Bir türlü çözülemeyen problem

ersinyaprak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bir türlü çözülemeyen problem

adRe J link' Alıntı:
Bahsettiginiz olayi az önce bu aractada gördüm sihiyedeyim arka tekerler sallaniyor ve lastik yanaklari sismisti acaba kronik mi

[img=450x600]http://i.hizliresim.com/W2vrO8.jpg[/img]

İlginiz için teşekkür ederim, forumun bu özelliği çok güzel, bir problem paylaştım ve arkadaşlar sahiplendi hemen hatta örnekler göze çarpmaya başladı :D Peki arkadaşın plakayı alabildiniz mi? Belki forumdadır, onunla da bilgi alışverişinde bulunurduk.

ersinyaprak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
Videoya alamadim ama sanırım bu yapisal jantlar cukurlara dayanamiyor kanaatindeyim

Ben de aynı kanaatteyim. Bildiğiniz 4 - 5 santim içe girmişti jantlar. Öyle sert girsem hatırlardım diye düşünüyorum, öyle bükebilmek için iyi sert girmek gerek bence. Bir de arabayı kullandığım yol çukur dolu her ne kadar dikkat etsem de olmuştur elbet.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

33 plakaydı cfj 80 yada 90 Mersin mi oluyor tam bilemiyorum bir an siz olabilirmisiniz diye tereddüt ettim profilinize girince vanda olduğunuzu gördüm... size yorum yapıp göreve çıktım hemen üzerinede bu aracı görünce şok oldum jantlar sallanıyordu yanakdada kabarcık vardı lastik kenarları şişmişti arka koltuktaydım alamadım videoya Mersinli arkadaşlar belki plakayı  tanıyabilir üyeyse

ersinyaprak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
33 plakaydı cfj 80 yada 90 Mersin mi oluyor tam bilemiyorum bir an siz olabilirmisiniz diye tereddüt ettim profilinize girince vanda olduğunuzu gördüm... size yorum yapıp göreve çıktım hemen üzerinede bu aracı görünce şok oldum jantlar sallanıyordu yanakdada kabarcık vardı lastik kenarları şişmişti arka koltuktaydım alamadım videoya Mersinli arkadaşlar belki plakayı  tanıyabilir üyeyse

Teşekkür ederim ilginiz için.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ersinyaprak link' Alıntı:
Teşekkür ederim ilginiz için.
Plaka tam okunmuyor 33 cf... 90 ama son harf belli değil mersinli arkadaşlar tanıyabilir üyemizse Sanırım.... Demekki bu yapısal jantları dikkatli kullanmak gerekiyor unu anlamış olduk sizede tekrar geçmiş olsun

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun

ersinyaprak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar sorunu bir yere kadar da olsa çözmüş oldum, en azından içim şimdilik rahatladı. Önce serviste tekerler söküldü alt takım tamamen gözden geçirildi. Van Opel servisinde Serkan usta epey ilgilendi allah razı olsun. Alt takımda bir sorun olmadığına ve sorunun yamulan jantlardan kaynakladığına karar verdiler. İlk önerileri çelik jant oldu. Ancak orjinal jant fiyatnın bir sorayım dedim, bizim cosmolardaki janta 2200 lira dediler. İkinci öneri olarak da sanayide bir yerde jant düzeltilme yapılıyor, orda bir deneyein dediler ve bunun garantiyi bozmayacağını söylediler. Neyse gittik oraya, 4 jant da söküldü düzeltildi ve balans ayarı yapıldı. Sonra test sürüşüne çıktım direksiyondaki titreme artık olmuyordu. Epey bir sürdüm emin olmak için sonra içim rahatladı. Ancak, bundan sonra tam anlamıyla randıman alamayacağımı düşünüyorum çünkü jantlar iyi yamulmuştu. Yani, idare edecek şekilde oldu diye düşünüyorum. İlgilenen herkese teşekkürler. İnşallah kimse aynı problemi yaşamaz.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

ersinyaprak link' Alıntı:
Arkadaşlar sorunu bir yere kadar da olsa çözmüş oldum, en azından içim şimdilik rahatladı. Önce serviste tekerler söküldü alt takım tamamen gözden geçirildi. Van Opel servisinde Serkan usta epey ilgilendi allah razı olsun. Alt takımda bir sorun olmadığına ve sorunun yamulan jantlardan kaynakladığına karar verdiler. İlk önerileri çelik jant oldu. Ancak orjinal jant fiyatnın bir sorayım dedim, bizim cosmolardaki janta 2200 lira dediler. İkinci öneri olarak da sanayide bir yerde jant düzeltilme yapılıyor, orda bir deneyein dediler ve bunun garantiyi bozmayacağını söylediler. Neyse gittik oraya, 4 jant da söküldü düzeltildi ve balans ayarı yapıldı. Sonra test sürüşüne çıktım direksiyondaki titreme artık olmuyordu. Epey bir sürdüm emin olmak için sonra içim rahatladı. Ancak, bundan sonra tam anlamıyla randıman alamayacağımı düşünüyorum çünkü jantlar iyi yamulmuştu. Yani, idare edecek şekilde oldu diye düşünüyorum. İlgilenen herkese teşekkürler. İnşallah kimse aynı problemi yaşamaz.

Hocam imkanı bulduğunuz ilk anda jantları değiştirmeniz çok faydalı olacaktır. Mevcut jantlarınız hiç sıkıntı çıkartmasa bile, hızlanmaya çekinir duruma getirir sizi. Bir kere işlem görünce orjinal hali gibi olmuyor.

ersinyaprak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Hocam imkanı bulduğunuz ilk anda jantları değiştirmeniz çok faydalı olacaktır. Mevcut jantlarınız hiç sıkıntı çıkartmasa bile, hızlanmaya çekinir duruma getirir sizi. Bir kere işlem görünce orjinal hali gibi olmuyor.

Aynen ben de öyle düşünüyorum, o düzeltilen yerlere tekrar bir darbe gelse eski haline gelir bence. Dediğiniz gibi oldu zaten, Van'dan Özalp'e gelirken çok tedirgin geldim. Aracın güvenlik sağlayan en önemli parçalarından teker ve jant ve orjinal olması bence çok önemli bu ikisinin.