Chip Kaç Bhp Verir In Cevaplari

LilJon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış hatırlıyorum ozaman ya sanki 20/30 hp artıo gibi hatırlıodumda deil demekki ama çoq işe yarıo bu chipler

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atmosferik motorda chipten fazla güç artışı beklenmemeli ..ama aracında başka motor modifiyerinde varsa egzantirik flan bir kac bg daha fazla etkileyebilir..

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinli turbo ve turbo dizellerde % 20 civarlarında..

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yukarda belirtmeyi unutmuşum ilk verdiğim veriler sadece benzinli atmosferik motorlar için geçerlidir. kusura bakmayın. verilerin yanlış olması pek mümkün değil çünkü yukarıda da söylendiği gibi bu veriler superchips in verdiği teknik bilgilerdir. ben hiç bir değişiklik yapmadım :) keşke daha fazlasını verse :). chip tuning in en çok güç verdiği motor: turbo dizellerdir.:good: listeye 2, olarak onları da ekledim :)

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
skyeye' Alıntı:
Chip tuning'e sadece beygir gücü olarak bakmamak lazım, bununla beraber tork artışı ve devir limitinin yükseltilmesi de söz konusu oluyor ki esas faydaları bunlar.Hatta remapping iyi yapılırsa ara hızlanmalarda da oldukça iyileşme görülür.Sanıyorum bu superchips'in listesi ve gördüğünüz üzere beyine müdahele edilemediğinden twinport yok... :(

seninkine de powerbox alırsın :)

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LilJon' Alıntı:
yanlış hatırlıyorum ozaman ya sanki 20/30 hp artıo gibi hatırlıodumda deil demekki ama çoq işe yarıo bu chipler

senin gördüklerin üyük ihtimalle turbo dizel motorlardır ve onlar için söylediklerin doğru. turbo dizel motorlarda chip tuning uygulama sonuçlarını da yukarı ekledim.:good:

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Chip Tuning ve Powerbox Hakkinda Bilgiler

Chip tuning nedir ve nasıl çalışır?

Her enjeksiyonlu motor, ateşlemeyi, enjeksiyonu ve hava-yakıt karışımını düzenleyen bir ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi) sahibidir. Bu ünitede bulunan bir chip ile gerekli çalışma parametreleri motora iletilir. Biz bu chip'i yeniden programlayarak motora yeni çalışma parametreleri sunmaktayız.​

Neden chip yaptırmalıyım?

Chipt, motorun performansını ve gücünü, özellikle düşük devirlerdeki torkunu belirgin şekilde arttırmaktadır. Dağ yollarında seyrederken, yokuşlarda ve düşük devirlerde zorlanma yaşanan benzer durumlarda chip uygulanmış bir motordaki yüksek tork performansa belirgin katkı sağlar. Genel kullanımda chip uygulaması yakıt tüketimini de azaltmaktadır.​

Hangi tiplere chip tuning uygulanabilir?

Chip tuning, benzin enjeksiyonlu tüm motorlara ve elektronik işletim sistemli turbo dizel motorlara uygulanabilir.​

Chip tuning'in avantajları

Motorun ömrü chip tuning'den olumsuz olarak etkilenmez.
Benzin tüketimi genelde azalır.

Gaz pozisyonu (gaza ne kadar basıldığı) ve motor devrine göre çok geniş bir alanda programlamaya olanak tanıdığı için çok detaylı ayar yapılabilir.
Chip tuning dışarıdan bakıldığında anlaşılabilir değildir.​

Chip tuning'in dezavantajları
Kaldırılması çok kolay değildir.

Box Tuning uygulamasından daha pahalıdır.
Genelde ECU içerisinde lehimleme gerektirir.

Chip tuning motora zarar verir mi?

Profesyonel bir kişi tarafından uygulandığı sürece, chip tuning kesinlikle motorunuza zarar vermez. Bilgi sahibi olmayan kişilerin uygulaması zararlı olabilir.

Aracın fabrika çıkışı garantisinde bir değişim oluyor mu?

Çoğu markada chip tuning, aracın fabrika çıkışı garantisini, dışarıdan farkedilemediği için etkilemez. Bazı otomobil üreticisi firmalar kendileri dahi chip tuning hizmet sunmaktadırlar.

Chip tuning'in aracıma uygulanması ne kadar sürer?

Chip tuning uygulamasının aracınıza adapte edilmesi ortalama 3 saat sürmektedir.

Chip tuning ve Box tuning arasındaki farklar nelerdir?Box, aracın kablolamasına entegre edilen harici bir kutudur, aracın beynine müdahele gerektirmez.. Chip tuning için ise beyin içerisindeki Eprom değiştirilmeli ve yeniden programlanmalıdır.

Box tuning'in avantajları nelerdir?
Box, kolayca monte edilebilir, gerekirse demontesi de kolaydır. Uygulama ücreti chip tuning'den daha ekonomiktir.

Box tuning'in dezavantajları nelerdir?

Box, aracın beynine bağımlıdır. Tam uyum sağlayamadığı ender durumlarda zengin karışım sonucu araç egzozdan bir miktar duman atabilir. Hassas ayarlama, chip tuning'e göre daha zordur.

Hangi uygulamada daha yüksek güç elde edilir?Chip Tuning'de, Box Tuning'e göre daha hassas ve ayrıntılı programlama yapılabildiği için Chip Tuning'de Box Tuning'e göre daha düşük yakıt tüketimi ve daha yüksek güç sağlanabilmektedir.

alıntıdır: www.bestservis.com

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seninkine de powerbox alırsın :)

Powerbox Corsa B GSI'ın emme manifolduna uygun yapıldığından Corsa C'ye uymuyor.Araya aparat vs. uydurularak uygulanabilir belki ama çok sağlıklı olacağını sanmıyorum.Bir de chip tuning'siz ondan da pek hayır gelmez muhtemelen, çünkü basacan havayı motora deli gibi ama benzin aynı benzin kalacak.Benzin miktarını da giren havaya göre ayarlamak lazım.Bu yüzden Dbilas, Flowtec Intake Manifold'larını satarken motor management upgrade'ini de beraberinde ekliyor pakete tam performans alınabilsin diye...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paylasım ıcın sagol dostum

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
avcı87' Alıntı:
Hangi tiplere chip tuning uygulanabilir?

Chip tuning, benzin enjeksiyonlu tüm motorlara ve elektronik işletim sistemli turbo dizel motorlara uygulanabilir.​

yeni astrasi ve vectrasi olanlara yapilamaz OFFFF:mad: