bursa da klimadan anlayan

baretta_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opel vectra gl aracımında klima gaz kaçağı var sanırım,bursanın meşhur yetkili servisi dahi bunu bulamadı,renkli gaz basıp bir hafta sonra kontrol edildi kaçak yok denildi gaz basıldı ve 3 ay sonra klima soğutmaz oldu. daha önceleri baska özel servislerde de durum bundan farksız değildi.3 yıldır yaz başlangıcında gaz bastırıp yaz sonunda tekrar eski haline gelmesinden sıkıldım,bursa da oto klimadan gerçekten anlayan bu problemimi halledebilecek bir yer bilen varsa lütfen paylaşırsa sevinirim,şimdiden teşekkürler herkese :)

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Bilmiyorum ama klimanada kompresorun yagi bitincede gaz azalmasi oluyordu, gerci servisler bunu biliyordur, cok bos bir sey yazdim :D

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım aynı sorunu yaşıyoruz yetkili servis müdürü tanıdığımız olur renkli sıvı bastı yazı çıkardım kaçak yok fln dendi geçenlerde denemek için açtım yine soğutmuyo arıcan oto var sedat abi ben ona gitmeyi düşünüyorum yaza dogru elektronik,klima abs işlerinde baya bi referansı var

namık kemal mah. inönü caddesi no 171 0532 361 3569 Sedat Arı ya da 273 05 03 bu eski halin ordan biraz aşşagı da kalıyo eski gemlik yolu diyolar sanırım oraya

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önce kompresor kecesini değiştirdim başka bir usta öyle demişti ama nafile yine 3 ay gitti :)
sana olası ana merkezleri sıralıyorum direk buralara baktır kardeşim
1. kompresör keçesi
2. klıma evaparatörü
3. boru sübapları
4. borunun üstünde 2 adet basınç yaptıran elektrikli müşür var müşürlerin fişini çektir ve soket geçme yerine içine köpük bastır müşürün içinden çok kaçırma olayı yaşadım
5. klıma peteği
4. hariç dierlerine muhtemel bakmışlardır.4. önemli ve en çok atlanan detay ok
bu arada bursada bölge sorumlumuz turgay var o sana iyi bi klımacı önerecektir ona bi özelden ulaş

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klimaya özel servislerde her sene liralar bayıldıktan sonra zihni sinir mantalı bir klimacı buldum..Ve klimamaya iki bucuk senedir anahtar değmiyor

baretta_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. kompresör keçesi
2. klıma evaparatörü
3. boru sübapları
4. borunun üstünde 2 adet basınç yaptıran elektrikli müşür var müşürlerin fişini çektir ve soket geçme yerine içine köpük bastır müşürün içinden çok kaçırma olayı yaşadım
5. klıma peteği
bu arada bursada bölge sorumlumuz turgay var o sana iyi bi klımacı önerecektir ona bi özelden ulaş

Turgay Bey'e özelden nasıl ulaşabilirim,forumdan bir arkadaşmıdır? telefonu varsa alabilir miyim acaba? yazdıklarınızı çıktı alıp değerlendirmeyi düşünüyorum,diğer arkadaşların yardımları içinde teşekkürlerimi sunuyorum...

Son düzenleme:

baretta_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım aynı sorunu yaşıyoruz yetkili servis müdürü tanıdığımız olur renkli sıvı bastı yazı çıkardım kaçak yok fln dendi geçenlerde denemek için açtım yine soğutmuyo arıcan oto var sedat abi ben ona gitmeyi düşünüyorum yaza dogru elektronik,klima abs işlerinde baya bi referansı var

namık kemal mah. inönü caddesi no 171 0532 361 3569 Sedat Arı ya da 273 05 03 bu eski halin ordan biraz aşşagı da kalıyo eski gemlik yolu diyolar sanırım oraya

teşekkürler arkadaşım aklımda bulunsun,her yolu denemekten başka çarem kalmadı,siz baktırınca paylaşırsanız bizlerede faydalanmış oluruz...

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. kompresör keçesi
2. klıma evaparatörü
3. boru sübapları
5. klıma peteği

abicim 4.önemli demişsin ama kontrolü yapılırken babam arabanın başındaydı onada sordum baktılar dedi radyatörün önündeymiş sanırım o müşürler dimi ama yinede gaz gidiyo bi yerlerden

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araba debriyaj için servisteydi gitmişken klimayada baktırdım kompresörde çatlak varmış ordan kaçırdıgını çözdük artık yaza dogru çözmek için çalışıcaz