bravo 1.6 jtd 105 bg & astra cdti

astra cdti 1.3 mü bravo 1.6 jtd 105 bg 290 mn mu

• Kullanılan toplam oy
    61

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hmmm.. bayide bravonun içine bindim, çalıştırdım, epeyce inceledim.. bana grande punto yu anımsattı ki ben g.puntoyu 1,3 olmasına rağmen beğenmiştim.

açıkcası bravo daha spor ve karizmatik olmuş. ama işçilik kusurlarıda epeyce fazla, mesela vites etrafındaki alüminyum görünümlü ve damalı kaplama elimi değince yerinden çıkıverdi.. yine metal ve plastiğin birleşim yaptığı bir kaç yerde de bazı kusurlar buldum.

yine bravonun arka kısmı g.puntodan daha geniş geldi, bagaj hacmide o sınıftaki bir araç için gayet makul.

"yok ben işçiliğe takılmam" diyorsanız 1,6turbo diesel motor önümüzde ki yılların favori motoru olacak bilginize..vw yeni kasa golf ve passat için bu hacim ve yapıdaki motorları üretiyor. opelinde bu konuda çalışmaları var.. 1,3cdti hatcback araçlarla uyum sağladı ama yinede çok fazla eleştri aldığı için piyasadan çekilecek galiba.. ford-peugeot-citroen ise 1,6 diesellerinden gayet memnunlar..

yani; kaporta-motor-hacim olarak o parayı hakeden bir araç, benim gözlemlediğin tek eksiklik işçilik kusurlarıydı.ayrıca esp bence olmazsa olmazlardandır. buda çok büyük bir artı

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor olarak kesinlikle bravo,
diğer her yönden astra.
gerisi sana kalmış artık

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk yorumda da belirttiğim gibi acelen yoksa yeni astra nın çıkmasını bekle

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bravo forumundada bravoya sınıfının lideri deniliyor :D yol tutusu falan süpermiş :D

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+:good:
Vectra'yla otobanda 240 km hızla girdiğim viraja,hangi FİAT'la girebilirim diye düşünmüyorum bile.

Bence 240 km süratle virajıları çok zorlama. Değerler tam aklımda değil ama yanlış hatırlamıyorsam Markası önemli değil 1000 kg lik bir araba 200 km ile giderken teker başına yere 4kg uyguluyor du galiba.

tarantula_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla arkadaşlar yaklaşık ocak ayından beri bravo hastası olarak arabanın her türlü incemesi ve test sürüşünü yaptım. şahsi fikrim olarak gerçekten çok hoş bir gürüntüsü var aracın direksiyonu bir tuşla çok daha yumaşak hale getirilebiliyor herneyse bunun gibi bir sürü extrası var sonuç olarak güzel araba AMAAAAAAAAAA:)
mağlesef fiatın üstüne yapışmış bir kötü izlenim bulunuyor ülkemizde. bravo astraya oranla yeni piyasa girmiş bir araç ve özellikle http://www.fiatbravotr.com/forum/index.php sitesinde bravo kullanan kişlerden gelen olumsuz yorumlar beni bravodan soğuttu şuanda astra sedan 1.6 kullanıyorum gayette memnunum.(ben tabi bravonun benzinli 1.6 M.jet Dynamic versiyonuyla ilgilenmiştim. sana verdiğim linkteki siteye üye olup ayrıntılı inceleme yapmanı tavsiye ederim)
7 ayrı fiat kullanmış biri olarak söylüyorum. fiat herzaman fiat tır.kalitesinden tutun yol tutuşuna kadar...