliğini fes edelim dediler. ben bayi adı vermedim böyle bişeyde yapamam dedim ama açıkcası böyle bişey olacağını bile bile abi röle takalım dediyse yuh diyorum.

Kardeşim biliptemi konuşuyon bilmeden mi konuşuyon. Araç lpg ye geçince benzin enjektörleri çalışmaz sadece enjektörler eski ise benzin kaçırır.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer sistem bende de var. Ancak ben geçiş sırasında yakıtta kesiklik olmasın diye zaman rölesi ile yapmıştım. Araç LPG'de ikende pompa sürekli çalışıyor. Bu uygulama pompanın ömrünü uzatır çünkü pompa çalışmıyor. Benzin içinde durduğunda herhangi bir pas, oksit vs olmaz.

Aynen öyle bendede zaman rölesi var sorun yok. Herkes taktırmalı. Bide lovato sıralı sistem kullanıcılarına bir tiyo vermek istiyorum aracın benzin pompası arızalanır aracı benzinde çalıştıramazsanız lpg düğmesinin üzerine basarak marşa basarsanız araç ilk çalışmada lpg ile çalışacaktır yalnız dikkatli olun bu işlem acil durum uygulamasıdır herzaman yapılmaz 5 kez bu şekilde çalıştırma hakkınız var sora lpg ecusuna reset attıracanız.

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende bu sistem 2 senedir var , lpg ile birlikte benzinde yakıyordum şimdi o derdim yok ayrıca yan sanayi pompayı 3 senedir hiç bir sıknıtı olmadan kullanıyorum problem yok , enjektörler ısıya maruz kalacakmış bozulacakmış mış mış 2 yıldır bozulmadı benzin enjektörlerim ayrıca bozulursada zaten işeme var değiştiririz , çünkü benzinde yakıyordu lpg ile az biraz , şimdi gram benzin eksilmiyor , ancak röle lpgye geçince benzini hemen keserse stop ediyor bende zaman gecikme devresi ile bu işi çözmüştüm kendim yapmıştım devreyi herkesede öneriyorum bu uygulamayı , Devrenin tek sakıncası şu lpg de giderken benzine geçtiğinizde kısa süreli tekleme 0.5 sn hissediyorsunuz o kadar , ancak benzin pompanız uzun ömürlü olacaktır vede lpg ile benzin aynı anda eksilmemesi ,sürekli çalışan benzin pompasının benzin kalitesini düşürmemesi gibi bi sürü avantajı var ,
lpg firmalarının sıcak bakmamalarının sebebi benzin enjektörlerinden korkmalarıdır bişey olursa kabak kendi başlarına patlayacağından bu işleme sıcak bakmazlar ancak pompanın sürekli zorlanacağını hiç hesap etmezler vede enjektör kesince zorlanan ve benzin püskürtemeyen pompa kısa ömürlü olur

Yanlış bilinen bi kaç bilgiyi düzeltmek istiyorum , lpg ye geçince benzin enjektörleri çalışmaz susturulur ikinciside benzin pompası susturulsada zaten benzin içinde olduğundan pas korozyon vs. oluşmaz , ancak depoda yakıt eksik edilmemeli en az çeyrek depo olmalıdır

Son düzenleme: