BİR SORUM OLACAKTI.. opel fiyat listesi hkk.

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin sitesinden aldığım fiyat listesinde bana tuhaf gelen bir durum var;
almayı düşündüğüm zafira 1,8 16v için iki farklı fiyat var.

yeni zafira başlığında 1,8 16v 140hp COSMO easytrnic in fiyatı 52.787 ; zafira başlığında 1,8i 16v COSMO easytronic ise 53,501 ytl olarak belirtilmiş..

Bu ikinci zafiradaki "i" harfiyle kastedilen muhtemelen enjeksiyondur ama bildiğim kadarıyla üstteki yeni zafirada da var enjeksiyon.. Ama bu menem bir sistemdir ki yarım milyardan fazla fark istiyorlar..

BİR BİLEN VARMI ??

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birisi Yeni Zafira, muhtemelen ufak tefek değişikliklere sahip 2009 model.. Diğeri 2008 Zafira.. Eldeki 2008 stoklarını bitirmek + bir takım değişiklikler için yarım milyar istiyor olabilirler. (her iki araç da ruhsatta 2009 model olacaktır yalnız)

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım haklısın MERT.. "2009 modelleri" gibi bir ibare bulunmasada başka türlü izah etmekte zor görünüyor.. Çünkü herşeyleri aynı..

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
zafira güzel tercih şu sıralar 1.9 dizellerini düşünmeye başladım bende...

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zafira güzel tercih şu sıralar 1.9 dizellerini düşünmeye başladım bende...

corsadan daral geldi ; geniş, ferah ve kuvvetli bir şey aradım, 1,8 zafirayı buldum.. 1,6 olanı hantalmış galiba, 1,8 benzinli ve 1,9cdti tavsiye ediliyor. Yeni yıl indirimlerini bekliyorum, 1,8 enjoy 42bin civarına inerse alırım.

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 motor zafiraya yetmez..astra'da bile yetmiyor:)
Bence tercihlerinizi liste fiyatları üzerinden yapmayın.Bayilikleri gezin ve fiyat alın ozaman hersey daha farklı oluyor;) bayiden bayiye bile fiyatlar değişiyor..

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
konuyla çok alakası yok ama ben 1.8 zafiranın yaklaşık olarak 1.9 dizel kadar ekonomik olduğunu düşünüyorum... otomatik vites olmasıda cabası...

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aradaki farkı söyleyeyim opel insignia için 1.8ltlik ecotecini geliştirdi ve 2009 model zafiralarda sunmaya başladı daha önceki motor aynı astra 105hplikler gibiydi nasıl 1.6 115te motor evrim geçirdiyse aynen 1.8de de gerçekleşti kısaca bahsedersek
1.8 16V 140hplik twinport motor kam fazı teknolojisi kullanıyor biraz açarsak ,sürüş durumuna göre ayarlanan emme ve egzoz kam milleri vasıtasıyla sürekli değişken valf zamanlamasını içermektedir. Her iki kam mili de, zamanlamayı kontrol eden pervane-tipi hidrolik ayarlayıcılara sahip gerçek zamanlı motor yönetim sistemiyle hatasız ve birbirinden bağımsız olarak kontrol edilmektedir. Bu; emme ve egzoz valflarının ve dolayısıyla da motor özelliklerinin, sürücünün gaz pedalı ve vites değişikliği yoluyla tanımladığı her güç ve performans ihtiyacına daha iyi ve anında yanıt verilmesini sağlamaktadır.motorun silindir başlığı, tamamen 1.6 TWINPORT gibi, her silindir için iki ayrı emme girişine sahiptir. Şu ana kadar dengeli ve tutarlı yanmayı sağlamak için manifold kanatçıkları gerekirken, 1.8 ECOTEC yeni, iki-aşamalı ve değişken uzunluklu plastik emme borusunda bu kanatçıklar olmadan çalışmaktadır. Bu, kam-fazıyla birleşim halinde optimize edilmiş emme girişi sayesinde gerçekleşmektedir. Kısılmış gaz alışverişi yakıt verimliliğini iyileştirmekte olup 140 hp gücündeki Zafira, beş-ileri elektronik (easytronik) şanzıman ile 100 kilometrede sadece 7.2 litrelik ortalama süper kurşunsuz benzin tüketimini sağlamaktadır ve bence bu değer çok iyi yani günümüz 1.8lerina göre . Emisyon için bir ön koşul olan yüksek oranlarda egzoz gazı sirkülasyonu TWINPORT motorlarının tipik özelliğidir. Kısmi yükleme sırasındaki silindir yükünün dörtte birinden fazlası daha önce yanmış yakıttan gelmektedir. Ek dış hat yerine, daha da verimli olan iç hava dolaşımı sistemi kullanılmaktadır. Bu, sıcak ve yanabilir egzoz gazlarının doğrudan doğruya silindir başlıkları içerisinde dolaşımını sağlamaktadır.

Opel, 1.8 ECOTEC motorda lazerle şekillendirilmiş silindir gömlekleri kullanmaktadır. Özel bir üretim aşaması sırasında son derece iyi tanımlanmış kanallar oluşturulmuş olup bu kanallar bir mikro basınçlı yanma odası gibi davranmaktadır. Bu, piston sürtünmesinin en aza indirilmesini sağlayarak aşınma ile yakıt ve yağ tüketimi açısından olumlu bir etkide bulunmaktadır. Bu son teknoloji ürünü motorun teknolojik özellikleri arasında adresleme-kontrollü termostat ile entegre katalitik konvertöre sahip yeni ve alçak-çekilmiş egzoz manifoldu da bulunmaktadır. Lazer ile şekillendirilmiş silindir gömlekleri tüm twinport motor ailesinde standarttır. Bu kadar değişikliğin sonucunda yakıt tüketiminde azalma ve performansta artma kaçınılmaz aradaki fark bu bence o cüzi miktar sonuna kadar değer
18ecotecoh4br0.jpg

Son düzenleme:

senol1979

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyat listesini inceledim. 52.787 lik fiyat Yeni ( 2008 de makyajlanan ) Zafiraya ait. 53.501 ise bir önceki kasaya ait fiyat. Siz 52.787 olan aracı almalısınız. Yeni olan o. Dikkat ederseniz 1,8 Cosmo haricindeki fiyatlar Yeni Zafira başlıklı listedekinden düşüktür. Ayrıca size 52.787 yazan fiyatı bayi Metalik boya + Tuning paketi ( ki bence kesin ekletin ) ekleyerek 52.000 civarında verecektir. Tuning paketi istemezseniz bu fiyat 51.000 civarına düşer. Bende 3 ay önce bir tane aldım o yüzden az çok bayi fiyatlarını biliyorum. Zafira iyi tercih. İnşallah nasip olur almak.;)

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyat listesini inceledim. 52.787 lik fiyat Yeni ( 2008 de makyajlanan ) Zafiraya ait. 53.501 ise bir önceki kasaya ait fiyat. Siz 52.787 olan aracı almalısınız. Yeni olan o. Dikkat ederseniz 1,8 Cosmo haricindeki fiyatlar Yeni Zafira başlıklı listedekinden düşüktür. Ayrıca size 52.787 yazan fiyatı bayi Metalik boya + Tuning paketi ( ki bence kesin ekletin ) ekleyerek 52.000 civarında verecektir. Tuning paketi istemezseniz bu fiyat 51.000 civarına düşer. Bende 3 ay önce bir tane aldım o yüzden az çok bayi fiyatlarını biliyorum. Zafira iyi tercih. İnşallah nasip olur almak.;)

söylediklerin gerçekten değerli benim için şenol. Çünkü gittiğimde neleri talep edebilirim ve ne kadar fiyat teklif etmeliyim hiç bilmiyorum. Görev gereği vandayım, ve van opel şubesinin satışları berbat. Liste fiyatı 49 civarı olan 1,8 enjoy+pan.sunroof için ne kadar teklif etmeliyim?? gerçi ben inatla yılbaşı indirimlerini bekleme taraftarıyım :)