Body ile uğraşan varmı ? L-carnitin

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuL@T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vucut geliştirmeden uzak dur bence ilerde sporu bıraktığında sarkık bir vucut istemesen tabiki,hapları,amino asitleri boş ver normal yemeğine bak spor yap tabiki;
önerim koşu,şınav,mekik
,sırt üstü yat bedal çevir yap işte bişeyler:)
salonları tavsiye etmem

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir soru da ben sarayım,bacakları kuvvetlendirmek için ne önerirsiniz? bulunduğum yerde salon yok,koşma haricinde evde yapılabilecek hareketler var mı_?

NAsıl bir kuvvet istediğin önemli, ama evde yapılacak en iyi hareket ; bacaklarını omuz seviyesinde aç, kollarını ileri uzat 20 kez çök ve kalk, bunu 4 set yap 20X4 :D sonra 15 dk otur :D istesende istemesende mecbur oturacaksın zaten :D

Spor çok güzelbirşey, 28 yaşımdayım 14 yaşımdan beri spor yapıyorum, amacım hiçbir zaman vücut geliştirmek değil herzaman yüksek kondisyon sahibi olmaktı, 22-25yaşlarım arası sporu bırakmak zorunda kaldım 183 boyum var, 74 kilodan 92 kiloya çıktım :D ama bunun sebebi spor yapıp sonra bırakmaktan değil, bunun basit bir sebebi var, spor yaparken günlük yediklerimden örneğin 2500 kalori alıyorum, bunun 2000 kalorisini bazal metobolizma yakıyor, 500ünü yaptığım sporda yakıyorum :D Sporu bıraktıktan sonra aynı hızda yemeye devam edersem nolur ? 2500 kalori alırım, bazal metobolizma 2000 yakar, geriye kalır 500 kalori fazlalık, buda 1 günde 40 gram yağ hücresi eder :D 40x365= 14 kilo yağ :D

Yani spor yapan bir kişi sporu bırakmak zorunda kalırsa aynı ölçüde yemeyide azaltmak zorundadır, yoksa biyoloji kanunu olarak fazla alınan depolanır :D

Kilo vermek isteyenlere küçük bir tavsiye vereyim, bu tavsiye ile 1 ayda 4 kilo garanti vereceksiniz :D bunu yazdıktan sonra diyetisyenler beni yakalasa ekmek paralarına sebep olduğum için beni döverler ; Aşağıda yazdıklarımı yapın 1 ayda 4 kilo garanti, ( kilolu olanlar için , 180 boy 75 kilo adam bu dediklerimi yaparak kilo veremez çünkü vücudunda verecek kilo yok :) )

1- sabah kahvaltısını 1 dilim ekmek ,1 domates, 1 dilim yağsız peynir , şekesiz çay
2- öğle yemeği 1 tabak yağsız yemek, ekmek banmak yok, salata sınırsız yiyebilirsiniz.
3- akşam yemeği yağsız bir tabak yemek, en geç saat 18.00 da yenecek
4- saat 20:30 meyve
5- haftada en az 4 gün 1saat 30 dk dan az olmayacak şekilde spor yapılacak, eğer aletlerle çalışılıyorsa en az 800 kalori yakılacak, yüksek tempo yürüyüş yada düşük tempo koşu olabilir, 1 saat 30 dk nın 30 dk sı ağırlık çalışılabilir. eğer salonda çalışma imkanı yoksa dışarıda en az 10 km yürünecek 10 km yaklaşık 1.5 saat de yürünür.
6- abur cubur 1 ay boyunca tüketilmeyecek.

bu yazdıklarımı yapın 1 ayda 4 kilo garanti :D ben 92 kilodan 76 kiloya sadece 8 ay gibi bir zamanda düştüm :D sonra sporu ve sigarayı bıraktım tekrar 85 kilo oldum, şimdi birbuçuk ayıdır yine bu yazdıklarımı yapıyorum ve şuan 80 kiloyum :D yaz aylarına kadar 76 ya düşer ve sahilde gezerken abartılı olmayan vücudumla gurur duyabilirim

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
NAsıl bir kuvvet istediğin önemli, ama evde yapılacak en iyi hareket ; bacaklarını omuz seviyesinde aç, kollarını ileri uzat 20 kez çök ve kalk, bunu 4 set yap 20X4 :D sonra 15 dk otur :D istesende istemesende mecbur oturacaksın zaten :D

Spor çok güzelbirşey, 28 yaşımdayım 14 yaşımdan beri spor yapıyorum, amacım hiçbir zaman vücut geliştirmek değil herzaman yüksek kondisyon sahibi olmaktı, 22-25yaşlarım arası sporu bırakmak zorunda kaldım 183 boyum var, 74 kilodan 92 kiloya çıktım :D ama bunun sebebi spor yapıp sonra bırakmaktan değil, bunun basit bir sebebi var, spor yaparken günlük yediklerimden örneğin 2500 kalori alıyorum, bunun 2000 kalorisini bazal metobolizma yakıyor, 500ünü yaptığım sporda yakıyorum :D Sporu bıraktıktan sonra aynı hızda yemeye devam edersem nolur ? 2500 kalori alırım, bazal metobolizma 2000 yakar, geriye kalır 500 kalori fazlalık, buda 1 günde 40 gram yağ hücresi eder :D 40x365= 14 kilo yağ :D

Yani spor yapan bir kişi sporu bırakmak zorunda kalırsa aynı ölçüde yemeyide azaltmak zorundadır, yoksa biyoloji kanunu olarak fazla alınan depolanır :D

Kilo vermek isteyenlere küçük bir tavsiye vereyim, bu tavsiye ile 1 ayda 4 kilo garanti vereceksiniz :D bunu yazdıktan sonra diyetisyenler beni yakalasa ekmek paralarına sebep olduğum için beni döverler ; Aşağıda yazdıklarımı yapın 1 ayda 4 kilo garanti, ( kilolu olanlar için , 180 boy 75 kilo adam bu dediklerimi yaparak kilo veremez çünkü vücudunda verecek kilo yok :) )

1- sabah kahvaltısını 1 dilim ekmek ,1 domates, 1 dilim yağsız peynir , şekesiz çay
2- öğle yemeği 1 tabak yağsız yemek, ekmek banmak yok, salata sınırsız yiyebilirsiniz.
5- haftada en az 4 gün 1saat 30 dk dan az olmayacak şekilde spor yapılacak, eğer aletlerle çalışılıyorsa en az 800 kalori yakılacak, yüksek tempo yürüyüş yada düşük tempo koşu olabilir, 1 saat 30 dk nın 30 dk sı ağırlık çalışılabilir. eğer salonda çalışma imkanı yoksa dışarıda en az 10 km yürünecek 10 km yaklaşık 1.5 saat de yürünür.

bu yazdıklarımı yapın 1 ayda 4 kilo garanti :D ben 92 kilodan 76 kiloya sadece 8 ay gibi bir zamanda düştüm :D sonra sporu ve sigarayı bıraktım tekrar 85 kilo oldum, şimdi birbuçuk ayıdır yine bu yazdıklarımı yapıyorum ve şuan 80 kiloyum :D yaz aylarına kadar 76 ya düşer ve sahilde gezerken abartılı olmayan vücudumla gurur duyabilirim

Bilgiler için Teşekkkürler :)

57.aLaY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zamanım kısıtlı olduğundan yazılanları okuyamadan bişiler demek istedim, kusura bakmayın.

L-carnitine alacaksanız almanyadan en ucuz alabilirsiniz. 50 tablete vereceğiniz paranız az daha fazlası ile yaklaşık 1000 adet almaşansınızolabilmekte. Bu tarz ilaç konusunda Avrupadan almanızı tavsiye ederim zira oranın denetlemeleri ve bu konudaki hassasiyetleri çok daha fazla. Bu ilacı kullanmanızdan zarar gelmez zira vucudun enerjisini yağlardan karşıladığı için hem düzenli olarak kilo kontrolu sağlayacaktır hem de sporla beraber vücudunuzun gelişimine katkıda bulunacaktır.

Amerikadan getirttiğim L-Carnitine yi yaklaşık seneden fazla kullandım. Tartı da bariz kilo vermemiş görünsem de ( 7,5 kilo :) ) dış görünüş ile 15 - 20 kilo vermiş gibi incelme sağladım...

NOT: Sağlık personeliyim ve bu ilacın magnezyumsülfat içeren bileşimi ile beraber enerji ürünü beraberce MS hastalarına tavsiye edilmekte, hocalarımız tarafından. Bir de bol su ile kullanmanız gerekmekte ilacı...

e.mr3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
body hep bir hewesle başlayıp bitirmeden yarım bıraktıgım spor dalı :S

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben tam olarak aynısı olmasada buna benzer bir yaklaşımla, haftada 6 gün ortalama 1 saat tempolu yürüyüşle ve yediklerime dikkat ederek 3 ayda 12 kilo verdim.

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben tam olarak aynısı olmasada buna benzer bir yaklaşımla, haftada 6 gün ortalama 1 saat tempolu yürüyüşle ve yediklerime dikkat ederek 3 ayda 12 kilo verdim.

bende onlara dikkat ediyorum şimdi :) yağı şekeri tuzu hayatımdan çıkardım 77 kiloyum şu an 1 kilo verdim bile fakat ben haftada 3 gün spor yapıyorum.

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doktorumla konuşucam Amino asit konusunu proteinide eklerim.