çakmak Elektrik çikişi Kaç Amper?

irfan2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorum yapanların şikayetçi olduğunu sanmıyorum. Sonuçta paylaşım platformundayız. Üşenmeyip bilgi veren arkadaşlara teşekkürler

sahlan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim sorunum yazmak veya yazmamakla ilgili deyil sorulan soru basta yanlis arkadas cakmaklikta ne yapacagini yazsa idi ona gore yorum yapilir diye dusunmustum masallah hepinizde de pabuc gibi dil bir sor bin ah isit..

salihk263

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra 2008 arabamda cama giden siyah kaboloda 12 volt elektirik var kontağın birinci kademesine bağlı, siyah kabloda elektirik alıp bir role yardımıyla radyoya bağlasak bir sorun olur mu bu konuda engin tercübelerinizi bekliyoruz ..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
opel astra 2008 arabamda cama giden siyah kaboloda 12 volt elektirik var kontağın birinci kademesine bağlı, siyah kabloda elektirik alıp bir role yardımıyla radyoya bağlasak bir sorun olur mu bu konuda engin tercübelerinizi bekliyoruz ..

Öncelikle sorunuzu birden fazla konuya kopyalamayı bırakın, 1 kez okuyunca anlayabiliyoruz çok şükür. Tesisat yoksa, radyoyu kaldıracağını düşünüyorum. O kablonun sigortasını bulup, kaç amper olduğuna bakın. Sigorta yükseltmenizi önermiyorum. Mevcut sigorta yükü kaldıracaksa kullanabilirsiniz.

Bence Tesisat vs. varsa hatta yoksa da sadece o kablodan tetik alın. O kabloya akım geldiğinde tetiklesin, aküden direk akım çekin.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aklıda olsun çakmaklıkta şarj aleti bağlıyken marş basma

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
amperin bos verin 120w tan yuksek alet takmayin kablolar erir, yada cok isinir tesisati yakarsaniz cogu aracin cakmakliginda yada kullanici kitabi icinde kac watt cihaz baglanilacagi yazilidir. Basir bir fizik formulu ile

P (guc 'watt') = I(amper- akim) X V (volt)

yani 120 ise max voltajin 12 oldugunu dusunelim (araba calisinca 13,5 - 14 olur ) ama 10A takarsiniz zaten astra h ve astra g lerde cakmak sigortasi 10A dir.

Yani 120 watt tan buyuk cihaz takmayin.

e.evcimen@hotmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, yeni üyeyim, araç lastik şişirme komprosörü satın aldım ancak çalışr çalışmaz sigorta attırıyor. kitapcğında 12 V. 15 Amp. yazıyor sanırım amperi yüksek o yüzden diye düşünüyorum. araçta bu ürünü nasıl kullanabilirim,
teşekkürler