Bilgisi olan varsa lütfen C180 için

Adem KOÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar almanyada bi tanıdığımda 96 model mercedes C180 var.
bana oranın piyasasında 3000 ytl olduğunu söyledi.bu arabayı türkiye ye getirebilmek için neler yapmak lazım yada alınan vergiler nasıldır.en ekonomik şekilde nasıl kurallara uygun şekilde tabi nasıl türkiye ye getirebiliriz.
bilen varsa lütfen yardımcı olsun.araba çok temiz hiçbir sorunu yok.
şimdiden teşekkürler...:help:

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu aracı ordan getirmek için öncelikle aracın 4 yaşından daha yaşlı olmaması lazım. (Bu konuda 2. el araba ithalatı düzenlemesi var) O yüzden vergisini ödeyerek bile olsa, o arabayı TR ye sokamazsın. Boşuna zaman kaybetme.

Eğer o dediğin mümkün olsa, TR araba cenneti olurdu emin ol :D

Akıl vermek gibi olmasın, eğer bu tip lüks bir aracı TR de ucuz yollu elde etmek istiyorsan, bence en uygun yol sakat arabası yöntemi. Eğer özürlü belgen varsa, araçlarda alınan MTV KDV gibi bi çok vergiyi ödemiyorsun. O yüzden bence yakın çevrende bi özürlü varsa, onun üzerine al arabayı, belli bir süre sonra aracı sana 2. elmiş gibi satsın. Birçok galeri mercedesleri TR ye yarı fiyatına sokuyor bu şekilde. Ama önce bi özürlü bulman lazım :D

Adem KOÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler tahmin edersem çevremizde özürlüde yok. yani hayallerimiz suya düştü desene neyse sağlık olsun. bilgilerin için çok sağol.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
%102 wergisi warrrr

Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum sanıyorum boyle bir araba Türkiyede 22000-24000 arası vergisini odeyerek alırsan aynı paraya gelir fakat yurtdışında tanıdığın varsa 3000 € civarıda alarak 6 ay sure ile yabancı plaka ile gezebilirsin 3000€ civarıda birde bmv alırsın 6 ay ona 6 ay diğerine binebilirsin kanuna gore arac 6 ay içerde 6 ay dısarda olmalı bende cık arastırdım yada tırmalamayacaksın burdan alacan bitane

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gdonmez77' Alıntı:
bu aracı ordan getirmek için öncelikle aracın 4 yaşından daha yaşlı olmaması lazım. (Bu konuda 2. el araba ithalatı düzenlemesi var) O yüzden vergisini ödeyerek bile olsa, o arabayı TR ye sokamazsın. Boşuna zaman kaybetme.

Eğer o dediğin mümkün olsa, TR araba cenneti olurdu emin ol :D

Akıl vermek gibi olmasın, eğer bu tip lüks bir aracı TR de ucuz yollu elde etmek istiyorsan, bence en uygun yol sakat arabası yöntemi. Eğer özürlü belgen varsa, araçlarda alınan MTV KDV gibi bi çok vergiyi ödemiyorsun. O yüzden bence yakın çevrende bi özürlü varsa, onun üzerine al arabayı, belli bir süre sonra aracı sana 2. elmiş gibi satsın. Birçok galeri mercedesleri TR ye yarı fiyatına sokuyor bu şekilde. Ama önce bi özürlü bulman lazım :D
Bir zamanlar bi tanıdığın permileri ile araç getirmiştik e200 16v sportline 93 model sene 1996 o zamanlar 4 yasın altı gelmiyordu galiba ..
Bir de engelli aracı almak okadar da kolay değil eğer engelli alınıyorsa sıfır aracı ötv ve kdv ödemiyor galiba ama belli bir sene satamıyor aracı belkide satabiliyor ama gene sadece engelliye aracında satış fiyatı normal piyasa fiyatıyla aynı değil normal şahse satabilemesi için 10 sene galiba tam bilmiyorum aracı kullanması gerekiyor.

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahadır' Alıntı:
dostum sanıyorum boyle bir araba Türkiyede 22000-24000 arası vergisini odeyerek alırsan aynı paraya gelir fakat yurtdışında tanıdığın varsa 3000 € civarıda alarak 6 ay sure ile yabancı plaka ile gezebilirsin 3000€ civarıda birde bmv alırsın 6 ay ona 6 ay diğerine binebilirsin kanuna gore arac 6 ay içerde 6 ay dısarda olmalı bende cık arastırdım yada tırmalamayacaksın burdan alacan bitane
Durum aynen öyle karsı komsumun hollanda pilakalı toureg ve x5 var 6 ay biri gidiyor diğeri geliyor..

senolbilgin74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astarı yüzünden pahalıya gelir. vergisidir cartı curtu... uğraşılmaz