Calibra turbo yakıt

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
calibra gibi büyük kupelere bende hastayım... inş temiz bir makina bulursunuz

lastermann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6 aydır 4x4 turbo kullanıyorum, günlük rutin olarak 10 km yol yapıyorum, kısa mesafeli dur kalk yani, motor daha optimumn sıcaklığına ulaşmadan varcağım yere çoğu zaman varıyorum, ortalama yakıt tüketimim sakin kullanımda 12 litre, arada sırada tadını çıkartarak kullandıgımda bile 14 litreyi hiç geçtiğimi hatırlamıyorum ortalama olarak 1 depoyu ele alırsak. Bozuk bir oksijen sensörüyle de istanbuldan ankaraya ortalama 150-160 ile gelirken 12 litre yaktığımı hatırlıyorum. Calibranın Astra Bertone den daha az yakabilme olsılığına gelicek olursak kısa oranlı 6 ileri şanzımanı ve üretildiği yıllarda da yakıt ekonomisi ile kendinden söz ettiren c20let motorun z20let den daha az yakması bana hiç de tuhaf gelimyor. Zaten söz konusu yıllarda cevreye saygı bu kadar ön planda olmadıgı için motor üreticileri en azından avans ayarlarını diledikleri gibi yapabiliyorlardı. Bugün verimlilikten önce motor üreticileri ekzos emisyonalrını da belli normların altına cekmek zorundalar. Bu da elbetteki yakıt tüketim ve performans değerlerini etkiliyor

whity

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 ten bu yana calibra turbo kullanan birisi olarak şunu söyleyebilirimki... ne kadar yüklenirsen yüklen 3,20ci ve eşdeğeri mersedes kadar yaktıramazsın. tabi bide bu araçlar yırtınıp sen onları rahat rahat geçerken yaşanılan zevk tartışılmaz:) bir dönem ufak bir çip uygulaması haricinde benimki nerdeyse stok durumda şehir içi ortalamam 13,2 -14,0 arası. ancaaak şehirler arası bir yolda trafik kurallarına uyayım dersen ve 6. vites 90km 100km hızla efendi efendi gidersen kitapla aynı veriyi yani 6,8 i belki daha düşüğünü görürsün.

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle aşırı yakan bi araç diil korkma 4/5 tane eskittim ben benzin dokunmaz adamaortalamada 7 lt yakar 100km de