Bunu yapabilirmiyiz

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
13537_183055019871_527419871_2710171_4559563_n.jpg

kahramans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapılmaz diye birşey yok. Bizim Opachi takımının Şahin Usta'sı var. Led'i ekleyemeyeceği yer yoktur =) Follow Me olarak yaptırırsan, yani kumandadan kapı açıp kapatınca istiyorsan eğer bir de işin içine follow me sistemi girer, kapı kolunun o bölgesini de kesmek gerekir, biraz riskli bir iş, sonrasında da döşeme sökülüp içeriden elektrik alınır. Fiyat sorarız ama tahminimce follow me ile birlikte 2 kapı için led'ler sana ait olursa 100-150TL'ye yapar. Ama Ankara'da =)

Şimdi gelelim asıl soruya, Şahin Usta yaparsa biz de yapabiliriz. Tek olay, oraya göre çerçeveli ve çerçevesini aracın rengine göre boyayabileceğimiz, mika vs benzeri ile kapaklı bir led bulmak. Onu bulursak mutlaka yaparız :D

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda zaten follow me var.. ama kesip biçme olayına karşıyım..
zaten follow me yede gerek yok iç ışıklandırmaya bağlansa kapılar açıldımı iç ışıklandırmalarda devreye giriyor haliyle kapılarda giricekdir.. kapılar kapandımı gene ışıklar yanıyor belli bir süre sonra kendi kendine kapanıyor.. yani iç ışıklandırmaya bağlamak yeterli bence.. oda bir kabloluk iş..

kahramans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öyle değil işte. İç ışıklandırmaya bağdığınız zaman yanacak, iç ışıklandırma sönünce söncek. Sonra siz araçtan ineceksiniz, iç ışıklanırma sönecek hemen, farlar da doğal olarak sönecek. Bu sistem de zaman ayarlıyorsunuz, iç ışıktan bağımsız, o kadar zaman kumandaya bastığınızda önceden bağladığınız yerler (Mesela bizim Opachi'lerde park ve sisler) yanıyor, kontak takılınca sönüyor veya saniyesi kadar. SOnra indikten sonra araçtan, yine iç lambadan bağımsız kumandaya bastığınız zaman kapılar kilitlenince ayarlanan süre kadar yanıyor. Yani follow me bu demek aslında =) Dediğiniz gibi olsaydı eğer kolayca, bunun için özel kitler satılmazdı =)

Ayrıca, eğer delmeye, parçalamaya karşıysanız oraya ne ile yapılabilir ki, neden sordunuz bunu o zaman? Wireless elektrik henüz bireysel olarak kullanıma çıkmadı diye biliyorum :D

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendekide öyle zamanlı bende cenmax alarm var kapıları kapadım mı iç ışıklandırmadan bağımsız kısalarım 10 saniye kadar yanıyor..

ama o kapı ışıklandırmasının amacı zaten kapıyı açarken işe yaraması follow me home özelliği ise kapıları kapadığında kitlediğinde devreye girer zaten amacı ve adınıda burdan alır..

kapılar açılırken o ledler işe yarıycağı için ve iç ışıklandırma zaten kapı kilitlerini açar açmaz yanıyor epey bir zamanda yanık kalıyor o sırada zaten kapı kulplarıda yanık kalıcak yani amacına ulaşıcak işlevsel olarak..

birde akıl akıldan üstündür farklı fikir ve mantıklar her zaman olabilir alternatif düşünceler olabilir illa kesip biçmeye gerek yok ben arabama onalarca şey yapdım car pc olsun tesisat olsun ışıklı vites topuzu v.b daha en ufak bir kesme biçme işlemi yaptırmadım..

Son düzenleme:

hasansenol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu amacından saptırmış gibi olucam biraz galıba ama bende bu led olayını iç dikiz aynasının altına istiyorum vites kısmını aydınlatmak için gece. Corsa D için.

Mümkünmüdür acaba bu ?

kahramans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Passat istiyorsun =) Orijinal olmaz. Deneyecektik, çözüm bulamadık tam olarak =)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu amacından saptırmış gibi olucam biraz galıba ama bende bu led olayını iç dikiz aynasının altına istiyorum vites kısmını aydınlatmak için gece. Corsa D için.

Mümkünmüdür acaba bu ?

ben arabama ebaydan orjinal opc ışıklı vites topuzu aldım aracımın ressimlerinin olduğu konudan bakabilirsin gayetde gece güzel görünüyor iyiki almışım diyorum..

necatiye katılıyroum aynaya led fara led bana çok özenti geliyor biz vw yada audi değiliz yapıncada bence biizm araçlara yakışmıyor çok eğriti duruyor çok görüyorum o tip astralar corsalar..