Bu mid beni delirtecek!!

skyrunnerug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekranınız 1.6 motora göre kodlanıp dil çevirisi yapılacak ve buda mümkün. eğer astrada olmadıysa vectra b araca takıp tech 2 ile programlatabilirsiniz.zor değil.servisler ne işe yarar anlamıyorum. ben çok kez kodlama yaptım tech 2 ile ve hepside çalıştı...

birde geçen gün ergöçene tekrar gittim pin kodu olmadan olmaz falan dedi aracı ilk aldıgımda orjinal ekran mil galon gosteriyodu onu pin kodu olmadan duzelttiler bunuda pin kodu olmadan yaparlar diye dusunuyorum sizin kodlattırırken pin kodu gerektimi?

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
birde geçen gün ergöçene tekrar gittim pin kodu olmadan olmaz falan dedi aracı ilk aldıgımda orjinal ekran mil galon gosteriyodu onu pin kodu olmadan duzelttiler bunuda pin kodu olmadan yaparlar diye dusunuyorum sizin kodlattırırken pin kodu gerektimi?

hayır arkadaşım ne pin kodu ,yok öyle bişey. tech2 den ekran menüsüne girip oradan mil,galon,dil hepsi ayarlanıyor.seni resmen kandırmışlar.gittiğin yerler belliki işi bilmiyorlar. çok zorda kalırsan ben burada kodlatırım,fakat kendi aracıma bağlamam gerek. bunun içinde vakit ayırıp konsolu söküp sonrada serviste ekranı kodlatmam gerek.yani 1 günümü alır ,okadar vakit bulabilirmiyim bilmiyorum. ve doğal olarak servise git gel yakıt parası ve servisinde kodlama ücretini sana yansıtmam gerek. buda nerden baksan ortalama 100 tl tutar. eğer yapabilirsen bulunduğun yerde vectra b bulup konsolu söküp elindeki ekranı tak ve kodlatmayı dene. senin çözümün bu..

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Abi kod dediği galiba lastik kodu. Bende 195/65 için 007 girildiğini hatırlıyorum ama astra için bu farklıdır...

Her serviste genelde 1 Tech eksperi oluyor. Onu boş bulup yaptırtmak da kolay değil çünkü çok basit bir işlem ama kimse Tech2 kullanmayı doğru dürüst bilmiyor. Ben de servise yıllık bakım için gittiğimde biraz zorlama ile yaptırmıştım :)

skyrunnerug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır arkadaşım ne pin kodu ,yok öyle bişey. tech2 den ekran menüsüne girip oradan mil,galon,dil hepsi ayarlanıyor.seni resmen kandırmışlar.gittiğin yerler belliki işi bilmiyorlar. çok zorda kalırsan ben burada kodlatırım,fakat kendi aracıma bağlamam gerek. bunun içinde vakit ayırıp konsolu söküp sonrada serviste ekranı kodlatmam gerek.yani 1 günümü alır ,okadar vakit bulabilirmiyim bilmiyorum. ve doğal olarak servise git gel yakıt parası ve servisinde kodlama ücretini sana yansıtmam gerek. buda nerden baksan ortalama 100 tl tutar. eğer yapabilirsen bulunduğun yerde vectra b bulup konsolu söküp elindeki ekranı tak ve kodlatmayı dene. senin çözümün bu..

abi son çözüm artık karşıyakalım opel özel servisi adım gibi eminim ürün kodlanabiliyor ama servislerdeki kabileyetsizler yapamıyorlar cengiz abi yapmış şuan tam olarak hatırlayamadığım çoğu forum üyesi yapmış yani böyle basit bir olayı bu kadar büyütmelerini bu buna olmaz damgası vurmalarını anlamıyorum offf.. moralim çok bozuk :cry::cry:

skyrunnerug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi kod dediği galiba lastik kodu. Bende 195/65 için 007 girildiğini hatırlıyorum ama astra için bu farklıdır...

Her serviste genelde 1 Tech eksperi oluyor. Onu boş bulup yaptırtmak da kolay değil çünkü çok basit bir işlem ama kimse Tech2 kullanmayı doğru dürüst bilmiyor. Ben de servise yıllık bakım için gittiğimde biraz zorlama ile yaptırmıştım :)

kod dedigim ekranı programlanırken kullanılacak code index rakamı olması gereken 029 diye biliyorum ama daha önce programlatan arkadaşlar bu konuda bildiklerini paylaşırlarsa iyi olur ekran programlanırken zaten obd 2 soketinde bir pinden diger bine kablo çekiliyor ve vectra b olarak giriliyor yani programlanırken vectra programlaması yapılıyormus gibi oluyor oluyorda daha sonra nasıl oluyor bir iki fotograf olsa.. forumda herşey paylaşılmış bir tek bu konuda bilgi yok

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
abi son çözüm artık karşıyakalım opel özel servisi adım gibi eminim ürün kodlanabiliyor ama servislerdeki kabileyetsizler yapamıyorlar cengiz abi yapmış şuan tam olarak hatırlayamadığım çoğu forum üyesi yapmış yani böyle basit bir olayı bu kadar büyütmelerini bu buna olmaz damgası vurmalarını anlamıyorum offf.. moralim çok bozuk :cry::cry:

gerizekalılar. güvenip araç teslim ediliyor birde servis diye.ankarada isim vermeyeceğim 3 büyük opel serviside bana olmaz demişti.ama yaptığım tüm projelerde hepsini utandırmıştım... yapıp gösteriyorum şaşkın şaşkın bakıyorllar.:kop::kop::kop:

skyrunnerug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerizekalılar. güvenip araç teslim ediliyor birde servis diye.ankarada isim vermeyeceğim 3 büyük opel serviside bana olmaz demişti.ama yaptığım tüm projelerde hepsini utandırmıştım... yapıp gösteriyorum şaşkın şaşkın bakıyorllar.:kop::kop::kop:

çiğli tırak yetkili servisindeki görevli bana ''kardeş bende bertone hastasıyım ama bu ekran buna uymaz o takanlar seni kandırmış yok öyle birşey hiç vectra ekranı buna uyarmı'' demişti hatta bu ekranın çalışmasının mucize olduğunu söylemişti en son ben inatla olacağını söyleyince ''kardeş nasıl yapıldığını öğrenirsen gel bizede göster'' diye laf çaktı birde her neyse burdan birde ufak duyuru olsun bu uygulamayı gerçekleştiren üyeler birgün olurda servise yolları düşerse allah rızası için şu ekranın programlanma aşamalarını fotoğraflasın:D:D

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence fotoğraflamasınlar.sonra bizlerden gördüklerini millete kasa kasa takıyorlar. öğrenmesinler bence...

skyrunnerug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ah abicim ah şunu bi programlatırsam o arkadaşa gidip nasıl güzel olmuşmu diye bir sorucam vallahi:D:D

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et