benzinli ve dizel turbolu opel sahiplerinin dikkatine!

levoli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hafta sonu ankaradaki yetkili opel bayilerinden birisinin yetkilisi olan arkadaşımla astrasedan 1.3 dizelle ufak bir test yaptık ankara yollarında (daha sonrada opel gt ile o daha zevkliydi)
1.6 dizel focusla kalkış ve ara hızlanma denemeleri yaptık ve hepside astranın üstünlüğü ile sonuçlandı... tabi benim ağzım bir karış açık şaşırdım kaldım neyse nedir bu astranın keramati diye sordum. dediki beyine yapılan müdale ile %30 +hp güç ve ortalama %20 yakıt tasarrufu sağlamaışlar piyasadaki chip tuninglerden çok farklı bir işlem olduğunu söyledi...
bende bunu sitedeki arkadaşlarla paylaşmak istedim benzinli ve turbolu opellere bu işlem uygulanabiliyor ve ortalama %30 ilave hp ve %20 yakıt tasarrufu...
işlem süresi iki gün ve faturalı çalışıyorlar ilgilenen arkadaşlar özelden mesajlaşabiliriz...

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildigimiz chip tuning;)
yetkili servis yapıcan
2 katı para ödüyorsunuz garantiden cıkmıyor araç ,ama chip tuning olmuyor:D

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bu chip hp yi artırırken aynı zamanda nasıl yakıt tasarrufu sağlıyor ?!
mantıklı mı şayet gerçekse yaptırmak lazım

sjesansarbos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakit tasarrufu saglamaz. En iyi halde yakit tüketimi ayni seviyede kalir.

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hafta sonu ankaradaki yetkili opel bayilerinden birisinin yetkilisi olan arkadaşımla astrasedan 1.3 dizelle ufak bir test yaptık ankara yollarında (daha sonrada opel gt ile o daha zevkliydi)
1.6 dizel focusla kalkış ve ara hızlanma denemeleri yaptık ve hepside astranın üstünlüğü ile sonuçlandı... tabi benim ağzım bir karış açık şaşırdım kaldım neyse nedir bu astranın keramati diye sordum. dediki beyine yapılan müdale ile %30 +hp güç ve ortalama %20 yakıt tasarrufu sağlamaışlar piyasadaki chip tuninglerden çok farklı bir işlem olduğunu söyledi...
bende bunu sitedeki arkadaşlarla paylaşmak istedim benzinli ve turbolu opellere bu işlem uygulanabiliyor ve ortalama %30 ilave hp ve %20 yakıt tasarrufu...
işlem süresi iki gün ve faturalı çalışıyorlar ilgilenen arkadaşlar özelden mesajlaşabiliriz...

Ya arkadaşlar hem güç artacak hem yakıt düşecek bence mantıklı değil. Güç artarsa yakıtta artar.
:confused:

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustalar belki çok yakar belki az ama şöyle bir durum olabilir mesela hondada bulunan Vtec yada toyotada bulunan VVT-i gibi düşününü eski kasa aynı motor cc li olan motoruyla şu anki motoru bir değil ve şu anki daha çok güçlü herdevirde max. güç elde edilebiliyor eskilerde öyle değil dajha çok yakıt ve normal güç... yani beyin subab bindirme sürelerini kısaltarak yada uzatarak max. güc ü ve özgül yakıt tüketimini normaldende asgariye indirmiş olabilir....

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesela hondada bulunan Vtec yada toyotada bulunan VVT-i gibi düşününü eski kasa aynı motor cc li olan motoruyla şu anki motoru bir değil ve şu anki daha çok güçlü herdevirde max. güç elde edilebiliyor

katiyen katılmıyorum. 98 99 vtecler 1.6 160 hp iken , 2005 model benim aracım 1.6 110hp.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Melih abi haklı olabilirsn ama benim demek istediğim her devirde gücü max elde edebiliyorlar yani subab bindirme süreleriyle oynayıp belki opelde buna benzser birşey yapıp beygiri arttırıp yakıttan tasarruf yapabilr ...saygılar...