Car400 aux girişi

parlayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler tekrar deneyeceğim.

parlayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
denedim olmuyor!!!!! bendeki car 400 ün elektronik şemasına dikkat ettim resimlerdekinden farklı araba gelince söküp resmini çekip ekleyeceğim. fikir veren olursa sevinirim. 1 ve 24 nolu ayaga canlı uçları 16 no yada şaseyi bağladım çok az keyifsiz bir ses çıkıyor. acaba sadece o ses kadarmı oluyor? güzel sesi sadece mono alabildim. bu sistemi düzgün olarak çalıştırabilen varmı.....

Son düzenleme:

omerev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bağlantılarını yaptıktan sonra ölçü aleti ile ölç canlı uçlar birbirine temas ediyor olabilir. Şaseyide başka bir yerden almayı dene.Daha önceki resimleri tekrardan iyice kontrol et. Çünkü bu sistem mükemmel çalışıyor.Ayrıca mono değil Stereo. Biryerde hata yapmış olmalısın.

Boş kaset kullandınmı?

parlayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şaseyi başka yerden denemedim. onun dışında herşeyi denedim. kristalin ayaklarından almayada çalıştım ama ses çok çirkin çıktı. yarın pazar tekrar deneyeceğim. teybin resmini çekip ekleyeceğim. benim teybin şeması gerçekten farklı elektronik devrede çok fark var. belkide ondan yapamıyorum.

parlayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
grnt059yu0.jpg
grnt060wr8.jpg

benin car 400 bu aux u yapamıyorum kart ve soket farklı bir fikri olan varsa yardım lütfen. diğer resimlerdeki kart ve soket farklı.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Benİm CAR 400 ARKA SOKET RESMI ASAGIDA
SENİN SOKET PINLERI EKSIK. ( BU DURUMDA ÇIKIŞI başka yeden yapıcaksın)
TEYP ESKİ VERSİYON SANIRIM.

( Boardın farklı ama devre yerleşimi aynı. Entegre numarasına bak. aynı entgre yokmu o köşede. Baglantı yerleri de gayet net gözüküyor üste benim resimlerde gözüküyor.)

img3878sh3.jpg

Sen çıkışı bu şekilde veya önden yapıcaksın sanırım.

car4-5.jpg

NOT: Ben sadece teybe montajını yaptım. arka kızak soket karşılığına dişi yuva o an elimde olmadığından çalışıp çalışmadığını test etmedim. müsait olduğumda açıp karşısına yuva takıp deneyeceğim.

Eger bu şekilde ses alamadım diyosan bide altaki baglantıyı dene.
teybin üst kalağını açınca resimdeki kondansatörleri göreceksin. Normalde kond bacakları sökülüp swıch baglanıyor ama. sen sökmeden bi dene muhtemelen ses çıkışı alıcaksın.
resimde gördüğün enteğrenin önündekü siyah soket, teyp ünitesinin soketi.

car4-2.jpg

Son düzenleme:

parlayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengiz abi senin 30. mesajdaki gibi aldım çıkışı ama ses zayıf çıkıyor. devredeki farklılık sesin kalitesini düşürüyor olabilirmi

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
cengiz abi senin 30. mesajdaki gibi aldım çıkışı ama ses zayıf çıkıyor. devredeki farklılık sesin kalitesini düşürüyor olabilirmi

Ben devrede farklılık göremiyorum.
Plaket rengi ve lehimleme tekniği değişik sadece. ( Zayıf bi ihtimal ama dediğin de olabilir)
Devre aynı gözüküyor. GND sase tam açıklayıcı olmamıştı benim de kafam karışmıştı GND yi teybin metal kısmından al bi öyle dene yine olmuyor diyosan
Son eklediğim resimdeki gibi bir dene istesen
resimdeki o kondansatörleri sökmeden (-) uçlarına bagla alt taraftan. saseyi de tebin dış metalinden al.

Son düzenleme:

parlayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kondanstör (-) uçlarını canlı uçlar olarakmı düşüneceğiz. öyle ise kondanstörlerin karttaki no larını yazarmısın çünkü oradaki dizilişte farklı. doğru kondanstörleri bulabilmem için noları lazım ( örnek: hemen altındaki kond no 2622)

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Arkadaşlar

PROJE TAMAM ( SORUNSUZ ÇALIŞIYOR ) OK.

Teybin içini yukarda gönderdiğim resimlerdeki gibi baglamıştım. Arka soket çıkışları duruyordu.

Bu gün teybi söktüm. Arka soket çıkışlarını alıp çakmaklığın üzerine AUX jakı monte ettim. Sorunsuz Gayet güzel çalışıyor.

nokian80247ci6.jpg

car400auxvi1.jpg

Daha sonra Aux IN soketinin yanına USB port takmayı düşünüyorum.
Böylece Flash disk ten ditekt MP3 dinleme imaknı da olucak.

Extradan att tarafa teyp takılırsa diye arkaya anten ve extra bi girişte alt kapagın arkasına braktım..

Pioneer teyplerin arkasında preamfi çıkışları var. Bu AUX girişini direkt o çıkışlara baglayıp orjinal teybinizi sökmeden 2 teybi de aynı anda kullanabilirsiniz.

Son düzenleme: