Beyaz duman ve termostat

metin2000000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. 1999 model Opel Corsa tam otomatik alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Ancak aracı aldığım gün kaza yaptığım için aracı tanıma fırsatım olmadı. Araçla alakalı Bir kaç gündür dikkatimi çeken benim için problem arz eden gözlemlerim var. Bu konularda siz değerli arkadaşların da yorumlarını aldıktan sonra sanayiye gitmek istiyorum.
1. Aracımı çalıştırdığımda egzozdan çıkan beyaz duman rölantide geçen 10 dakikanın ardından hala devam ediyor. Malum hava soğuk. İlk çalıştırmada biraz beyaz duman olabilir ama araç ısındıktan sonra bu dumanın geçmesi gerekir diye düşünüyorum.
2. Aracın hararet saati yerinden kıpırdamıyor sanki. Arada bir 90 dereceyi görüyor sonra tekrardan en dibe iniyor. Geçenlerde yine bu grupta aynı sorun için bir arkadaş bahsetmişti termostat açık kalıyor değişmesi gerekir diye. Termostat arızası dışında bişey olabilir mi?
3. Bu hararet sıkıntısı ile beyaz dumanın bi şekilde ilişkisi olabilir mi? Yani termostat sürekli açık kaldığı için hararet yükselmiyor. Araç ısınmadığı için de egzozdan beyaz duman çıkışı devam ediyor gibi
Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler