C20XE with SuperCharger...

opelcalibra_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.calibra-tuning.com
Benim merak ettigim konu Calibra C20XE motoruna supercharger uygulamasi yapilabilirmi ? :eek:

http://www.youtube.com/watch?v=G4S_lJCgc10 verdigim linkte Necmi Usta(!) diye biri yapmis..:eek: Ama ne kadar olmus tartisilir.. :rolleyes:

Bu uygulama mumkunmudur ve saglikli bir bicimde calisirmi ? :eek:

Tesekkur ederim ... :D

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok masraflı müsrüflü olur yapılmasına yapılabilir motorun şasiyle olan mesafesinden tutun blok piston vs. sıcaklık dayanımlarına kadar hesap etmek gerek basite alınacak bi iş değil çünkü süper charger (aşırı doldurma) büyük güçler kazanırsınız ancak pistonu subabı eritmeye gerek yok diye düşünüyorum bu uygulamayı yapacağınız zaman pistonları değiştirmek gerekebilr eğer motor modifiyesini tam anlamıyla yapmak isterseniz tabi dereceli egzantrik milleri , yüksek ısıya duyarlı forged pistonlar vs. takmanız gerekir ..

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anyonestopme;
ya kardeşim okulu ne zaman bıtıryosun. bı yerde çalışmaya başlada sana arabayı getırelım

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) yüksek okul sonunda bitti de çıkış belgesini henüz almadım zaten piyasada iş de yok zaten tecrübemde mevcut değil tam olarak :) teknik bilgi az çok var işte:D askerden geldikten sonra anca :D

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıyı hadı hayırlısı olsun. ne tarafta oturuyordun sen. belkı ıs konusunda yardımcı olmaya calısırım.

opelcalibra_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.calibra-tuning.com
çok masraflı müsrüflü olur yapılmasına yapılabilir motorun şasiyle olan mesafesinden tutun blok piston vs. sıcaklık dayanımlarına kadar hesap etmek gerek basite alınacak bi iş değil çünkü süper charger (aşırı doldurma) büyük güçler kazanırsınız ancak pistonu subabı eritmeye gerek yok diye düşünüyorum bu uygulamayı yapacağınız zaman pistonları değiştirmek gerekebilr eğer motor modifiyesini tam anlamıyla yapmak isterseniz tabi dereceli egzantrik milleri , yüksek ısıya duyarlı forged pistonlar vs. takmanız gerekir ..

Tabiiki sadece supercharger la bitmeyecek olay .. Dedigin gibi piston degismek lazim dereceli lazim pesine dereceli alirsak timing disliside almamiz lazim ..
lazimoglu lazim ..

Ama eger ki gerekli islemler yapildiktan sonra saglikli bir makina cikacaksa ortaya her turlu masrafada hazirim .. Turkiyede TEK olmak var ;)

Ondan sordum Mustafa abiye.. O bilir i$ini cevap bekliorum ondan :D

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıyı hadı hayırlısı olsun. ne tarafta oturuyordun sen. belkı ıs konusunda yardımcı olmaya calısırım.

Bahçelievler / Soğanlı tarafındanım zaten kriz var heryer askerlik soruyor hazır krizide hafifletmiş olurum kendim adıma gidip geleyim askere :) tabi şu aralar düşünme fatsındayım :D

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabiiki sadece supercharger la bitmeyecek olay .. Dedigin gibi piston degismek lazim dereceli lazim pesine dereceli alirsak timing disliside almamiz lazim ..
lazimoglu lazim ..

Ama eger ki gerekli islemler yapildiktan sonra saglikli bir makina cikacaksa ortaya her turlu masrafada hazirim .. Turkiyede TEK olmak var ;)

Ondan sordum Mustafa abiye.. O bilir i$ini cevap bekliorum ondan :D

usta bu işler hassas işler yani çok uğraş isteyen işler olur olmaz diye bişi yok diyebilirizde hem cebini hem vücudunu yorar bu işler insanın :) umarım ksa zamanda alırsın cevabını...

opelcalibra_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.calibra-tuning.com
usta bu işler hassas işler yani çok uğraş isteyen işler olur olmaz diye bişi yok diyebilirizde hem cebini hem vücudunu yorar bu işler insanın :) umarım ksa zamanda alırsın cevabını...

Valla araba icin ayirdim kenara bisiler ;) a'dan z'ye yettigi kadar Mustafa abi konuya hakim biliyor bu extradan cikti :)

Calibra bu :) Kac tane var ki :D Deger ;)

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi hayırlısı yaptıktan sonra muhakkak foruma video koyda calibra ses i dinleriz kulaklarımızın pasi gider her ne kadarda piyasada görmesemde aracı :)