carbon clean

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Würth'ün enjektöt temizleyicisi gerçektem işe yarıyor. ;)
Önümüzde ki hafta bende Carbon Clean na gitmeyi düşünüyorum.Peki 35000km deki aracıma bor yağ katkısı koyarsam ne olur.Ustam daha erken falan diyor.

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben würth'ün carbon clean kimyasalını aldım ve 1 depo yakıtıma karıştırdım. Araba eskisinden daha farklı. Psikolojik mi bilmiyorum ama. Depoya karıştırma olayını da kendim uydurmadım:) Sitesinde yazıyor. Hem CC cihazlarında hem de direk depoya karıştırılarak kullanılabiliyomuş. CC peşinde koşmak istemiyorsanız bir denenebilir :)

würth'ün carbon clean kimyasalını nerden kaca aldiniz? internetde satiliyomu acaba?

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
würth'ün carbon clean kimyasalını nerden kaca aldiniz? internetde satiliyomu acaba?

Würth'ün 2 çeşit enjektör temizleyicisi var. birisi benzinli araçlar için diğeri normal dizel ve commonrail dizellerde kullanılan.
piyasada 25 liradan 35 liraya kadar satılıyor.
kutusunda bir depoya yarısını koyun diye yazar ama siz dolu depoya tamamını koyun. biz hep tamamını koyarız.

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Würth'ün 2 çeşit enjektör temizleyicisi var. birisi benzinli araçlar için diğeri normal dizel ve commonrail dizellerde kullanılan.
piyasada 25 liradan 35 liraya kadar satılıyor.
kutusunda bir depoya yarısını koyun diye yazar ama siz dolu depoya tamamını koyun. biz hep tamamını koyarız.

wurth un enjektor temizleyicisini biliyorum. arkadas carbon clean kimyasali demis, bende yeni bisey cikti sandim :D

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wurth un enjektor temizleyicisini biliyorum. arkadas carbon clean kimyasali demis, bende yeni bisey cikti sandim :D
Würth'ün internet sitesinde şöyle yazıyor:
Kullanım şekli:

1 - Würth WIC 4000 Enjeksiyon sistemi temizleme makinelerinde kullanım:

4 silindir motorlarda 750 mi mazota 1 kutu katkı, 5-6 silindir motorlarda 1 İt mazota 1,5 kutu katkı, 8 silindir motorlarda 1,5 İt mazota 2 kutu katkı karıştırılarak kullanılır.

2- Yakıt deposunda kullanım:

En az 20-30 litre mazot, yakıt tankında bulunmalıdır. 80 litre mazota 1 kutu katkı yeterlidir. Eğer düzenli olarak kullanılıyorsa her 1 litre yakıta 1,5-2,0 mi katılmalıdır.

Buradan carbon clean'de de bu ürünün kullanıldığı sonucuna vardım :)

manisali45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu dışı ama karşılaştığım durumu yazmak istedim
Ben geçenlerde özel servise gitmiştim hem balatalara baktırmak hemde boğazı temizletmek için.Adam boğazı temizleyip yerine monte ederken dedim bu egr lerde temizleyonumuş diye,
adam egr de bi sıkıntı var mı dedi
bende hayır dedim
Bunlar temizlenmez,bozuldu mu yenisi takılır demezmi,ben temizleniyor bunlar diye idda etttim,o da bana herkesin dediğine inanma dedi,
Ben bu kişinin işi bilmediği düşündüm,burda ve başka sitelerde o kadar çok egr temizleniyorki...

bendede 2003 astra var bir kez yetkili serfisde temizlettim temizlik yapılır iken başında durdum adam egr yi söküp cizgi telinle kurumları kazıdı sonra sentetik tinerle güzlce yıkayıp taktı ve araba düzeldi
tamirata elim yatkın olduğundan gidip torx alyan anahtar takımı aldım ve kendim temizlemeye başladım aslında çok basit elin tamirata yatkınsa kendinde yapabilirsin

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektörleri söküp temizlemeyide 80 tl ye yapıyorlar. cevizlibağda...

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün izmirde bornova ağaçlı yoldaki renonun arkasında bulunan bosch otolab a gittim..carbon clean fiyatını sormak için...70 tl dedi...bir saat falan sürüyormuş..kimyasal olarakta üzerinde carbonclean yazan bir ürün var..onu kullanıyorlarmış...orda şu bor nnt denilen katkıyı da gördüm...kullanabilirsiniz dediler....forumda kullanan arkadaşlar var mı acaba? olumlu izlenim bıraktı mı sizde? saygılar..

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün izmirde bornova ağaçlı yoldaki renonun arkasında bulunan bosch otolab a gittim..carbon clean fiyatını sormak için...70 tl dedi...bir saat falan sürüyormuş..kimyasal olarakta üzerinde carbonclean yazan bir ürün var..onu kullanıyorlarmış...orda şu bor nnt denilen katkıyı da gördüm...kullanabilirsiniz dediler....forumda kullanan arkadaşlar var mı acaba? olumlu izlenim bıraktı mı sizde? saygılar..

onceki aracim poloya bor power koymustum farketmisti, vectraya motor silk koydum baya bi farketti araba rahatladi.. saygilar.