biri tüketim mi dedi :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: biri tüketim mi dedi :D

sukru52 link' Alıntı:
Bence otomatik vites çift kavramalı degilse evlerden ırak olmalı ... Opelin sorunu motordan cok sanziman ...

Kesinlikle doğru, sorun motorda değil. Forumdaki diğer arkadaşlarım düz vitesli 1.4T'leri ile ekonomi rekorları kırarken ben Active Select sayesinde fuckonomi rekorları kırıyorum. (:)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

çift kavramada çifte bela yanlız ,misal dsg birçok arıza verip değişim yapılmış araç var ortada ,renault un edc si adamlar güçlü araçlara koyamıyor yeni 1.6 dizele koymama sebepleri tork dayanımı çok düşük ve sorun çıkarmaya çok müsait ,bana göre baskı balata varsa bu işin ucunda ben yokum ,en güzeli mercedes ve bmw gibi araçlarda kullanılan çok gelişmiş otomatik şanzımanlar.

sukru52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
çift kavramada çifte bela yanlız ,misal dsg birçok arıza verip değişim yapılmış araç var ortada ,renault un edc si adamlar güçlü araçlara koyamıyor yeni 1.6 dizele koymama sebepleri tork dayanımı çok düşük ve sorun çıkarmaya çok müsait ,bana göre baskı balata varsa bu işin ucunda ben yokum ,en güzeli mercedes ve bmw gibi araçlarda kullanılan çok gelişmiş otomatik şanzımanlar.

Tamamen kullanımla alakalı bir durum , dip faz dip gaz yapıp sanziman indiren c250 ler bolca var piyasada . DSG ise evet cok şaibeli ama kullanıcı faktörü cok büyük .

Düz mantık yaparak yazıyorum , ben bireysel olarak Manuel aracımın baskısını ve bakarasını 170 binde değiştim , aynı kullanım koşulu ile DSG yada EDC sert kullanmadan , insan gibi sürülürse 300 bin km sanziman sorunu acmaz , sonuçta kavrama 2 adet var ve yarım yarım kullanılıyor .

Benim yeni araçta 7G vites var , çift kavrama ben cok memnunum özellikle sürüş stili öğrenme ve sizin kullanım tarzınıza göre kendini adapte etmesi cok süper. Bu sayede sürüş esnasında aracın kararsız kalması , vites geçişlerinde ki kararlılık üst seviye de . Tüketim içinse ...

166 km E5 üzeri , açık sehir disi trafikte Gemlik - İstanbul arası 4.5 lt/100 km , ortalama hız 60 km /h ve arac 1.6 turbo benzinli 156 bg .

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DSG arızası  sık duyuluyor ama 4 sene resmi garanti imkanı var.  sonrada dsg de  çıkan arıza için eğer bakımlar serviste yapılmışsa yine ücretsiz değişim var.

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim arabadaki active select şanzıman kendini manuel sanıyor, ordan yırtıyorum yakıt tüketimim makul seviyelerde...
Uzun yol :  5.0 -5.5
şehir içi  :  7.0-8.5 değişiyor. Tabiki bu değerler aracı çok sakin kullandığım için ani fırlama ve kalkışlar yoooook.

Active select böyle yakıyorsa, manueli uzun yolda düşünemiyorum ben :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

ulkm link' Alıntı:
Benim arabadaki active select şanzıman kendini manuel sanıyor, ordan yırtıyorum yakıt tüketimim makul seviyelerde...
Uzun yol :  5.0 -5.5
şehir içi  :  7.0-8.5 değişiyor. Tabiki bu değerler aracı çok sakin kullandığım için ani fırlama ve kalkışlar yoooook.

Active select böyle yakıyorsa, manueli uzun yolda düşünemiyorum ben :)

Abi siz bu konuların dışındasınız. Tüketiminiz istisna bile olamayacak düşük, kaideyi bırakın bozmayı kaideye yaklaşmıyor bile. (:)

Gerçekten gıpta ediyorum ama sürüş stilinize. :)

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Abi siz bu konuların dışındasınız. Tüketiminiz istisna bile olamayacak düşük, kaideyi bırakın bozmayı kaideye yaklaşmıyor bile. (:)

Gerçekten gıpta ediyorum ama sürüş stilinize. :)

Gerçekten Doğan şaka yapıyorum yada biraz abarttım demeyi çok isterdim...
Ama şu da var benim uzun yol yaparken geçtiğim tek araçlar, yokuştaki "yüklü" kamyonlar :)  hızım 95 km ayarlı olduğu için.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

ulkm link' Alıntı:
Gerçekten Doğan şaka yapıyorum yada biraz abarttım demeyi çok isterdim...
Ama şu da var benim uzun yol yaparken geçtiğim tek araçlar, yokuştaki "yüklü" kamyonlar :)  hızım 95 km ayarlı olduğu için.

şehiriçinde bir dönem elektrikli bisikletlere bile geçilecek kadar sakin kullandım abi, 8.2'nin altını göremedim, o yüzden gıpta ediyorum ama artık boyun eğmiş durumdayım kaderime. (:)

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sanırım Doğan sıkıntı ben de... Aynı güzergah üzerinde geçen hanıma bıraktım arabayı 15 gün kullandı. Bilgisayarı sıfırlamıştım şehir içi 12.3 Lt. yazıyor. :)  Bir de bana hikayeler anlatıyor, ışıkta yanımdaki arabada biri tip tip bakıyordu bir bastım adam yok oldu falan deyince anlamıştım :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

ulkm link' Alıntı:
Sanırım Doğan sıkıntı ben de... Aynı güzergah üzerinde geçen hanıma bıraktım arabayı 15 gün kullandı. Bilgisayarı sıfırlamıştım şehir içi 12.3 Lt. yazıyor. :)  Bir de bana hikayeler anlatıyor, ışıkta yanımdaki arabada biri tip tip bakıyordu bir bastım adam yok oldu falan deyince anlamıştım :)

Active Select özüne dönmüş fırsatı bulur bulmaz. (:)