-Biraz Japon ol, Japon!

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KİM JAPON OLMAK İSTEMEZKİ..

Biraz Japon ol, Japon!

Dünyanın en büyük felaketlerinden birini yaşayan Japonya’da insanlar, dünyaya “insanlık dersi” veriyorlar.

*Bir markette sadece 10 adet su kalmış, içerde üç müşteri var. Sadece üç şişe su alıp çıkıyorlar. Başkalarına da kalsın! Market sahibi de sulara “felaket zammı” yapmayıp, aynı fiyattan satıyor.

*Tsunami nedeniyle sular altında kalan bir bölgede insanlar sıraya girmiş, tahliye botunu bekliyorlar. Tekne geliyor, kargaşa yaşanmıyor, insanlar sırayla biniyorlar. Kapasitesi dolan tekne hareket ediyor, diğerleri sırada öteki seferi beklemeye başlıyorlar. Belki öteki tekne gelemeyebilir! Bu düşünceyle “ben kendimi kurtarayım” diye can havliyle tekneye binmeye çalışan kimse olmuyor!

*Bir süper markette elektrikler kesildiği için kasa çalışmayınca, müşteriler aldıkları malları götürüp raflara yerleştiriyorlar!

Yazıyı bağlamak için şimdi bir Türkiye örneği gerekiyor. Cengiz Semercioğlu Hürriyet’te yazdı: Acıbadem Maslak’ta İbrahim Tatlıses’ten sonra ziyaretçi akını olunca otopark ücretleri 5 liradan, 10 liraya çıktı!

İbrahim Tatlıses’in tedavisiyle büyük bir “reyting” yakalayan sağlık kuruluşu belli ki bununla yetinmiyor: Hazır fırsat çıkmışken, etinden, sütünden, derisinden, tırnaklarından istifade etmeli!

Aynı dünya, aynı zaman…

Japonların insanlığın üst evresine geçmiş olduğuna inanmamak mümkün değil. Artık “insan ol” diye uyarmak tedavülden kalkabilir:

-Biraz Japon ol, Japon!

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet japonlardan bu konularda öğrenmemiz gereken çpk şey var

iletişim aletlerini bile sadece yeterli seviyede kullanıyorlar ve hatları meşgul etmemeyi düşünüyorlar allah korusun bizde olsa anan nasıl sesini annen duysun baban duysun konuşup dururuz

adamlar depremle yaşamayı öğrenmiş ve gereknlerin nasıl yapılması gerektiğini çok güzel bir şeklde ortaya koyuyorlar Allah yardımıclıarı olsun

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adamlar bilinçli halk helal olsun demekten baska bırsey gelmıyor akla

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok karakterli insanlar..bizim gibi karakteri zayıf değil adamlar!!

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onlara ALLAH önce şeref haysiyet,sonra mangal gibi bir yürek,sonra insanlık,sonra sabır,sonra metanet ve sonra da dirayet vermiş onlar herşeyi yapar biz sadece çalarız ...

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
harbiden japon milleti cok zeki bir millet ve kafalarini hep dogru seylere yoruyorlar..Allah yardimcilari olsun.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Japonlar da robot olmuş artık. içgidüleri yok olmmuş.
o marketeki 3 kişiden biri türk olsaydı kavga çıkarırdı önce ben geldim hepsi benim diye:D
japonlar uzaylı olmasın. Yada japon hükümeti zamanında tüm vatandaşlarını çiplemiş olmasın.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çalarızdan şimdi yine polemik yaratmak isteyenler cıkabılır soyle duzelteyım ,vergıyı kodaman olarak tam vermeyız hatta zarar gosterırız sorun degıl ıscı emeklı oduyor zaten bana gerek yok,devlet asgarı ucretı bırkac sıvrı akıllı,hırsız ve vıcdansıza gore belırlıyor nasılsa ben de ıscımın maasını ona gore belırlerım, uyanıgım aynı zamanda ALLAH'tan korkuyorum , bana ne koca devlet bu, ben nıye fazla maas vereyım saf mıyım ben, para bana mezarda da lazım ,benım namus anlayısım sadece bacak aramda ondan otesı yok eroın de kacırır satarım ama adam gıbı adamım namusuma laf soyletmem :D ,trafık kurallarına hıc uymam carlayan olursa doverım sen benım kım oldugumu bılıyor musun ,ülkede kaos sorun cıksa ben paramı kı...ma sokarım ya da yurt dısına kacırırım kerız mıyım elın japonu gıbı devlete bagıslayayım kalkınayım bana ne,çok param olsa da bırak afet gunlerını normal gunde bıle market ucuzlugunda ızdıham yaratırım ...daha bınlerceornek veresımı getıren bır toplumun neferıyım ne mutlu bana ...