buzlanmanın azizliğine uğradım :(

hkasap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhabalar,
dün gece tam otoparkıma girerken buzlanmanın etkisiyle arabanın kontrolünü kaybettim... yokuş aşağı ve viraj vardı araba kaydı... direksiyonu tam sağa kırmış olarak sol ön teker kaldırıma çarptı... gece çok bişi yokmuş gibiydi... sabah ise görüntü itibarı ile yine bişi gözükmüyordu sadece jant çizilmişti sıyrılmış falan... fakat sürerken farkettimki direksiyonu düz tutunca araba düz gitmiyor sağa çekiyor, direksiyon sola meğilli olunca araba düz gidiyor... sol tekerimi tekrar inceliyince hafif sağa doğru meğilli olduğunu gördüm... direksiyonda ise tam kırdıgım zaman hafif ses geliyor bazen tıkı tıkı... deneyımlı arkadaslara 3 sorum olacak:

1) problem sizce ne kadar ciddi? arabayı kullanmamda bir sakınca varmı?
2) servis maliyeti tahmini ne kadar olur?
3) servis maliyeti yuksek cıkarsa kasko ödüyor mu bu tarz seyleri?
4) tahmini olarak ne kadar surede bu konuyu servıs halleder?

ankarada yasıyorum... sımdıden cwplarınız ıcın tesekkurler....

Son düzenleme:

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
jantı eğmiş; tablayı eğmiş olabilirsin; tabla ve jant kontrol edilir; eğer tabla eğriyse yenisiyle değişir; jantta hafif eğrilik varsa düzeltilir; arkadan bi jantla ya da aynı durumdaysa stepnenin jantıyla değişilebilir; en son olarak ta rot ayarı lazım; jant değişirse yada düzeltilirse balans ta lazım tabii; ha eğer eğrilik yoksa tablada ve jantta ozaman sadece rot ayarıyla kurtulursun buda 20 ytl yepatlar; eğer tabla değişirse tablanın yenisi 60 ytl civaroı olmalı; jant düzeltme de 20 ytl , kasko bunlara bakıyormu bilmiyorum ama beyanla yaptırılır heralde bu da hasarsızlığı etkiler; süre olarak tabla değişecekse en fazla 2-3 saatlik işi var; bence servisle uğraşmayın, bi öndüzencide kontrol ettirin aracı; eğer jant ve ayar kurtarıyorsa ön düzenci yapar; yok tabla değişecekse tamircide değiştirtip tekrar ön düzenciye ayara gelip jantı kontrol ettirmeniz lazım.........

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
aynısını abim bizim arabayla yaptı, rot başlarına kadar bütün ön takım değişmişti... umarın sizinki çok daha ucuza hakkolor. çok geçmiş olsun...

hkasap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
jantı eğmiş; tablayı eğmiş olabilirsin; tabla ve jant kontrol edilir; eğer tabla eğriyse yenisiyle değişir; jantta hafif eğrilik varsa düzeltilir; arkadan bi jantla ya da aynı durumdaysa stepnenin jantıyla değişilebilir; en son olarak ta rot ayarı lazım; jant değişirse yada düzeltilirse balans ta lazım tabii; ha eğer eğrilik yoksa tablada ve jantta ozaman sadece rot ayarıyla kurtulursun buda 20 ytl yepatlar; eğer tabla değişirse tablanın yenisi 60 ytl civaroı olmalı; jant düzeltme de 20 ytl , kasko bunlara bakıyormu bilmiyorum ama beyanla yaptırılır heralde bu da hasarsızlığı etkiler; süre olarak tabla değişecekse en fazla 2-3 saatlik işi var; bence servisle uğraşmayın, bi öndüzencide kontrol ettirin aracı; eğer jant ve ayar kurtarıyorsa ön düzenci yapar; yok tabla değişecekse tamircide değiştirtip tekrar ön düzenciye ayara gelip jantı kontrol ettirmeniz lazım.........

150-200ytl ile yırtsam cok sevincem... şuan kullanılır durumda olduğu ıcın umıtlıyım... cok cıddı bı sorun olsa kullanılamaz bı hal alırdı heralde... gostergelerde de ıkaz lambalası yanmadı... cumartesı servıse gotureyım... sımdı baska aksaklıklar varsa ordan oraya sureklenmıyeyım, aklım kalmasın...

Son düzenleme:

yakup

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun acil işin yoksa kullanma derim iyi bir ustaya aracının bakımını yaptır alah korusun sonuçta dört teker üzerinde gidiyoruz

hkasap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cumartesi goturebılırım artık... gosterdıkten sonra gelısmelerı burda yazarım...

Son düzenleme:
S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun.