Centrafuse aracımda kullandığım yazılım

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
24e9sec.jpg

Arkadaşlar aracımda kullancığım program kısaca her tür özelliği mevcut ttur direk arabanızın ecusundan her tür bilgiyi okur adan z ye navigasyonu vardır dvd si bluetooth u radyosu tv si maillerinize bakabilirsiniz wireless özelliği vardır v.b bu arada türkçe desteği vardır ve navigasyonu türkçe konuşuyor ama ben türkiye haritasını bulamadım bende hayla programı çözemeye çalışıyorum

merak ettikleriniz olurda sorunuz elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım

FEATURES INCLUDE:

MEDIA PLAYER
MEDIA MANAGER
SATELLITE RADIO
FM RADIO
AUDIO MIXER
BLUETOOTH PHONE INTEGRATION
GPS NAVIGATION
WEB BROWSER
FREE WEATHER PLUGIN
REAR CAMERA
DVD PLAYER
OBD-II: ENGINE DIAGNOSTICS
MP3 PLAYER SUPPORT
TV TUNER
MULTIPLE-SCREENS
USB DEVICES
CUSTOM INTERFACES

carpc3rt4.jpg

centrafuse2-787279.png

gtrdash2.jpg

cent-1.gif

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Güzel proğram bende de var Türkçe'si de var. Ben türkiye haritası da yükledim aşağıda resimi var.
ingilizce mi kullanıyorsunuz. sizdeki versiyon nedir bendeki XLE 1.2
Bende araca takmadım hiç navigasyon GPS anteni felan yok ama navigasyona girip yer seçince Türkçe lütfen dikkatli kullanın diye uyarıyor.
Bunu Car PC alıp onamı yüklediniz. Araç bağlantılarını OBD soketinden mi aldınız. radyo TV konfiğürasyonlarını nasıl yaptınız.
Cihaz ve kurulum ve maliyet olarak da detay verirseniz.
İlğilenen arkadaşlar için daha faydalı olur..

http://www.loadtr.com/336159-harita.htm
spacer.gif
spacer.gif

b-336159-harita.jpg

Son düzenleme:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birincisi bana türkiye haritasını yollarmısınız

şimdi tane tane cevaplıyım

hayır bendeki de türkçe
bendeki en son versiyon 2.0 ---2.1 de var ama onun temizini diyim anlamışsınızdır bulamadım :)

resimleri çekip koymak niyetindeyim bende thermaltake indash monitör var vitesin önündeki eldivenlik dediğimiz ıvır zıvırların konulduğu yere koydum cuk diye oturdu

ama esas sizin aracınızda çok güzel örnekler gördüm sizin araçda ön göğsü komple elden geçiriyorlar 9 inç ekran takıyorlar falan çokda orjinal duruyor

Torpidoda elimdeki eski bir laptop vardı onu koydum ama değiştiricem onu monitöre bağladım ses çıkışlarındanda anfiye bağladımki 4 kolondan ses çıksın bu arada araya bir tane invertör aldım o şart aslında yapdım ettim diyorumda benim tesisatçı yapdı bunları..

Araç bağlantılarını obd soketinden almadım şimdilik açıkcası multimedya özelliklerini kullanıyorum resim filim müzik dvd radyo kamera wireless tv v.b gibi

Bir bluetootu ne yapdıysam çalıştıramadım

obd cihazını alıcam cihazı buldum adı ELM327 diye geçiyor Centrafuse ayarlardan seçip tanıtıyorsunuz Centrafuse sitesinde pek çok opelci yapmış sorunsuzda çalışıyormuş iş yapmak değil yapması kolay obd ye bağlayıp laptop a tanıtmak o kısım basitte makinenin türkiye fiyatı uçuk kaçık en ucuz 150 ytl istiyorlar avrupa satış fiyatı 40 dolar civarı yani yarı fiyatı bile değil
onuda bir şekilde yapıcam sorun çıkıcağını sanmıyorum çok güzel elm327 için interface arayüzlerde indirdim şahane şeyler

radyo tv konfigürasyonlarını zaten benim laptop ımda tv/fm kartım var onu
yol gösterdim programa sorunsuz çalışıyor...

2.0 da program tanıtmak çok basit her türlü şeyi tanıtırsınız oyun program v.b menüye external her türlü şeyi ekleyebiliyorsunuz 2.0 da sizin versiyonu kullanmadığı için bilemiycem

şimdi thermaltake ekran aldım ama ben aracımın orjinaliği bozulmasın diye aldım çünkü eldivenlik gibi bom boş bir alan vardı ve orayı değerlendirdim yoksa çok ucuza bir 9 yada 7 inç lcd ekranla ucuza kurtarabilirdim

ama sizin araçlarınız için resimleri gördüm göğse çok güzel 9 inç dokunmatik lcd yerleştiriyorlar o konuda o yüzden arabasına göre değişebilir ben thermaltake ekranı türkyieden aldım 350 milyona 3 taksit

laptop zaten elimde vardı ama elimdeki laptop ım p2 çok ağır kasıyor şimdilik çıkardım o yüzden p4 alıcam ekranı arızalı bir şey hatta kasası bile hasarlı olabilir işim yok kasayla çünkü onada 100-200 arası bir bütçe ayırdım

işçilik çok param gitti ustam çok iyidir çok iyi işçiliği vardır ona 200 ytl verdim bu iş için ama çok uğraşdı arkaya wireless anteni falan gizledik kaput altına öne kamera koyduk arkaya cam içinede kamera koyduk tabi bunları hepsini birde görinmiycek şekilde yapdık yoksa esprisi kalmaz :)

bu arada 100 ytl ye invertör takdı ustam elektrik yemesin diye laptop

trackball mouse aldım ekranım dokunmatik olsada mouse kullanışlı oluyor minton aldım ucuz bir şey o 20 ytl

Şimdi kısaca bir liste isterseniz size şöyle sayıyım

1-laptop
tv / fm kartı
wireless usb stick external 9 dbi anten 3 metrelik en az wireless uzatma kablosu
ön arka web cam opsiyonel :)
Bluetooth
trackball mouse

2- lcd ekran
3- Elm327 arıza tespit cihazı
4- Bunların Hepsinin Montajı

bunlar varsa sisteminiz mükemmel çalışır arabayıda yönetirsiniz her ayarınıda yaparsınız

demeyi unuttum şu anda laptop ı çıkardığım için sistem atıl durmakda yeni laptop alana kadar evdeki bilgisayarıma centrafuse kurdum bol bol öğrenmeye çalışıyorum arabadayken fazla kurcalama fırsatınız olmuyor temel ihtiyaçlarınızı görüyorsunuz çünkü esas beklediğim torrente igo tom tom offline haritalarını indirmeye başladım biri 7 gb biri 3 gb diğeri 1.5 gb eyer sorunsuz bilgisayarda çalıştırabilirsem süper süper ötesi olucak direk offline tüm dünya navi olarak bilgisayarda kurulu olucak onuda bekliyorum

bu topiği açma amacım zaten yazılımı daha iyi tanımak varsa kullanan birbirimizi geliştirebilmek mesela centrafuse un sitesinden bir çok tema indidim her markanın teması var opelin yok ben gerçi ortaya opel logosu koydum çok orjinal oldu ama gönül isterki tamamen bize ait bir temamız olsun

Son düzenleme:

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu nedir abi yaaaaa.... süper bişey...
fiyat hakkında bilgisi olan varmıdır acaba

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
35990104ab0.jpg

sc2qa7.jpg

sc3jj9.jpg

Bu benimki hayla geliştirmeye çalışıyorum google map falan ekledim

White Veccy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar birisi bunun ne olduğu hakkında bilgi verirmi ??
bu bir program anladığım kadarıyla ama nereye yüklicez bunu navigasyon cihazınamı

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu araç bilgisayarları için tasarlanmış özel bir program

araçda her türlü teknik yol bilgisi multimedya internet v.b ihtiyacınızı görmek için tasarlanmış bir program

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim kullanmadigim laptop war centrino 1.7 512 ram 80 harddisk ekrani catlak ne yapabiliriz birz detay verin arkadaslar cok sardi bu olay beni :D

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam biraz detay veriyim

şimdi ihtiyacınız olan sıfır sistemden başlıyorum

öncelikle bir anfi eyer teybinizden bağımsız yapıcaksanız benim gibi yok yapmam diyorsanız teybinizin aux çıkışı varsa ordan laptopu bağlarsınız benim teybim cd30 benimkinde yokdu bende anfiden aldım

ikinci adım tabiki bir laptop yada minitower car pc ama bunu bulmanız türkiyede zor bulabilirseniz hp nin vectraları var midi tower kasa onlardanda çok güzel car pc yapılıyor bagaja koyulup eyer laptopsa direk torpidoya sığıyorsa koyunuz oraya

üçüncü adım invertör voltajı dengelemek için

dördüncü adım esas adım lcd monitör 7 yada 9 inç arabanızın durumunua içeriğine göre değişebilir o konuda bir örnek veremem ban indash aldım monitörü ama dikkat ediniz teyp değil sadece monitör ve mümkünse dokunmatik ekranlı alınız

dördüncü adım isteğe bağlı eyer arabanızın bütün motor ayarlarını yapmak istiyorsanız ve arabanızda ecu varsa kısaca 96 sonrası falan ecululardansa beyni varsa ecu okuma makinesi olan ob2 soketi için elm327 makinesi var bunuda alabilirsiniz bu opsiyonel bir şey şart değil ama ben arabamın her şeyini a dan z ye motorun hava akışından tutda pistonların hızına falan filanına kadar her şeyi görmek istiyorum dersen bu makineyi alıcaksın ve bu programa tanıtıcaksın

sanırım bu kadar sonra bunların hepsini toplatıcaksın bir tesisatçıda yada ben yaparım diyorsanız siz yaparsınız

bilgisayara bu programı kurucaksınız ayarları yapıcaksınız o kadar

burda mühim olan donanımlı bir laptop yada bilgisayar almanız olucakdır yada toplamanız wireless ı bluetooth u tv / fm kartı v.b her şeyi olsunki bu yazılımdan %100 verimli faydalanalın yazılımda hakkını versin..