Bursa GM orjinal parça kullanan servis yardımı

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Bence genel bakım parçalarının hepsinin GM olması şart değil,sanırım sizin araç G serisi njoy tasiyem polen ve hava filtresi Bosch olabilir,daha ucuzu wunder,mette olur yakıt filtres bosch olur daha ucuzu wunder,mette olabilir,yağ filtresi GM,buji GM olabilir (Bosch için sahtesi çok deniliyor) Triger GM olsun.Devirdaim GM olsun (daha ucuz ve kaliteli olduğu söylenen markalarda var graf gibi...)
V kayışı ben gates aldım 1-2 yıldır kullanıyorum sıkıntı yok.Antifrizde gerekecek devirdaim değişirse muhtemelen kırmızıdır sizin araçta böyle ise kırmızı GM alabilirsiniz.
(neskar devirdaimde kaçak yani sızdırma vs. yoksa bunu değiştirmeyelim der veya diyebilir fakat değişmezse ve ilerleyen zamanlarda kaçak olursa komple triger sökülecek devirdaim değiştirmek için ve tekrar triger işçiliği uygulanacak)
Ben üstte bahsettiğim marka ve parçaları internet üzerinden alıyorum biraz daha ekonomik oluyor ve kendim montajını yapıyorum aracıma fakat Bursadan yani yerelden alacaksanız parçaları size Gazcılardaki Hatipoğlu opeli yani orjinal ve yan sanayi opel parçaları satan firmayı tavsiye ederim orjinal GM triger setini ve bakım parçalarını orada bulursunuz.Tavsiye nedenim şudur,önceleri 3-5 defa alışverişim oldu bu firmadan,bakım seti aldığımda bana setten artan yani kullanmadığım buji,filtre vs. gibi parçalar olursa geri getir iade alalım demişti oradaki esnaf arkadaşlar.Orjinal Z rot almaya gittiğimde bana GM var fakat sana yan sanayi olanı verelim fiyat farkı çok ve yan sanayi kullanmanda sıkıntı yok demişlerdi,illaki ürün satmaktan öte gerçek anlamda esnaf oldukları için tavsiye ettim burayı,bu parçaları Beşyolda Yağmur oto veya Küçük sanayide Poyraz oto özel opel servislerine değiştitirebilirsin ikiside opel ustalarıdır.Parçalvrı nereden alırsan al fakat triger montajı mutlaka iyi bir opel ustası tarafından yapılsın işin çok ustalık yada beceri istemesinden dolayı değil fakat trigerin sente vs ayarlarında hata yapıldığında başınız ağırır veya sente abartılı kaçık olursa motor ciddi zarar görür yada maddiyat önemli değil iş sağlam ve garantili olsun derseniz neskara işi yaptırın.İnternet üzerindeki tüm parçaların GM olan (fren hidrolik markası hariç) setin fiyatı 430tl bu sizn için referans olabilir ayrıca fren disk,balata kontrölü ve arkalar kampana ise bakımınıda yaptırın.

Son düzenleme:

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhaba.
2004 model astra 1.6 enjoy modeline sahibim. aracı alalı yaklaşık 6 ay oluyor. 98000de aldım şu an 106.000 km oldu. bu süre zarfında kendisiyle pek ilgilenemedim. sahibi rahmetli olduğu için araçta en son ne değişti bilmiyoruz. ama neskardaki en son kontrolünden sonra bana yaptıkları teklif aşağıdaki gibi;
[FONT=&quot]Aracınızın sistemimdeki kayıtlarına ağır bakımının yapılması gerekiyor. Yani;[/FONT]
[FONT=&quot]Motor yağı[/FONT]
[FONT=&quot]Yağ filtresi[/FONT]
[FONT=&quot]Hava filtresi[/FONT]
[FONT=&quot]Polen filtresi[/FONT]
[FONT=&quot]Yakıt filtresi[/FONT]
[FONT=&quot]Fren hidroliği[/FONT]
[FONT=&quot]Triger seti[/FONT]
[FONT=&quot]V kayışı değişimi yapılması gerekiyor.[/FONT]

[FONT=&quot]Aracınızın 5 yaş indirimi ile birlikte (parça ve işçilikte %25 indirimi var.)[/FONT]

[FONT=&quot]1,165,00 tl. (indirimli – işçilik dahil)[/FONT]

araç artık 10 seneyi geçti. illa serviste yaptırmak gibi bi ısrarım yok bundan sonra. şimdi sorum bursada bu tarz paket kitler satan bildiğiniz bir yer var mıdır? yukarıdaki malzemeleri hepsini GM olacak şekilde daha ucuza nerden bulabilirim? babamın bir ustası yaklaşık 750 liralık bir fiyat vermiş işçikilkle ama parçalar nedir bilmiyorum kendim konuşmadığım için, triger kayışıyla bu fiyat ucuz mu pahalı mı? ama parçaları alıp gelirseniz 250 lira işçilikle yaparız demiş. şimdi hangi yolu izlemeliyim, parçaları orjinal dışarda uygun biyerden alıp taktırmak mı yoksa hali hazırda bildiğiniz gm parçalı çalışan uygun bir servis var mıdır? yardımlarınızı bekliyorum.
Hocam burada reklam olmasın diye yasakliyorlar sanırım.nette opel yazın sonuna GM ekleyin bir site var sahibi hayrettin bey aradığınız parçaları bulabilirsiniz.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:11 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:10 ----------

Herhangi bir bağımsız yoktur.süreyle.sadece fiyatları gerçekten ideal uygun

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:12 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:11 ----------

Bagim yoktur siteyle demek istedim.