Bomba gibi bir Arıza!

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç astra g Njoy 04 modelYol bilgisayarı mevcut.Yani 32 pinli yol bilgisayarı ekranı var.Sorun ekrandaki saatin zaman zaman(Hergün mutlaka yapıyor) kendisini 23 dakika geri alması.Yaz saati uygulamasına geçildikten sonra bu süre 1 saat 23 dakika oldu.Yol bilgisayarı verileri,tarih,dış sıcaklık,radio bilgilerinde hiçbir sıkıntı yok herşey tıkırında çalışıyo tek sıkıntı saat.Böyle bir sorun başına gelen veya tamir konusunda fikir yürütebilecek,yoğun şekilde kafa yormaya ayak uydurabilecek prezentabl arkadaşlara ihtiyaç duyuyorum. :)
ortalamayakttketimi.jpg

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok sanslisin Muhammet, bu arac yillardir aranan back to the future da kullanilan gizli arac :D:D

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o nasıl bir arızadır, sinir bozucudur hele çok bakıyorsan...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorma Anıl aynen dediğin gibi çok sinir bozucu özellikle de sürekli düzeltmeme rağmen düzelmemesi

İLHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim şirketde bulunan bi laptop da buna benzer bi arıza vardı saati hergün yarım saat geri kalıyordu
tamire göderdik içerisinde KRİSTAL denilen ve saniye sayan bi elektronik parca varmış o arıza yapmış meret saniyeyi tam sayamıyormuş, haliyle saat geri kalıyordu.
pek konuyla alakalı olmadı ama fikir olarak belirtmek istedim.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olsun olsun İlhan abi aydınlatıcı bilgiler bunlar.

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de araç kitapçığına bakın, radyodan saat güncelleme ayarı vardı.(benim araçta o ayar özelliği yoktu galiba, yapamamıştım.) o ayarı açarsanız saatiniz geri kalsa da radyo açılınca kendini günceller.