buji sorunu mu acaba?

KARA_VECTRA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba çalıştı şükür içindeki pis benzindenmiş üztüne 10 lt 98 oktan dökünce tak diye çalıştı ama vitese takınca yine titiriyor

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Vectra 2.0' Alıntı:
:) Ya kardeş 100km/38Lt ne demek :eek: O zaman sen Allah ne verdi basıyon Sağ ayagını biraz daha dengeli kullanırsan en azaında 10 Lt ye kadar düşer buji kablosu, hava filtresi ne olursa olsun
kalkışlarda demiş ve kalkışlarda bu rakamları göstermesi gayet normal.Bir hata yok,eger eger 100 km'yi 1. vites ve 20 km/h civarı gitmeye calısırsanız 30 küsür litre yakarsınız.

Diğer taraftan aracın vites gecişlerindeki titreme en basit ihtimalle yagından kaynaklnıyordur,kontrol ettirmende fayda var.Eğer başka bir problem varsa işin uzayabilir malesef.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yol bilgisayarındaki bilgiler anlık olduğu için gayet normal... ilk kalkınma süresinde o okadar yakabilir... ben 42-43 lt bile olduğunu hatırlıyorum.. gayet normal... otomatik viteste ilk titreme benim arabada da oluyo.. genelde soğukken oluyo... ama hemen kesiliyo... sebepte araba vitese geçince artık hareket etkisi oluduğu için üzerinde ondan oluyo heralde

KARA_VECTRA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplarınız için saolun arkadaşlar da araba bujilerini ve filtrelerini değiştirdikten sonra bu hale geldi.birde aracın 16v olup olmadığını nasıl anlarım.

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaçmodel?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 39,8 e ılk kalkısta cıkar bu normal cok basarasan. ama zaten yavas kalksan bıle 20 felan yakar bu sıze baglıdır... konuyu acan arkadasın bı yanlısı var 18 yakabılır kalkısta ama 39.8 de yakar
Ne kadar uğraşırsanız uğraşın 1300 kg. lık bir arabada kalkışta 26-27 lt altına inemezsiniz. Performanslı bir kalkış için ise 38-39 lt normal. Ben daha normal bir kalkışla ( A kasada 1170 kg ) 25 lt. nin altına inemedim.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
golf tsi 49,9lt yazıo biraz seri kalkışta.bora 1,6 8v otomatikler 90ları görüyordu.astrad h'da da yüksek rakamlar görülüyordu...