bilgi & yardım

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımı sattım ve 1.7 opel combo alıcam arabayıda buldum ama araç samsunda buna orda nerede baktırırım bilenn varmı araç 2008 model 1.7 cdti 50.000 km bunun seceresini nasıl öğrenirim ?

birde bu araç bogaziçi köprüsünü kullanabiliyormu.
araç hakında yorumlarınızıda eksik etmeyin nedir nasıldır gerçi mehmet gazihan'ın başını yeterince ağrıttım ama :)

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kamyonet olarak geçiyorsa ruhsatta boğaz köprüsünü kullanamaz.

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla sanıyorum kamyonet geçiyor ama köprüden geçenleride görüyorum

yeni model 1.7 ler vergi yükü dolayısı ile kamyonet diye yazıyor ve vergiden indirime gidilmiş oluyormuş.

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçenler oluyor ama sonuçta yasak yani yaklanırsan ceza yersin.Comboyu 4 sene kullandım ama 2010da başlayan yasa yüzünden sattım bu yasa nedir diceksiniz söylim kamyonet geçen araçları kullanmak için ticari araç sürebilme belgesi gerekiyor yani yakalanırsan 600 civarında cezası var.Combo iş için kullandığımız için 2 bazende 3 kişi kullanıyordu bi kişiye istenilen belgeyi çıkarmak için gereken ücret 750 tl civarındaydı bu yüzden biz sattık sende aldıktan sonra dikkat et eğer araç kamyonet diye geçiyorsa.

Araca gelirsek ben çok memnundum kendi sınıfında çok iyiydi doblo,partner,kangoo falan eline su dökemezdi ama turbonun yağ kaçırma sorunundan kurtulamadık bitürlü fakat bizimki 1,3 olduğu için çok yükleniyorduk siz 1,7 diyorsunuz belki sizde bu sorun olmayabilir..

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahh bu devlet işleri ......................

1.3 lerde turbo yağ kaçırma durumu varmış ama 1.7 için sık raslanan bişiy değilmiş.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo neden yağ kaçırsın kı corsa ıle aynı motor aynı turbo. corsa kaçırmıyorsa combo neden kaçırsın

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 ler sıkıştımaya gelmiyormuş ondan dediler . onların yalancısıyım :):)

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımı sattım ve 1.7 opel combo alıcam arabayıda buldum ama araç samsunda buna orda nerede baktırırım bilenn varmı araç 2008 model 1.7 cdti 50.000 km bunun seceresini nasıl öğrenirim ?

birde bu araç bogaziçi köprüsünü kullanabiliyormu.
araç hakında yorumlarınızıda eksik etmeyin nedir nasıldır gerçi mehmet gazihan'ın başını yeterince ağrıttım ama :)

GÜNCELL YOKMU YAHU SAMSUNDAN Bİ OPEL SERVİS..

dj_oray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla sanıyorum kamyonet geçiyor ama köprüden geçenleride görüyorum

yeni model 1.7 ler vergi yükü dolayısı ile kamyonet diye yazıyor ve vergiden indirime gidilmiş oluyormuş.

arkası açılmış koltuklu ise bişi olmaz. geçersin. polis ne bilsin kamyonetmi sonradan açmamı orjinalmi die;)