Bilgisayarlara Dikkat

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu çoğumuzu yakından ilgilendirdiği için buraya açtım.pc sitelerinde bir kaç gündür dolaşan bi laf vardı ama pek inandırıcı gelmemişti. aşağıdaki haberi okuyunca durumun ciddiyetini anladım:

http://www.chip.com.tr/konu.asp?id=3258

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten kopya yazılımların cogunda orijinal kurulum anahtari (key) kullanılıyor ve o sekilde microsoft sitesine bagalanıp yazılım kendini aktif hale getiriyordu.Aktif hale geldiyse , zaten microsoft teyid etmiş demektir.Bu şekilde belkide, key istemeden kurulabilen yazılımlar etkilenecektir?

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pzeronero' Alıntı:
Zaten kopya yazılımların cogunda orijinal kurulum anahtari (key) kullanılıyor ve o sekilde microsoft sitesine bagalanıp yazılım kendini aktif hale getiriyordu.Aktif hale geldiyse , zaten microsoft teyid etmiş demektir.Bu şekilde belkide, key istemeden kurulabilen yazılımlar etkilenecektir?

bu yazdıklarım sadece xp pro için geçerli diye duydum. evet dediğin gibi, update yapıabilen bir şifre ile sorun olmaz. herkes orjinal key kullanıyo ama bazı şifreler zaman içinde blacklist e alındığı için internetten güncelleme falan yapılamıyo, onlara uyarı veriyo. piyasadaki şifrelerin çoğu da böyle zaten.:rock

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marikan' Alıntı:
internet üzerinden mimleyecekmiş. interneti olmayanların ki???

internet yoksa bişey yapamaz ki:D aslındason 1 aydır falan update yapmamışlar büyük ihtimalle kurtulurlar bundan. bide otomatik güncellemeyi kapatırlarsa büyük ihtimalle sorun olmaz diye düşünüyorum :)

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İşi zaman çözecek beş gün sora sonucunu görürüz.:good:

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
korktum ya bu ne iş

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
cek fisi bitir isi..
adsl kablosunu ceki ver

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
En son kurduğum Xp cd sini bi arkadaş vermişti bana ve key falan istemedi benimki göçecek mi yani şimdi ? :eek: