beyaz ampul

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
Arkadaşlar geçen gün arabaya ''osram cool blue'' ampul takdırdım.Bİraz şüpheliydim ustaya da sordum; görüş zayıf mı olur hele yagmur pusta falan diye,takdıranların memmun oldugunu söyledi.Neyse takdırdım(park da dahil) ama aksam yolculukta yolu iyi aydınlatmadıgını hissettim. Hele dün ki yagmurda sanki hiç aydınlatmıyo gibi geldi.Acaba ben mi böyle hissediyom yoksa gercekten bunlarda böyle mi olur.Mesela trafikte akşam baska sarı ampullü bi arabayla yan yana geldiğimizde onun önünde bayaga sarı aydınlık vardı benimkinde hafif bi beyazlık gibi geldi.Bu konuda onerilerinizi ve orumlarınızı bekliyorum.

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
osram ve philipsin mavi isikli ampulleri sekilden daha cok aydinlatmaya yönelik ama söyleki.
bende philips blue vision ultra takdirdim. aksam gidiyorum sanki hic aydinlatmiyor gibi geldi AMMA otobana cikmak icin giderken hic isigin olmadigi bir yere gelince farki gördüm. sizin ampülünüz ve benimki günes gibi aydinlatiyor diyorlar. cok karanlikta bu farki görürsünüz,tabelalar felan süper aydinlaniyor ,bunun yaninda sokak lambasi felan varsa sanki aydinlatmiyor havasi veriyor.

burdaki testlerde sizin ve benimki en iyilerden cikti.bu degerlendirmede karsi tarafin gözünü en az almada vardi. yani diyecegim iciniz rahat olsun. zifiri karanlik bir yolda farki görürsünüz...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyaz ampül mü uzak duracaksın. sarı en ıyısı

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Cisimlerin ışığı soğurma olayı ampulün kelvin dercesine göre değişir.İnsan gözü sarı ışığa daha yatkın olduğu için ışık beyazlaştıkça görüntü kalitesi düşer.Ama xenon daha farklı bi sistem tabi ...

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burda bukadar kişi boşa yazmadı aydınlatma kalitesi düşük.

letitout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cisimlerin ışığı soğurma olayı ampulün kelvin dercesine göre değişir.İnsan gözü sarı ışığa daha yatkın olduğu için ışık beyazlaştıkça görüntü kalitesi düşer.Ama xenon daha farklı bi sistem tabi ...

kesinlikle doğru bi kaç yerdede okumusdum ben bunu.

astram5537

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyaz ışık

valla bende taktırdım yanlız sis farsız önümü zor görüyırum

savagi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet beyaz ampul takıyorsam sis farlarından yardım isteyeceksin :)

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardım isticen şeyi niye takıyonki..ayırca sis yokken sisileri acmak ceza gerektiriyor

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de philips blue vision ultra var acaipte memnunum. burda testte birinci cikti. anlattigim gibi, karsidakinin gözünü en az alan, isik oldugunda yanmiyor hissi veren, ama karanlikta heryeri (özellikle yol kenarindaki levhalari) süper aydinlatan bir ampul. gidersin merceksiz fara takarsin xenon, karsidakinin hayatinida tehlikeye atarsin,kendi hayatini da.

ben kullanan birisi olarak cok memnunum
ama karsidakini rahatsiz etsin, gök yüzüne kadar isik fiskirtsin diyorsaniz almayin...