Bi sorun var ama...

veco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde aracında araç kiti mevcutsa burdan kaçırma yapabilir biz arabayı aldığımızdan beri 4-5 gün yatırdıktan sonra akü boşalıyor akü yeni olsa bile bir yerde kaçak var araç orjinal cd player varsa ondada kaçak olabilir camlardan bir iki kaldırmadan sonra otomatik olarak kapanmaya başlıyacaktır

Berat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.İç aydınlanmanın hepsini kontrol ettim hiçbir sorun yok.Artık akü değişimi yapıcam çare yok:(Ama benim anlamadığım neden hiçbir uyarı vermiyor araba?

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşının aküsünü takıp denemeni tavsiye ederim.kontağı açınca sarj göstergesi yanıyor ve çalıştıktan sonra sönüyormu?
benim şarj dinamosu bozulmuştu,şarj gösterge lambasını patlatmıştı.bende şarj lambası yanmıyor diye şarjdan şüphelenmemiştim.
benim camlarda kendiliğinden kapanmıyordu.
önce aracın şarj'ını ölçtürmeni tavsiye ederim.Tech 2 cihazıyla da bakılıyor,akücü de bakabiliyor.

Berat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşının aküsünü takıp denemeni tavsiye ederim.kontağı açınca sarj göstergesi yanıyor ve çalıştıktan sonra sönüyormu?
benim şarj dinamosu bozulmuştu,şarj gösterge lambasını patlatmıştı.bende şarj lambası yanmıyor diye şarjdan şüphelenmemiştim.
benim camlarda kendiliğinden kapanmıyordu.
önce aracın şarj'ını ölçtürmeni tavsiye ederim.Tech 2 cihazıyla da bakılıyor,akücü de bakabiliyor.
evet arkadaşım aynen dediğin gibi kontağı çevirdiğimde ışık yanıyor fakat çalıştığında sönüyor.Yani hiçbir uyarı yok:(

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akünün zayıflıgını en iyi farlarını yakarak anlarsın eger eskiye göre sönük yanıyorsa veya kornaya bas sesinde degişim varsa aküdendir kesin...Eger akün yeni ise böyle bir durumla karşılaştıysan şarj dinamosuna baktır.Araç şarj etmeye bilir...Şarj dinomosunda arıza varsa zaten gece yolculugunda farların yanmaz veya az yanar yolda kalabilirsin....

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer bir durumda bir tanıdığının Şahininde olmuştu daha önceki sahibi arabaya gizli kontak yaptırmış daha sonrada araba ile uğraşan ustalar düz kontağı iptal emişler herhalde bi ucunuda açık olarak salıvermişler oda akü boşaltmıştı herhalde usta getirdiler bir ton uğraşmışlardı bi kaçak filan olabilir bir yerlerde daha önce arabanın elektrik aksamıyla oynandıysa

ilkercanyurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili berat opel herzaman yaşar ve yaşayacaktır.sen canını sıkma akü değişince herşey normal olacaktır.tşk

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.fcbarcelonaturkiye.com
Ayrıca camları da otomatik kaldırmıyor.Kapanana kadar düğmeye basmak zorunda kalıyorum.Bunlar normal mi?Akü değişince geçer mi?

Usta söylediklerinin bu bölümü için seni rahatlatacak birşey söyleyeyim. Akünün sanırım kutup başları söküldüğünde bu sorun oluyor. Hafta sonu benimde başıma geldi. Yeni aküyü taktığında bir süre aracı kullandıktan sonra camlar normale dönüyor.
(Usta bana dolması gerekiyor demişti. Ben "Neyin? nasıl yani?" diyene kadar 10-15 km yoldan sonra normale döndü.)