cam buğulanıyo

UCA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AC aktif,ortadaki hava kanalları kapalı,camlara dogru verirseniz sıcak havayı sorun kalmaz..AC kesinlikle acık olsun ama..

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracının kaloriferini dış sirküde çalıştırcaksın sürekli.biraz duman yutarsın ama bunun önemi iç dış nem oranını dengelemektir iç dış nem dengelenince asla buğu olmaz.ama genede oluyosa ve hava sıcakkende yapıyosa kalorifer delinmiştir antifiriz kaçırıyodur.sürücü yada yan koltuğun arasından vitesin ön taraflarına doru akan bişeyler görürsen haman götür yapsınlar.kalıriferin bakırsa delik yerine 20ytlye bi kaynak çakıyolar bitti geçti.ama bunlar yoksa kesinlikle dış sürküde ısıt arabayı,eski corsam da çok başıma geldi ordan biliorum.yaz günü buğu engelleyici alan bi ben vardım sanırım:):):)...

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
06bb2655' Alıntı:
aracının kaloriferini dış sirküde çalıştırcaksın sürekli.biraz duman yutarsın ama bunun önemi iç dış nem oranını dengelemektir iç dış nem dengelenince asla buğu olmaz.ama genede oluyosa ve hava sıcakkende yapıyosa kalorifer delinmiştir antifiriz kaçırıyodur.sürücü yada yan koltuğun arasından vitesin ön taraflarına doru akan bişeyler görürsen haman götür yapsınlar.kalıriferin bakırsa delik yerine 20ytlye bi kaynak çakıyolar bitti geçti.ama bunlar yoksa kesinlikle dış sürküde ısıt arabayı,eski corsam da çok başıma geldi ordan biliorum.yaz günü buğu engelleyici alan bi ben vardım sanırım:):):)...
polen filtresi ıslakk ondan yapıyor konuyu açan arkadaşdan haber gelse de sonucu öğrensek eğer olmadıysa başka sebebler den yapar

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansugurler' Alıntı:
polen filtresi ıslakk ondan yapıyor konuyu açan arkadaşdan haber gelse de sonucu öğrensek eğer olmadıysa başka sebebler den yapar

Araçta klima yok, dış iç iki şekilde de deniyorum kesemiyorum,yazın yapmıyo şükür de soğuklarda çözemiyorum kalöriferi değişik şekillerde üfletiyorum hep aynı.
Buğu kesici sprey aldım ama camın canına okuyo çok kirleniyo cam onla.
biraz daha denicem ama değişik fikirler varsa söyleyin hepsini deneyeyim.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
eskikasa' Alıntı:
Araçta klima yok, dış iç iki şekilde de deniyorum kesemiyorum,yazın yapmıyo şükür de soğuklarda çözemiyorum kalöriferi değişik şekillerde üfletiyorum hep aynı.
Buğu kesici sprey aldım ama camın canına okuyo çok kirleniyo cam onla.
biraz daha denicem ama değişik fikirler varsa söyleyin hepsini deneyeyim.
polen filtresine neden bakmıyorusunuz başka yerden olmaz çünkii lütfen yazdıklarımıza dikkate alınn polen filtresini söküp 1 2 gün öyle deneyinnn. ok

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansugurler' Alıntı:
polen filtresine neden bakmıyorusunuz başka yerden olmaz çünkii lütfen yazdıklarımıza dikkate alınn polen filtresini söküp 1 2 gün öyle deneyinnn. ok
Denicem :D çok teşekkür ederim gerçi bu ara buğu yapcak soğuk hava da yok ama, en olmadı seneye görürüz sonucu :good:

tredas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde başıma geldi ki neyse çözdüm bendeki sorun dış hava ile iç hava kanallarını açmaya yarayan motun bozulmuş olmasındandı motor bozulma esnasında iç hava sirkülayonunda kalmış bu sebebtende sürekli buhar yapıyordu .tangsu ustanın dediği gibi ilk önce polen filtresini baktırın bu iş yapılırken dediğimede baktır .
bende şimdi buhar yok ....
saygılar

sermetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu eşim ve bende yaşıyorum.Eşimde 97 AC li Sedan, Bende 95 AC siz HB Astra var.Ne yaptıysam ikisindede çözüme ulaşamadım.Bu sorunun artık Astralarda Kronik bi sorun olduğunu düşünmeye başlamıştımYağmurlu havalarda arabayı kullanmak resmen işkence gibi oluyordu.Birdek polen filtrelerini değiştirmedim.Bide klimasız Astrada polen filtresi varmı onu bilmiyorum.

kalevera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı problem var ama benim astranın on camı sıcak havada klimayı acınca dıştan buğulanma yapıyo.Silecekleri çalıştırmak zorunda kalıyorum.Bazen kaza yaptırtacak kadar görüşüm kapanıyor.Acaba benimkide polen filitresi ile allakalı bi sorundur.