benzin şamandırası problem????

etna54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel vectra 2001 comfort şamandırada problem var tamiirciye gittim bana söylediği şamandıranın bozuk olduğu daha sonra üzerindeki çapakları aldı mıknatısla düzelir gibi oldu ama verimli değil servise fiyatını sordurdum 140ytl civarında
sormak istediğim şamandıra içindeki o ince teller tamir edilebilirmi? ve fiyat abartılı değilmi?

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectranınkini bilmem ama corsa b için sanayide 150 ytl istemişlerdi parça için bende yaptırtmamıştım çokta gerekli değildi sürekli km den takip ediyordum mazotun bitip bitmediğini...

etna54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar bu şamandıralar yapılamıyormu bilen yokmu:help::help::help:

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
öncelikle sorunu yazarsan bize daha iyi yardımcı oluruz belkide şamandra bozuk değil çünki ben hiç değiştirmedim bugüne kadar

etna54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansu benzin göstergesi benzin doldurunca bazen takılıyo bazen düzeliyo yani kaafsına göre takılıyo tamirci şamandırayı cıkarınca bozuk olabileceğini söledi

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansu ustanın dikkatine

bende de benzer sorun var.depoyu fullediğimde sanki benzin bitmiş gibi oluyor,kırmızı çşizgide yaklaşı 20-30 km sonra normale dönüyor ve çeyrek depoya düşünce düzenli bir çalışma olmuyor.bazen yükseliyor ,bazen ışık yanıyor bazende ışık yanıp sönerek uyarı veriyor.tansu ustam sizce durum nedir?

got_the_life

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de benzer sorun var.depoyu fullediğimde sanki benzin bitmiş gibi oluyor,kırmızı çşizgide yaklaşı 20-30 km sonra normale dönüyor ve çeyrek depoya düşünce düzenli bir çalışma olmuyor.bazen yükseliyor ,bazen ışık yanıyor bazende ışık yanıp sönerek uyarı veriyor.tansu ustam sizce durum nedir?

aynı sorun bendede var(1,6 astra g):(
benzın alıyorum bazen denemek için 10 mılyonluk falan anıden ceyrek oluyor ıbre sonra araba bıraz gıdınce hemen kırmızınn ustune gelıyor.ayrıca benzın ısıgı nın sabıt olarak yandıgı zaman ben 2 gun öylece sehır ıcınde gezdım bıtmedı:(

c_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.emregok.com.tr.tc
combo, corsa ve astra kullanıyrum. hepsindede şamandıra sorunu var. değiştirincede fark eden bir şey olmuyor. en guzeli Km'den takip..

rampa cıkarken az gösteriyor, inerken cok. Eğer araç terazide ise doğru oluyor :D..
opellerin genel sorunu mu bu ne???

corsam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şamandıralar rezistans üzerinden aldıkları akımı gösterge üzerindeki ibrelere ileterek çalışırlar. Özellikle dizel araçlarda daha çok görülen terleme dolayısıyla depolarda biriken su buharı rezistans tellerini çürüterek kopmalarına sebep olur, bu'da ibrenin yanlış yada hiç çalışmamasına sebebiyet verir. Genelde servislerin bu tür tamiratlar işlerine gelmediği için onarım yapmazlar. Ben şahsen kendi şamandıramı (Skoda'm varken) kendim tamir ettim elektrikçi olduğumdan. Eğer böyle bir yeteneğiniz var'sa sizde tamir edebilirsiniz. Yanlız dikkat etmeniz gereken konu kopuk rezistansın yerine koyacağınız madde rezistansla aynı özellikleri taşımalı.

got_the_life

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla gecen gün depoyu doldurdum ıste arkdaşların dedıgı gıbı artık km kontroledecem ayrıca bır sorum olacak bu benzın ısıgı once yanıyor uzun sure bunun yanıp sonene gecene kadar kac km daha gıdebılırız bıde yanıp sonen benzın lambası ısıgı ıle kac km gıdebılırız