Bu araç adam olur mu?

corsabb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar corsa mı verip bu aracı düşünüyorum sizce tamir görse adam olur mu? Hava yastıkları patlak. Araç volvo S60 dizel 2014 model 30.000de. 40.000e bırakacak

Ekli dosyalar

• _20160408_132356.jpg
    _20160408_132356.jpg
    81.6 KB · Görüntüleme: 101
Son düzenleme:

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Adam olur tabi darbe anlamında pek bir şeyi yok zaten ancak hava yastıkları vs. araba tam takır olsun derseniz meblası yüksek olabilir ve satarken zarar etmeniz kuvvetle ihtimal.

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar corsa mı verip bu aracı düşünüyorum sizce tamir görse adam olur mu? Hava yastıkları patlak. Araç volvo S60 dizel 2014 model 30.000de. 40.000e bırakacak

airbagler sadece ön sağ ve sol ise 1500 tl
kaput temiz 750 tl
ön tampon 750 tl
adaptif far mercekli ise beyin ve far 1500
ön panel 500
panjur 500
fark ayakları sisler falanlarfilanlar yani sol ışık ve tutucu üniteleri herşey de tahmini 1000 tl

işçilik 1500 tl

tahmini 7 8 bin tl ye hallolur gibi ama bu görünen taraf görünmeyen tarafı bilemem en az bu rakamlara çıkar.

verdiğim rakamlar sallama değildir bilgin olsun tabi aşşağısıda belki olabilir çok dandik kullanırsın vs.

corsabb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
airbagler sadece ön sağ ve sol ise 1500 tl
kaput temiz 750 tl
ön tampon 750 tl
adaptif far mercekli ise beyin ve far 1500
ön panel 500
panjur 500
fark ayakları sisler falanlarfilanlar yani sol ışık ve tutucu üniteleri herşey de tahmini 1000 tl

işçilik 1500 tl

tahmini 7 8 bin tl ye hallolur gibi ama bu görünen taraf görünmeyen tarafı bilemem en az bu rakamlara çıkar.

verdiğim rakamlar sallama değildir bilgin olsun tabi aşşağısıda belki olabilir çok dandik kullanırsın vs.

Bana 50.000e gelecek araç tabiki bu işin kurtları var ama araya adam sokup almaya çalışıyorum arkası sağı solu temiz aracın

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasar görünenden fazla olabilir.
Radyatör, borular, altan darbe geldyise motor kulaklar vs.

Şu görünen haliyle bile yetkili serviste hasar toplamı 15 bin TL'den aşağı olmaz.

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hasar görünenden fazla olabilir.
Radyatör, borular, altan darbe geldyise motor kulaklar vs.

Şu görünen haliyle bile yetkili serviste hasar toplamı 15 bin TL'den aşağı olmaz.
Kesinlikle katılıyorum servis 15 binden aşağı fiyat vermez benim yazdığım fiyat listesi çıkma parçalar ve sanayi işçiliği alacağı araç volvo ust segmant bir araç opel le wolgswagen le kiyaslanabilir bir araç değil e haliyle çok parçası pahalı ben görünen tarafta tahmini 7 bin civarı dedim ama alt tarafa bakmak lazım bakalım ne durum var radyatorler dizelse turbo radyatoru klima radyatoru falan filan derken 10binden fazlası olur.hayırlısı olsun şahsi fikrim hiç girmemek gerek böyle araca zaten kazasız araçla aynı paraya geliyor hemen hemen.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben olsam kazasız Opeli verip kazalı Volvo' ya binmezdim. Görüntü olarak sıfırından farksız yapan hem boya, hem de tamirat anlamında ustaları elbet bulunur. Fakat güvenlik olarak bu arabadan ikinci bir şans beklemeyin.

Bu araba kazasız olsaydı Corsa ile S60 ı takas ederler miydi? Bunu galeri yapıyorsa kazalı aracı satamadığı için kazasız araçla takası kabul etmiş ki sizin aracınıza yapacaklarını söyleyeyim. 1 hafta içinde pasta cila yapıp boyasını ışıl ışıl edecekler. Kullanımdan kaynaklı deformasyona uğrayan yerleri düzeltip bir de kilometreyi indirerek sıfırdan farksız temiz araba diye satacaklar ki maksimum 1 haftada yeni alıcısına o şekilde kavuştururlar. Eğer Corsa' yı verirseniz satılığa çıktığı gün bir arkadaşınızı gönderin ve kendiniz görün :)

Sahibi satıyorsa, kazalı lüks bir arabada kelle koltukta mı gitmek ister, yoksa kazasız orta kalite bir arabada güvende mi olmak ister?

Tamponlar değiştirilebilir, kapılar değiştirilebilir, bagaj kapağı değiştirilebilir yada bunlar tamir edilebilir bir sorun yok. Ciddi bir kazası olmayan ve daha önce hava yastığı açmamış bir arabanın kaza sırasında hava yastığı açılmazsa markaya dava açarak ya ölseydim diye istediğiniz davayı açabilirsiniz fakat özellikle hava yastığı tamir gören bir aracın hava yastıkları açılmazsa ve şans eseri araçtan sağ çıkarsanız kimi dava edeceksiniz?

Tampon arkasında bulunan darbe demiri sağlam ise Volvo gibi bir arabada servisin yapacağı garantili tamir düşünülebilir. Öteki türlü sanayi köşelerinde garantisi biziz ağbi diyen adamın tamirine güvenilmez. Ayrıca darbe demirinde deforme olmuşsa da o arabaya binilmez. Bir sonraki kazada akordiyon olma garantisi veririm.

Özetle kendimin ve ailemin güvenliği arabanın modeli ile kıyaslanamayacak kadar önemli diyorsanız almadan önce 1 defa değil binlerce defa düşünün.

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu araba da pek bir şey yok.
volvolar hava yastığı konusunda çok hassas galiba bu şekilde kazada hava yastıkları patlamayan bir çok araç görmüştüm.

peace27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi yukarda arkadaşlar sağa 1000 TL sola 1000 TL demişlerde.Bu mantığı nerden çıkarmışlar anlamış değilim. Detaya bile indirgemeden yazıyorum kardeşim adam olur. Emin ol yukarıdaki mebla kadar bir ücret gitmez.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Volvo servisinden ihtiyaç olacak olası parçaların fiyatlarını almadan böyle bir işe girmek çok büyük bir cesaret ister. Çıkma parça fiyatlarının çok da ucuz olacağını sanmam, zira çıkmacılar neyin ne kadara satıldığını çok iyi biliyorlar.